Přeskočit na obsah

Náměstek Vrubel odchází s Vojtěchem

V nejbližších dnech předá Vrubel práci kolegům. „Jsem přesvědčen, že každý ministr má mít možnost přivést si své náměstky,“ uvedl Vrubel na sociální síti LinkedIn.

Ministr Prymula uvedl, že velké personální změny nechystá. „Logicky si postavím vlastní nejužší tým, ale nechystám se dělat personální zemětřesení na ministerstvu,“ uvedl prof. Prymula při převzetí úřadu. „Existuje celá řada projektů, které musí pokračovat. Nechystám se dělat revoluci. Chci pokračovat v linii, kterou nastartoval ministr Vojtěch. Na některých projektech jsem se jako náměstek podílel, jako je reforma psychiatrie nebo reforma primární péče. Další priority jsou v legislativní oblasti. Novela zákona o 372, novela 48, zákon o elektronizace, to jsou priority, které mám naprosto identické,“ dodal nový ministr.

Vrubel měl mimo jiné na starosti přípravu novely zákona o veřejném zdravotním pojištění v části, která mění pravidla pro vstup vysoce inovativních léčiv a léků na vzácná onemocnění do systému. Novela je v poslanecké sněmovně a míří k projednání ve zdravotním výboru.

Zdroj: MT

Sdílejte článek

Doporučené