Stránky jsou určené odborníkům ve zdravotnictví.
Úterý 02. červen 2020 | Svátek má Jarmil

PŘIHLÁŠENÍ
Registrovaný e-mail:
Heslo:
 

Medi-kvízy

Medicína po promoci - Kvíz

číslo 6/2008
vydáno: 22.12.2008

Kasuistika

U 35letého muže s negativní rodinnou anamnézou, který nikdy vážně nestonal, se objevily střevní dyspeptické obtíže charakterizované zvýšeným nadýmáním a plynatostí. Později pozoroval nepravidelnou stolici, ráno měl opakované nucení na stolici s evakuací hlenu. Měl dobrou chuť k jídlu, nehubnul, neměl zvýšenou teplotu a nikdy nepozoroval příměs krve ve stolici. Fyzikální vyšetření, základní laboratorní testy, bakteriologické a parazitologické vyšetření stolice a testy na okultní krvácení byly opakovaně negativní. Pro přetrvávající obtíže bylo provedeno koloskopické vyšetření. Výsledek vyšetření je na obrázku 1. Vzhledem k nálezu byla doplněna CT-kolografie, jejíž výsledek je na obr. 2. Jaká je vaše předběžná diagnóza?

Odpověď

ukázat odpověď >>Copyright © 2000-2020 MEDICAL TRIBUNE CZ, s.r.o. a dodavatelé obsahu (ČTK).
All rights reserved.  Podrobné informace o právech.  Prohlášení k souborům cookie.  

Jste odborný pracovník ve zdravotnictví?

Tyto stránky jsou určeny odborným pracovníkům ve zdravotnictví. Informace nejsou určeny pro laickou veřejnost.

Potvrzuji, že jsem odborníkem ve smyslu §2a Zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů, čili osobou oprávněnou předepisovat léčivé přípravky nebo osobou oprávněnou léčivé přípravky vydávat.
Beru na vědomí, že informace obsažené dále na těchto stránkách nejsou určeny laické veřejnosti, nýbrž zdravotnickým odborníkům, a to se všemi riziky a důsledky z toho plynoucími pro laickou veřejnost.
Pro vstup na webové stránky je potřeba souhlasit s oběma podmínkami.
ANO
vstoupit
NE
opustit stránky