Stránky jsou určené odborníkům ve zdravotnictví.
Pondělí 01. červen 2020 | Svátek má Laura

PŘIHLÁŠENÍ
Registrovaný e-mail:
Heslo:
 

Medi-kvízy

Medicína po promoci - Kvíz

číslo 4/2008
vydáno: 12.09.2008

Kasuistika

Žena ve věku 62 let, v anamnéze bez závažného onemocnění, byla vyšetřena pro pět měsíců trvající vodnaté průjmy. Pacientka si nestěžovala na bolesti břicha, nezhubla a měla dobrou chuť k jídlu. Stolice byly 48krát denně, především po jídle a bez patologických příměsí. Nemocná nezaznamenala teploty, ani váhový úbytek. Kultivační vyšetření stolice bakteriologicky a parazitologicky byly negativní. V laboratorním nálezu byla jen lehce zvýšená hodnota sedimentace 20 mm/h, krevní obraz a koncentrace CRP byly ve fyziologických mezích. Koloskopické vyšetření je na obrázku 1; histologické vyšetření bioptických vzorků odebraných z oblasti sigmoidea je na obrázku 2. Jaká je vaše diagnóza?

Odpověď

ukázat odpověď >>



Copyright © 2000-2020 MEDICAL TRIBUNE CZ, s.r.o. a dodavatelé obsahu (ČTK).
All rights reserved.  Podrobné informace o právech.  Prohlášení k souborům cookie.  

Jste odborný pracovník ve zdravotnictví?

Tyto stránky jsou určeny odborným pracovníkům ve zdravotnictví. Informace nejsou určeny pro laickou veřejnost.

Potvrzuji, že jsem odborníkem ve smyslu §2a Zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů, čili osobou oprávněnou předepisovat léčivé přípravky nebo osobou oprávněnou léčivé přípravky vydávat.
Beru na vědomí, že informace obsažené dále na těchto stránkách nejsou určeny laické veřejnosti, nýbrž zdravotnickým odborníkům, a to se všemi riziky a důsledky z toho plynoucími pro laickou veřejnost.
Pro vstup na webové stránky je potřeba souhlasit s oběma podmínkami.
ANO
vstoupit
NE
opustit stránky