Stránky jsou určené odborníkům ve zdravotnictví.
Sobota 28. březen 2020 | Svátek má Soňa
  |  Politika  |  Komentáře  |  Finance  |  Kongresy  |  Z regionů  |  Tiskové zprávy  |  Legislativa  |  Rozhovory  |  COVID-19  |  

INFORMACE

PŘIHLÁŠENÍ
Registrovaný e-mail:
Heslo:
 

Kraj Vysočina vydal v náborových příspěvcích lékařům 3,1 mil. Kč

foto: JupiterImages

Kraj Vysočina vydal v náborových příspěvcích lékařům 3,1 mil. Kč

12.02.2016 06:42
Zdroj: ČTK
Kraj Vysočina vyplatil v minulých letech na náborových příspěvcích nemocničním lékařům přes 3,1 milionu korun. Svým nemocnicím se tak snaží pomoci získat kvalitní lékaře a nedostatkové specialisty.

Naposled tento týden radní kraje schválili stotisícový příspěvek pro nemocnici v Třebíči, která potřebuje patologa. V tiskové zprávě kraje to oznámil náměstek hejtmana Vladimír Novotný (ČSSD).

Praxi vyplacení náborového příspěvku novému zaměstnanci, který uzavře s nemocnicí smlouvu, uplatňuje kraj od roku 2010. Podporu zatím obdrželo 39 lékařů. "Jde například o posily na neurologii, odborníky na nukleární medicínu, vnitřní lékařství nebo na radiologii," sdělil Novotný. Plošně v Česku prý patří mezi nedostatkové i lékaři se zaměřením na patologii. Nemocnice Třebíč hledala člověka na tuto pozici dlouhodobě.

Z pěti nemocnic spravovaných Krajem Vysočina bylo zatím nejvíc náborových příspěvků vyplaceno právě v Třebíči, kde je už dostalo 15 lékařů v nemocnici. Naopak pelhřimovská nemocnice se bez nich zatím zcela obešla. V havlíčkobrodské nemocnici bylo finančně podpořeno 12 lékařů a v nemocnici Jihlava deset. V Novém Městě na Moravě doposud získali náborový příspěvek dva lékaři z oddělení ortopedie a neurologie.

Podle hejtmana Jiřího Běhounka (za ČSSD) ale v nemocnicích Vysočiny stále řada odborníků chybí. S podporou náboru lékařů proto kraj počítá i do budoucna. Podle hejtmana není vyloučeno ani to, že částka příspěvku bude navýšena.

ČTKCopyright © 2000-2020 MEDICAL TRIBUNE CZ, s.r.o. a dodavatelé obsahu (ČTK).
All rights reserved.  Podrobné informace o právech.  Prohlášení k souborům cookie.  

Jste odborný pracovník ve zdravotnictví?

Tyto stránky jsou určeny odborným pracovníkům ve zdravotnictví. Informace nejsou určeny pro laickou veřejnost.

Potvrzuji, že jsem odborníkem ve smyslu §2a Zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů, čili osobou oprávněnou předepisovat léčivé přípravky nebo osobou oprávněnou léčivé přípravky vydávat.
Beru na vědomí, že informace obsažené dále na těchto stránkách nejsou určeny laické veřejnosti, nýbrž zdravotnickým odborníkům, a to se všemi riziky a důsledky z toho plynoucími pro laickou veřejnost.
Pro vstup na webové stránky je potřeba souhlasit s oběma podmínkami.
ANO
vstoupit
NE
opustit stránky