Stránky jsou určené odborníkům ve zdravotnictví.
Pondělí 01. červen 2020 | Svátek má Laura

PŘIHLÁŠENÍ
Registrovaný e-mail:
Heslo:
 

Medi-kvízy

Medicína po promoci - Kvíz

číslo 2/2008
vydáno: 30.04.2008

Kasuistika

Mladý muž 26 let, od roku 2004 léčen pro ohraničený tvar ulcerózní kolitidy s postižením levé poloviny tračníku. Od diagnózy byl léčen perorálně mesalazinem v dávce 3 g denně s dobrým účinkem. V říjnu 2006 však došlo k obnovení střevního zánětu s mírnou až střední aktivitou, a proto ke stávající léčbě byla přidána terapie Prednisonem v dávce 30 mg denně. V prosinci 2006 se objevilo náhlé zhoršení stavu s bolestmi břicha, teplotami, postupně došlo ke vzedmutí břicha, zástavě odchodu větrů a stolice. Nativní snímek břicha prokázal roztažení pravé části tlustého střeva a dilataci kličekdistálního ilea s několika hladinami tekutého a plynného obsahu.Pro progresivně se zhoršující stav a narůstání hodnot zánětlivých ukazatelů (CRP 245 mg/l) byl nemocný indikován k urgentní chirurgické revizi dutiny břišní. Nález po otevření dutiny břišní, který potvrdilo i vyšetření histologické, je znázorněn na obrázku. Jaké je vaše diagnóza?

Odpověď

ukázat odpověď >>Copyright © 2000-2020 MEDICAL TRIBUNE CZ, s.r.o. a dodavatelé obsahu (ČTK).
All rights reserved.  Podrobné informace o právech.  Prohlášení k souborům cookie.  

Jste odborný pracovník ve zdravotnictví?

Tyto stránky jsou určeny odborným pracovníkům ve zdravotnictví. Informace nejsou určeny pro laickou veřejnost.

Potvrzuji, že jsem odborníkem ve smyslu §2a Zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů, čili osobou oprávněnou předepisovat léčivé přípravky nebo osobou oprávněnou léčivé přípravky vydávat.
Beru na vědomí, že informace obsažené dále na těchto stránkách nejsou určeny laické veřejnosti, nýbrž zdravotnickým odborníkům, a to se všemi riziky a důsledky z toho plynoucími pro laickou veřejnost.
Pro vstup na webové stránky je potřeba souhlasit s oběma podmínkami.
ANO
vstoupit
NE
opustit stránky