Tuzemská praxe přináší jednoznačně pozitivní zkušenosti s podáváním cemiplimabu
V dalších čtyřech přednáškách, jež zazněly v průběhu videokongresu pořádaného Českou akademií dermatovenerologie, byly prezentovány kazuistiky…
V dalších čtyřech přednáškách, jež zazněly v průběhu videokongresu pořádaného Českou akademií dermatovenerologie, byly prezentovány kazuistiky…
Příchod inhibitorů imunitních checkpointů do systémové léčby maligních kožních nádorů znamenal výrazné zvýšení účinnosti a prodloužení přežití také u…
Cílená léčba nemalobuněčného karcinomu plic s aktivační mutací genu pro receptor epidermálního růstového faktoru (EGFR+ NSCLC) tyrosinkinázovými…
„V českém prostředí se hodně vymykáme důrazem na personální politiku. Troufám si tvrdit, že i díky tomu se CEITEC stal v průběhu první dekády svého…
Podle aktuálních dat česká populace pandemii COVID‑19 z hlediska duševního zdraví zvládla. Dokazuje to aktuální průzkum psychiatrů Všeobecné fakultní…
Sdílení zdravotních dat v Evropě je nutné pro udržení kvality výzkumu, pro zajištění bezpečných a efektivních zdravotních systémů i pro inovace.…
Mamografie s umělou inteligencí na Bulovce Mamodiagnostické centrum Fakultní nemocnice Bulovka testuje podporu umělé inteligence v mamografii.…
Automatický monitoring životních funkcí hospitalizovaných pacientů by měl zlepšit kvalitu péče a uvolnit ruce sestrám, očekávají autoři projektu,…
Ženy s mírně zvýšeným krevním tlakem krátce po čtyřicátém roce věku mají po padesátem roce věku dvojnásobné riziko akutních koronárních syndromů ve…
Myslíte si, že by váš pacient s nevalvulární fibrilací síní mohl profitovat z převedení z warfarinu na nové perorální antikoagulancium? Odrazila se…
Téměř v samém závěru letošního sjezdu České kardiologické společnosti proběhlo sympozium s názvem Pro a (a předem prohraný boj) proti inhibitorům…
Součástí výročního sjezdu České kardiologické společnosti byl i prakticky zaměřený blok zacílený na režimová opatření v kardiovaskulární prevenci.…
ADAPTABLE: OTÁZKA DÁVKOVÁNÍ ASA U PACIENTŮ S KV ONEMOCNĚNÍM VYŘEŠENA V časopise NEJM byla letos v květnu publikována studie ADAPTABLE, která významně…
Ačkoli vláda opět rozhodla o navýšení plateb za státní pojištěnce, predikce střednědobého vývoje bilance systému veřejného zdravotního pojištění není…
Celkově se na úhradách zdravotních služeb pro rok 2022 dohodli se zdravotními pojišťovnami v rámci dohodovacího řízení zástupci 13 ze 14 segmentů.…
Díky přesunu do online prostředí se dostupnost vzdělávacích akcí pro lékaře dramaticky zvýší, říká prof. PhDr. Radek Ptáček, Ph.D., MBA, vedoucí…
XXXV. sjezd České lékařské komory konaný v mimořádném termínu dal prezidentovi Milanu Kubkovi mandát po patnácti letech ve funkci dál reprezentovat…
Po čtyřech vlnách covidové pandemie se zdravotnictví postupně vrací do běžného provozu s vyhlídkou snad klidnějšího léta, kdy lékaři a sestry budou…
Zavedení standardů elektronického zdravotnictví možná přijde rychleji, než se původně plánovalo. Poslanci mají na stole návrh, aby byly pro…
Po patnácti letech ve funkci má za sebou MUDr. Milan Kubek další triumf ve volbě prezidenta. Kritika, že svým ostrým vystupováním zavírá komoře dveře…
V preventivní kardiologii se formuje nová léková skupina, které lze říkat sirany. Jejím prvním a zatím jediným zástupcem je inklisiran, schválený od…
„Náhlá srdeční smrt u sportovců je vážným problémem, který vyžaduje pozornost, protože v drtivé většině případů je způsobena základním…
Klinickým katastrofám v podobě cévní mozkové příhody, infarktu myokardu nebo kritické ischémie končetiny je možné zabránit až do velmi vysokého věku.…
„Dlouhou dobu jsme si mysleli, že transthyretinová amyloidóza srdce je vzácné onemocnění a že za většinou projevů se skrývá spíše AL amyloidóza – ale…
Dnes již víme, že existuje řada nepřímých dopadů pandemie COVID‑19. K těm často diskutovaným patří nárůst psychických problémů, ale v téže době…
Evropská kardiologická společnost pořádá každoročně i vědecké setkání Evropské asociace srdečního rytmu (EHRA – European Heart Rhythm Association),…
„V ČR bylo v r. 2018 pro srdeční selhání léčeno 300 000 pacientů, každý rok je tato diagnóza stanovena asi u 60 000 nemocných. Ovšem u velkého počtu…
O významu a benefitech časné hyperlipidemické intervence u pacientů po akutním koronárním syndromu, ale i preventivních programech, současných…
Antiagregační léčba patří k základním terapeutickým postupům v managementu akutního koronárního syndromu, vždy je však potřeba pečlivě zhodnotit…
„Ačkoli geneticky podmíněné aortopatie představují vzácná onemocnění, je potřeba jim věnovat dostatečnou pozornost. Postihují totiž mladé jedince, u…
Dnes lze prakticky o každém nalézt v nejrůznějších databázích tolik informací, až to někdy někomu může být i nemilé. Překvapivě mnoho, i když…
Tradici Hradeckých pneumologických dní nepřerušila ani pandemie COVID‑19. Letos se konaly již po pětadvacáté, byť stejně jako ostatní podobné akce…
Konference Komplexní novinky v onkourologii (KNOU) přinesla i letos novinky v léčbě urologických nádorů. Ukázala významné zlepšování výsledků léčby u…
Ačkoli uplynul již více než rok od zjištění prvního případu infekce virem SARS-CoV‑2 v České republice a vyhlášení pandemie onemocnění COVID‑19…
I letošní DDW (Digestive Disease Week) se ve dnech od 21. do 23. května 2021 konal virtuálně. Letošní účastníci měli to štěstí, že si vyslechli…
Na aktuální situaci nejen ve financování nemocniční paliativní péče a plnění cílů únorového memoranda jsme se zeptali nového předsedy České…
Ještě koncem roku 2019 se zdálo, že rozvoji paliativní péče v ČR nestojí nic v cestě a již brzy „doženeme“ vyspělé země, kde je paliativní medicína…
Cholestáza je zastřešujícím pojmenováním širokého spektra onemocnění. Podstatné je, že na některá z nich je třeba pomýšlet více, než bylo v minulosti…
Na radiodiagnostické oddělení Ústavu leteckého zdravotnictví byl nedávno instalován nový přístroj magnetické rezonance Philips Ingenia Evolution 1,5T…
Současný ředitel Ústavu leteckého zdravotnictví Praha (ÚLZ) má za sebou bohatou a úspěšnou profesní dráhu (viz medailonek). Nejdůležitější však je,…
Online festival intenzivní medicíny Colours of Sepsis 2021, který se uskutečnil koncem dubna, přinesl zajímavou přednášku MUDr. Pavla Vychodila z…
Pouhých deset měsíců od schválení inovativního přípravku na cystickou fibrózu se zdravotní pojišťovny dohodly s výrobcem a odbornými společnostmi na…
Náklady na inovativní léky rychle rostou. Risk‑sharing pomáhá držet náklady pod kontrolou. I když přicházejí dražší přípravky, počet léčených…
V Česku přibylo těch klinických hodnocení inovativních léčiv, která se dotýkají onkologie a imunologie.
„Chci se dívat, jak hoří svět,“ pronesla vymyšlená postava. Vyjadřuje jádro pocitů nemalého počtu skutečných lidí. Starší výzkum pravil, že jde o…
Začátkem června nastoupil po mnohaletém působení MUDr. Antonína Maliny, Ph.D., MBA, do funkce ředitele Institutu postgraduálního vzdělávání ve…
Po roce distančního vzdělávání s online výukou se v květnu vrátili do školních lavic k prezenční výuce všichni žáci a studenti a při nadále příznivém…
V dohodovacím řízení o úhradách na příští rok nastal na poslední chvíli zvrat, když pojišťovny započítaly do svých návrhů zatím neschválený návrh na…
Mgr. et Mgr. Adam Vojtěch, MHA, je první český ministr zdravotnictví, který se po svém odchodu do této funkce vrátil, a tak se může stát nejdéle…
Podle studie má každý čtvrtý pacient s infarktem myokardu atypické příznaky. Tito pacienti s větší pravděpodobností zemřou do 30 dnů ve srovnání s…
Studie zahrnující 5,8 milionu dětí zjistila vyšší výskyt cévní mozkové příhody (CMP) o čtyři desetiletí později u těch, jejichž matka měla během…
V současnosti není k dispozici mnoho dat o prognóze pacientů léčených pro rezistentní arteriální hypertenzi. Je však známo, že většina z nich má…
Zhodnotit dlouhodobé výsledky implantace elektronických přístrojů pro léčbu srdečních onemocnění (ICED) u pacientů v dětském věku bylo cílem…
Incidence náhlé srdeční smrti (NSS) u osob ve věku 1–40 let se v ČR pohybuje na úrovni 2,4 na 100 000 obyvatel, což je údaj srovnatelný se…
„Knížka byla učebnicí i pro mě, něco nového jsem našel v každé její kapitole. Všichni jsme superspecializovaní a nikdy nemůžeme pojmout celý obor…
Jedním ze základních kamenů sekundární prevence u nemocných po akutním koronárním syndromu (AKS) je optimalizace metabolismu lipidů. První velký zlom…
Jakou platí moderní civilizace daň na zdraví za to, že se má příliš dobře? Moderní životní styl se odráží nejen v nárůstu kardiovaskulárních…
Mohl by to být velmi prospěšný a úspěšný projekt, ovšem nebýt COVID-19. Ještě však není konec a pediatři mohou za velmi výhodných podmínek získat…
Antitrombotická léčba patřila ke stěžejním tématům letošního XXIX. výročního sjezdu České kardiologické společnosti, který se konal od 9. do 21.…
Organizace specializované ambulantní péče o pacienty se srdečním selháním má v Česku prostor se zlepšovat. Tématu se věnovalo na XXIV. výročním…
Letos poprvé a zatím ve virtuální formě proběhla konference Novinky v onkologii. Jak název napovídá, ambicí akce je shrnout v hutné formě aktuální…
Na programu květnového webináře www.praktickylekar.online pořádaného Společností všeobecného lékařství ČLS JEP zazněla i přednáška doc. MUDr. Ondřeje…
Očekávaný příchod aktualizovaných guidelines European Society of Cardiology (ESC) koncem srpna letošního roku by mohl přinést zásadní průlom v…
Společnost Philips představila na svých dvou sympoziích, která se konala v rámci virtuálního sjezdu České kardiologické společnosti v květnu 2021,…
Jarní sympozium EADV (Evropská akademie dermatologie a venerologie) bylo další z důležitých virtuálních akcí, které se v tomto roce konaly. Dvoudenní…
Hypertenze a hypercholesterolémie se řadí mezi nejvýznamnější rizikové faktory kardiovaskulárních (KV) chorob – přesto jen malé procento pacientů s…
Data jasně prokazují význam léčby okrelizumabem, humanizovanou monoklonální protilátkou cílenou na antigen CD20, pro oddálení dlouhodobé progrese…
Hereditární transthyretinová amyloidóza (hATTR) je vzácné autozomálně dominantní dědičné onemocnění. Jeho příčinou je mutace v genu pro transthyretin…
Před dvěma lety bylo Česko na chvostu evropského žebříčku dostupnosti inovativních léků. Letos je v jeho první půlce s větším množstvím hrazených…
Po třinácti letech ve funkci viceprezidenta České lékařské komory se MUDr. Zdeněk Mrozek, Ph.D., rozhodl kandidovat na post prezidenta této stavovské…
Vyhodnotit účinnost a bezpečnost podávání okrelizumabu, humanizované monoklonální anti‑CD20+ protilátky, u dosud neléčených pacientů v časném stadiu…
„Dnes se více než kdy jindy pacienti, vlády, systémy zdravotní péče a další složky rozhlížejí po těch, kdo umějí nejen léky vyrábět, ale také…
Budoucí sestry preferují práci v nemocnicích. V zahraničí plánuje pracovat desetina studentů, a to kvůli lepšímu platu a zajímavým zkušenostem.
Praktičtí lékaři byli od začátku epidemie COVID‑19 v první linii boje a prožívali spolu se svými pacienty a s celou společností obavy, zmatky a…
Také pro lékařky a lékaře, potažmo medičky a mediky, představuje založení rodiny a výchova dětí jeden z důležitých životních cílů. První dítě porodí…
„Ve srovnání s rozvojem farmakoterapie či implantabilních elektronických přístrojů máme v oblasti kardiorehabilitace vůči nemocným se srdečním…
Novela zákona má zlevnit léčebné konopí – otevře konkurenci pěstitelů a umožní jeho vývoz. Poslanci při jejím projednávání řešili také centrální…
Představitelé ministerstev zdravotnictví v celé Evropě byli vyzváni, aby podepsali Deklaraci o opatřeních k Akčnímu plánu pro boj s CMP v Evropě,…
Podle studie zveřejněné během Heart Failure Awareness Days, které probíhaly v týdnu od 10. května 2021, trpí téměř každý čtvrtý pacient se srdečním…
Hypertenze a dyslipidémie patří mezi ty lépe ovlivnitelné rizikové faktory kardiovaskulárních onemocnění. Pokud se s takto namířenou intervencí začne…
Biologická léčba se v managementu psoriázy používá už od přelomu milénia. Tyto přístupy se u vybraných skupin pacientů etablovaly jako zlatý standard…
Prvotní informace o průběhu COVID‑19 u pacientů s roztroušenou sklerózou (RS) užívajících léky modifikující chorobu (DMT) byly a zatím stále jsou…
Primář MUDr. Ladislav Kabelka, Ph.D., pracoval dvanáct let v hospici v Rajhradě u Brna, nyní vede již pátý rok domácí hospic v Třebíči. Zakládající…
Od roku 2016 je v naší republice registrován sakubitril/valsartan, první duální inhibitor receptoru pro angiotensin II a neprilysin (ARNI), který je…
Výskyt nejčastější poruchy srdečního rytmu – fibrilace síní – v posledních letech stále roste, přičemž se předpokládá, že v příštích dvou dekádách…
Na programu letošního XXIX. výročního sjezdu České kardiologické společnosti bylo 13. května i odborné sympozium podpořené společností PRO.MED.CS…
Medaile profesora Libenského je nejvyšším oceněním České kardiologické společnosti. Letos ji na sjezdu převzal prof. MUDr. Miloš Táborský, CSc., FESC…
Diagnostika a léčba hypertenze nejsou oblasti, které by se daly v medicíně pokládat za vyřešené. Není jednoduché dosáhnout optimálních hodnot…
V březnu odstartoval pražský Ústav hematologie a krevní transfuze (ÚHKT) svou tradiční vzdělávací akci VIZE 2030, která se letos koná virtuálně.…
Od přechodu na CZ‑DRG jsou nároky na úplnost a správnost vykazování poskytnuté lůžkové péče vyšší než kdy dřív. Další výzvou jsou úhradové a…
Světový den idiopatických střevních zánětů (World IBD Day), ke kterým se řadí Crohnova choroba a ulcerózní kolitida, se každým rokem koná 19. května.…
Sofistikované prediktivní modely mohou personalizovat prevenci, decentralizovaná logistika s využitím strojového učení může změnit organizaci…
Olomoucké centrum česko‑izraelské spolupráce V Olomouci bylo založeno Centrum česko‑izraelských inovací a partnerství (CCIIP). Je součástí Moravské…
Letos v březnu se uskutečnil 15. ročník celostátního semináře Českého institutu metabolického syndromu, tradičně ve spolupráci s Českou společností…
VEMURAFENIB/RITUXIMAB V LÉČBĚ LEUKÉMIE Z VLASATÝCH BUNĚK Leukémie z vlasatých buněk (HCL) je chronická a vzácná forma leukémie. Podle Leukemia and…
Za poslední tři roky investovala Zentiva do svého pražského výrobního závodu přes 35 milionů eur. Plánuje přitom další investice ve výši 27 milionů…
Zabránit aktivaci buněčného receptoru, který zpomaluje růst a způsobuje achondroplazii. Přelomový způsob léčby genetických poruch růstu popsali vědci…
Praktičtí lékaři pozorují ve svých ordinacích klesající ochotu lidí nechat se očkovat. Manko, které vzniklo nedostatkem vakcín, se tak nemusí podařit…
Víra v čarodějnice doprovází lidi ve všech kulturních okruzích celé dějiny. Čarodějnice celého světa mají některé společné znaky. Často jsou…
Národní plán obnovy je dokončen a schválen. Nejvíce peněz určených na oživení a odolnost Evropské unie půjde v rámci českého zdravotnictví na…
Úleva a nadšení z návratu k běžnému provozu, ale i vyhoření a přepracování. „Najdete tu celé spektrum nálad, jaké si umíte představit,“ říká prof.…
V reakci na pandemii COVID‑19 půjdou v příštích letech z Národního plánu obnovy a z iniciativy REACT‑EU do českého zdravotnictví dotace více než 40…
Nelegální respirátory KN95 bez CE nebo s falešným CE tvořily v testu 98 procent všech zakoupených značek. Nelegální respirátory prodávají stovky…
Krevní destičky zvyšují léčebný potenciál mezenchymálních kmenových buněk. Jak to dělají, odhalil mezinárodní tým vědců z ČR a Francie. Při spojení…
Jedním z důležitých a zdánlivě triviálních vyšetření v preventivní kardiologii je změření obvodu pasu. Abnormální hodnoty svědčí pro nadměrné…
Česká republika patří mezi státy, ve kterých je akutní péče o nemocné s cévními mozkovými příhodami velmi dobře zorganizována včetně plošného…
První praktické zkušenosti s obinutuzumabem v reálném klinickém životě a výběr optimálního léčebného režimu pro pacienty s folikulárním lymfomem – to…
K letošnímu online XVIII. plenárnímu zasedání Kooperativní lymfomové skupiny se jako zahraniční řečník připojil doc. Daniel Heintel z Klinik…
V péči o pacienty s diabetem 2. typu již nejde „jen“ o snížení glykémie. Moderní antidiabetika umožňují soustředit se vedle hodnot glykovaného…
Ještě donedávna nebyla pro mnoho pacientů s lokálně pokročilým nebo metastatickým spinaliomem, kteří nemohou podstoupit kurativní chirurgickou excizi…
Program e‑konference.online, která se konala 5. května, byl zaměřen na antikoagulační léčbu warfarinem. Warfarin nepochybně patří mezi léky, které…
Sjednotit dvě tváře Nemocnice Na Homolce přišel MUDr. Petr Polouček, MBA, kterého 15. listopadu 2018 uvedl do funkce ministr Adam Vojtěch.
„Průměrný věk dožití je v České republice u mužů 76 a u žen 82 let. Každý si tedy může spočítat, kolik roků či dní bude svoje tělo ještě potřebovat,…
ÚČINNOST PŘEDNEMOCNIČNÍHO PODÁNÍ KONCENTRÁTU FIBRINOGENU U TRAUMAT Multicentrická, dvojitě zaslepená a placebem kontrolovaná pilotní studie Flin‑ TIC…
Inhibitory cholinesterázy (ICh) se rutinně používají pro léčbu demence alzheimerovského typu (AD), nicméně není zatím mnoho dat o jejich dlouhodobé…
Časopis New England Journal of Medicine publikoval dva články s výsledky fáze III klinických studií BE RADIANT a BE SURE. Ty posuzovaly účinnost a…
Do závěrečné – třetí fáze testování se dostává slibný lék na koronavirus – molnupiravir. Lék vyvíjený společnostmi MSD a Ridgeback Therapeutic…
Prolomení patentů na vakcíny proti SARS‑CoV‑2 je jedním ze zvažovaných kroků, jak pomoci chudším zemím zajistit dostatek očkovacích látek. Firmy…
Prezident České lékařské komory MUDr. Milan Kubek, kterému skončilo funkční období, bude mít na XXXV. sjezdu delegátů lékařské komory vyzyvatele. Do…
Měl to být silný nástroj dovybavení páteřních nemocnic zařazených v síti urgentních příjmů. Místo toho na dotace dosáhne zlomek nejrychlejších…
Řeč bude o intimním vztahu, jemuž se vědecky kupodivu říká romantický. Kupodivu proto, že kromě hluboké akutní zamilovanosti, což je stav blízký…
Nemocnice vyplatí v květnu podle loňské kompenzační vyhlášky 12,42 mld. na odměnách za péči v covidové pandemii, peníze už dostaly ze státního…
Distributor souhlasil se změnou smlouvy, místo do očkovacích center bude většinu dodávek od společnosti Moderna dodávat k jednotlivým praktickým…
Výsledky dvou randomizovaných klinických studií s technologií Control‑IQ i recentní, skutečně impresivní jednoletá data z běžné praxe ve Spojených…
Od podzimu loňského roku je v ČR k dispozici inovativní inzulinová pumpa s integrovaným senzorem pro kontinuální monitoraci glukózy (CGM) a vysoce…
Na pravidelném webináři Společnosti všeobecného lékařství ČLS JEP praktickylekar.online vystoupila 6. dubna se svojí přednáškou zaměřenou na…
Hledání odpovědi na tuto otázku bylo hlavním tématem přednášky prof. MUDr. Martina Haluzíka, DrSc., z Centra diabetologie a Centra experimentální…
S environmentální fyzioložkou prof. MUDr. Julií Dobrovolnou, Ph.D., z výzkumného centra RECETOX Přírodovědecké fakulty Masarykovy univerzity v Brně…
Terapie hypertenze prochází neustálým vývojem, nemalá pozornost je věnována zejména blokádě renin‑angiotensin‑aldosteronového systému (RAAS). Narůstá…
Betablokátory představují velice heterogenní skupinu antihypertenziv. Současné evropské guidelines pro léčbu vysokého krevního tlaku je doporučují…
„Dlouhé roky jsme se domnívali, že měření glykémie pomocí osobních glukometrů je pro diabetiky 1. typu dobrá a uživatelsky přívětivá metoda. Nicméně…
„U pacientů léčených kombinací antihypertenziv, zejména s thiazidy, bychom měli pravidelně kontrolovat kalémii. Pokud zjistíme, že mají nízkou…
První personalizovaná doporučení o nejúčinnějším cvičení ke snížení krevního tlaku byla koncem března zveřejněna v časopise Evropské kardiologické…
Jak zdravotníci na inekčních odděleních zvládali koronavirus? Co nového do oboru epidemie přinesla, jakým směrem se vyvíjejí infekční onemocnění u…
Doplňky s obsahem omega‑3 mastných kyselin jsou spojeny se zvýšenou pravděpodobností vzniku fibrilace síní u lidí s vysokou koncentrací lipidů v krvi…
Problematice betablokátorů se lékaři na letošním mezinárodním kongresu European Society of Hypertension (ESH) věnovali hned v několika sympoziích.…
Na letošním virtuálním kongresu European Lung Cancer Congress (ELCC), který se konal od 25. do 27. března, zazněly desítky sympozií, přednášek a…
Karcinom pankreatu stále představuje nádor s velmi špatnou prognózou. Podmínkou zlepšení je maximální úsilí o dosažení resekability u co největšího…
„S plicními endarterektomiemi jsme u nás začali v roce 2004. Do té doby bylo několik málo pacientů odoperováno v zahraničí a ostatní byli léčeni…
Na dubnovém kongresu European Heart Rhythm Association (EHRA) byly představeny a následně v časopise EP Europace publikovány indikátory kvality péče…
Součástí letošního mezinárodního kongresu European Society of Hypertension (ESH), který probíhal virtuálně od 11. do 14. dubna 2021, bylo i sympozium…
Proč je důležité včas diagnostikovat kloubní změny u pacientů s hemofilií? Co stojí za bolestivostí kloubů a jak ji lze efektivně řešit? Které…
Pandemie covidu přinesla nebývalou dynamiku i do práce vývojářů nemocničních informačních systémů českých nemocnic. Nové požadavky na komunikaci…
Aplikace pro pacienty, vyvinutá pro Masarykův onkologický ústav, umožňuje kromě videohovoru nebo chatu také posílání lékařských zpráv nebo…
Elektronické avízo na pražské záchrance Na přelomu roku zavedla Zdravotnická záchranná služba hl. m. Prahy do ostrého provozu tzv. elektronické avízo…
Nikoli do Finska jako velvyslanec, ale do křesla předsedy představenstva Krajské zdravotní, a. s., zamířil bývalý ministr zdravotnictví Mgr. et Mgr.…
Většina pacientů s akutní ischemickou cévní mozkovou příhodou (CMP) může být léčena trombolýzou maximálně do 4,5 hodiny od prvních příznaků. Jak…
V dubnu 2006 Evropská léková agentura schválila první biosimilární lék v Evropské unii. Jednalo se o injekční somatropin, který slouží k léčbě…
Průřezová data z reálné praxe ukazují, že pacienti s relaps‑remitentní nebo sekundárně progresivní formou roztroušené sklerózy (RS) léčení…
Když nové sestry po svém nástupu zjistí, jak situace uvnitř nemocnic vypadá, část z nich odchází. Dokud nebude ve zdravotnictví dostatek dalšího…
Ministr zdravotnictví Petr Arenberger bude vládu žádat o navýšení plateb za státní pojištěnce pro příští rok. O částce se vedou jednání. Velkou…
Soustředění všech sil a pozornosti na zvládnutí pandemie COVID‑19 a zároveň rychlé střídání jmen na postu ministra zdravotnictví a jeho náměstků…
Stále palčivější je potřeba poskytovatelů zdravotních služeb opřít se o pevná pravidla elektronického zdravotnictví a distanční péče. Pravidla pro…
„Před třiceti lety byla diagnóza plicní arteriální hypertenze či chronické tromboembolické plicní hypertenze v podstatě diagnózou fatální. V…
Výtěžek pomůže vyškolit dobrovolníky, kteří budou poskytovat kolegům včasnou a odbornou psychosociální pomoc přímo v nemocnicích projektu SPIS.
Probíhající projekt může zvýšit potenciál efektivního využití ultrazvuku v ordinacích praktických lékařů.
Novela kompenzační vyhlášky úhrad za rok 2020 přiznává ambulancím bonusy na odměnu pro každého zdravotníka až 75 tisíc korun, podmínkou je mimo jiné…
Podle údajů zveřejněných 8. dubna během společného virtuálního kongresu Společnosti pro orgánové transplantace ČLS JEP a České transplantační…
Srdeční infarkty u mladých dospělých jsou dvakrát častěji smrtelné u pacientů se zánětlivými stavy, jako je psoriáza, systémový lupus erythematodes…
V rámci XIX. sympozia arteriální hypertenze, které se konalo 7. dubna 2021, vystoupila se svým sdělením zaměřeným na současné pokroky v léčbě…
Lymfadenopatie bývají nezřídka diagnostickým oříškem. Zvětšení uzlin provází nejedno infekční, neinfekční, ale i maligní onemocnění. V diferenciální…
Pokles krevního tlaku (TK) v létě nebo naopak jeho vzestup v chladném počasí mohou být považovány za možný důsledek sezónní variability TK. Tomu, jak…
V rámci letošního XIX. sympozia arteriální hypertenze zazněla i přednáška prof. MUDr. Renaty Cífkové, CSc., z Centra kardiovaskulární prevence 1. LF…
V rámci letošního XIX. sympozia arteriální hypertenze vystoupil v bloku s názvem Terapeutické aspekty s přednáškou i prof. MUDr. Miroslav Souček, CSc…
„Kterakž pak vidíš mrvu v oku bratra svého, a v oku svém břevna nezaznamenáš?“ zní otázka stará asi dva tisíce let, najdete ji v Matoušově evangeliu …
Pracovní doba, která se odchyluje od přirozených biologických hodin jednotlivce, je podle výzkumu prezentovaného na online kongresu Evropské…
Dá se stihnout přehled nových důkazů za rok 2020 o vztazích mezi LDL cholesterolem a kardiovaskulárním rizikem v deseti minutách? Zdá se, že ano – ač…
Zatímco úmrtí prince Philipa dva měsíce před dovršením jeho stoletého životního jubilea bylo důvodem týdenního smutku ve Velké Británii, stoleté…
„Pevně věřím v příslib umělé inteligence. Jde o nástroj, který, je‑li používán inteligentním způsobem, může nabídnout poskytovatelům zdravotní péče…
„Naším hlavním cílem je u takto nemocných obnovit cestu pro zavedení centrálního žilního katetru přes uzavřenou jugulární žílu vpravo, která je…
Ve vybraných centrech byl vytvořen program péče o nemocné starší 65 let s COVID‑19 v subakutní fázi (3 týdny až 12 týdnů od vzniku obtíží).
VÝZNAM RESEKCE PRIMÁRNÍHO TUMORU U METASTATICKÉHO KOLOREKTÁLNÍHO KARCINOMU Multicentrická otevřená studie JCOG 1007 ukázala, že resekce primárního…
Siponimod, selektivní modulátor receptorů pro sfingosin‑1‑fosfát, konkrétně podtypů 1 a 5, které hrají významnou roli při rozvoji zánětu a…
U seniorské populace nad 65 let mívá onemocnění COVID‑19 obvykle těžší průběh a je také častěji provázeno komplikacemi. Po vyléčení infekce postihuje…
Náměstkyní pro zdravotní péči ministerstva zdravotnictví se od 20. dubna stala prof. MUDr. Martina Vašáková, Ph.D., přednostka Pneumologické kliniky…
Největší tuzemská soukromá nemocniční skupina Agel angažovala bývalého ministra prof. Romana Prymulu jako ředitele Nemocnice Agel Říčany.
Řízení Dispečinku lůžkové péče a roli národního koordinátora intenzivní péče převezme dosavadní vedoucí lékař dispečinku doc. MUDr. Tomáš Vymazal, Ph…
Zatímco intenzivisté nešetří pro profesora Vladimíra Černého a jeho práci na ministerstvu zdravotnictví slovy uznání, řada jiných odborníků hodnotí…
Po nástupu nového ministra skončil prof. MUDr. Vladimír Černý, Ph.D., FCCM, 13. dubna po pěti měsících v pozici náměstka ministra zdravotnictví. Jen…
Podle předsedy SPL Petra Šonky by se měla distribuce vakcín na čas přesměrovat k praktikům. Významné zlepšení je ale zatím v nedohlednu.
Praktičtí lékaři jsou schopni naočkovat proti COVID‑19 zhruba 50 000 lidí denně. Zatím však směřují vakcíny především do očkovacích center a ordinace…
Zkuste si představit vlastní sociální síť. Stačí, když se podíváte na kontakty do svého mobilního telefonu. Na papír si můžete nakreslit střed, to…
Zvýšený krevní tlak, vysoký cholesterol a diabetes zvyšují riziko srdečních onemocnění. Avšak nová rozsáhlá studie ukazuje, že u lidí s těmito stavy…
Kardiovaskulární morbidita a mortalita se sice v České republice v posledních dekádách snížila, ale nemoci srdce a cév jsou stále zásadní problém,…
Ten, kdo u pacienta iniciuje antikoagulační léčbu, třeba během hospitalizace, zůstává jejím koordinátorem zodpovědným za další sledování. Manažerem…
Ublížení na zdraví, zejména z nedbalosti, je asi nejčastěji řešeným trestněprávním činem v medicíně. Tomu, jak riziko podobných sporů minimalizovat a…
O současné situaci s využíváním mimotělního oběhu u dětí jsme si povídali s MUDr. Václavem Vobrubou, Ph.D., vedoucím lékařem jednotky intenzivní a…
Specializovaný tým špičkových lékařů v pražské Všeobecné fakultní nemocnici (VFN) používá ECMO k záchraně životů pacientů již čtrnáct let, přesto se…
Alzheimerova nemoc – zatím nevyléčitelná choroba, která se týká nejen stáří. PharmDr. Zdeněk Spáčil, Ph.D., zkoumá na Přírodovědecké fakultě…
Alzheimerovu a Parkinsonovu chorobu dnes stále považujeme za nevyléčitelné nemoci. Proto se vědci snaží odhalit co nejčasnější stadia choroby, kdy by…
Do digitalizace zdravotnictví směřují další evropské dotace. Zkušeností s telemedicínou a využitím informačních technologií přibývá. Stále…
Kontrola ventilovaných pacientů odkudkoli Tým z ČVUT zahájil v říjnu 2020 v reakci na přicházející vlnu covidu na Klinice anesteziologie a…
Na programu letošních XXVII. Pařízkových dnů, které se konaly virtuálně od 15. do 17. března v Ostravě, byl i blok přednášek na diskutované aktuální…
Můžeme ukončit takzvanou diagnostickou odyseu – říká prof. MUDr. Pavel Seeman, Ph.D., z DNA laboratoře Kliniky dětské neurologie 2. LF UK a FN v…
PROFYLAXE ŽILNÍHO TROMBOEMBOLISMU U PACIENTŮ S COVID‑19 NA JIP Observační práce zatím neobjasnily, zda pacienti s COVID‑19 profitují z vyšších než…
V roce 2020 dle dat společnosti IQVIA celkové prodeje léků na předpis v českých lékárnách a nemocnicích dosáhly hodnoty 71 mld. Kč, což představuje…
Praktičtí lékaři se snaží vyjednat zrychlení dodávek očkovacích látek proti COVID‑19 do svých ordinací. Zatímco v očkovacích centrech se začalo s…
Podle údajů WHO bylo celosvětově potvrzeno již okolo 133 milionů případů infekce virem SARS‑CoV‑2 a zhruba 2,9 milionu lidí v jejím důsledku zemřelo,…
Všem zdravotním sestrám, které pomáhají již více než rok zvládat pandemii COVID‑19, udělila Nadace Charty 77 Cenu Františka Kriegla za statečnost za…
Na svět ročně přichází asi 15 milionů předčasně narozených dětí. Různou, někdy dlouhou dobu žijí na novorozeneckých jednotkách intenzivní péče.…
Hodnocení výše kardiovaskulárního rizika u mladých pacientů a rozhodování, zda, kdy a jakou léčbu u nich zvolit, patří mezi složitější klinické…
Celonárodní studie v USA zjistila zvýšení úmrtnosti na srdeční choroby u žen mladších 65 let. Výzkum byl publikován v časopisu ESC (European Society…
Pravidelný webinář Společnosti všeobecného lékařství ČLS JEP praktickylekar.online, který se konal v podvečer 25. března, se tentokrát vedle aktuální…
Fibrilace síní je podle literárních údajů spojena s dvojnásobně vyšší mortalitou u žen a 1,5násobně vyšší mortalitou u mužů. Každá pátá CMP, ke které…
Nezisková organizace Cesta domů se už dvacet let snaží měnit k lepšímu způsob, jakým se v Česku umírá, a umožňuje lidem, aby odcházeli důstojně, doma…
První čtvrtletí roku 2021 přineslo hned několik klíčových událostí v celosvětovém řešení nádorových onemocnění. K nejdůležitějším patří plán Evropské…
Uvádí se, že až 70 procent pacientů navštíví lékaře kvůli psychosomatickým poruchám. Psychosomatický přístup se ale v Česku často opomíjí. Ovlivňuje…
První studie, která uvádí optimální množství fyzické aktivity u pacientů s onemocněním ledvin, byla zveřejněna v časopise Evropské kardiologické…
„Pokroky ve vývoji léčby a v nastavení terapeutických strategií znamenají, že se nyní nacházíme v éře, kdy mají pacienti s hemofilií šanci dosáhnout…
Přínosy pro zdraví má volnočasová fyzická aktivita, nikoli pracovní aktivita. Tak zní zjištění první velké studie publikované v dubnu 2021 v časopisu…
„Migréna postihuje dvanáct procent populace, ženy třikrát častěji. Nejedná se o čistě geneticky podmíněné onemocnění, v jejím rozvoji hrají významnou…
„Pokud včas a adekvátně nezasáhneme, poneseme si jako následek covidové éry vyšší prevalenci poruch příjmu potravy v obou částech jejich spektra – ať…
Evropská komise z rozhodnutí Evropské lékové agentury (EMA) 26. března 2021 schválila k použití ofatumumab (Kesimpta, Novartis). Jde o léčivý…
Z recentní práce Butzkuevena et al., publikované letos v březnu v European Journal of Neurology, vyplývá, že podávání okrelizumabu má u jedinců s…
Genomové testování MammaPrint pomůže rozhodnout o zajišťovací chemoterapii Genomové testování umožňuje přesněji rozhodovat o následné léčbě pacientek…
V souvislosti s pandemií COVID‑19 nabývá problematika zneužívání alkoholu nepochybně na významu. I proto možná nastal čas znovu otevřít některá…
V nových budovách vybudovaných v nemocnici v Náchodě začalo pracovat ortopedické oddělení, modernizace pokračuje.
Čtyři vlny covidové pandemie ustálo zdravotnictví i za tu cenu, že se neakutní péče odložila. Předvelikonoční slábnutí čtvrté vlny se projevilo…
Data o výměně pacientů mezi kraji ukazují, jak se v různých regionech vyvíjelo zatížení nemocnic. Karlovarský kraj v lednu a únoru využíval kapacity…
Personální změny byly zatím oznámeny na pozicích politických náměstků, odejít hodlá i koordinátorka očkování proti covidu.
AKTUALIZOVÁNO Docent Jan Blatný byl odvolán z funkce ministra zdravotnictví. Podle něj je to ze strany premiéra Andreje Babiše politické rozhodnutí.…
Plošný zákaz příjmu nových pacientů k plánované neakutní péči byl zrušený, nadále nemocnice musí udržovat určitou rezervu pro akutní pacienty s…
Poměrně početnou skupinou pacientů, kteří jsou nově podle odborníků indikovaní k podání monoklonálních protilátek proti vážnému průběhu COVID-19,…
Veškerá a velmi důrazná varování byla, jsou a budou marná. Přestože již naučení starého Egypta, stará snad 4 500 let, více než důrazně varují syny,…
Touto otázkou se výzkumně zabýval tříčlenný tým tureckých psychiatrů vedených Ebru Sahanem na dvou univerzitách v Istanbulu. Odpověď na položenou…
Obor neurochirurgie je v současnosti charakterizován multimodálním přístupem – k léčení lze přikročit mnoha způsoby, ale klíčové je, jakého cíle je…
Na celém světě pracuje asi deset výzkumných týmů na zkoumání možnosti, jak využít elektromagnetické vlny o nízkých výkonech k detekci a určení typu…
Nakladatelství Grada v těchto dnech slaví 30 let své existence. Mimo jiné za ním stojí přes tisíc titulů určených lékařům a ostatním zdravotníkům.…
Jógu, pilates nebo venkovní pohybové aktivity – to vše si vyzkoušeli účastníci letošního 24hodinového Maratonu s roztroušenou sklerózou (MaRS).…
Šestiletá průběžná analýza dat z mezinárodní a německé studie AHEAD prokazuje u pacientů se středně těžkou nebo těžkou hemofilií A účinnost a…
Mezinárodní studie, do které se zapojili také lékaři z Kliniky paliativní medicíny 1. LF UK a VFN nebo Kliniky anesteziologie a resuscitace 3. LF UK…
Ústav zdravotnických informací a statistiky ČR publikuje denní online zpravodajství o covidu už víc než rok. Platforma Onemocnění aktuálně má přes 11…
Nejstarší telemedicínský projekt v Česku zažádal o zařazení nákladů na software do úhrady ze zdravotního pojištění. Výbor Psychiatrické společnosti…
Bezpečnost informačních a komunikačních technologií (ICT) je hned po COVID‑19 a s ním souvisejících tématech nejčastěji diskutovaným problémem…
Dynamický prediktivní model může odhadnout výsledky psychoterapie V časopise Lancet Digital Health byla publikována práce vedená psychology z Velké…
„V současnosti se pacienti s hemofilií A dožívají prakticky normální délky života – naším hlavním cílem je tedy zlepšit jeho kvalitu, která je do…
Podle výzkumu prezentovaného začátkem března v rámci online kongresu Evropské kardiologické společnosti (ESC) Acute CardioVascular Care 2021 je u…
Otoky dolních končetin jsou nejčastěji důsledkem porušení tlakové rovnováhy mezi kapilárním, žilním a lymfatickým řečištěm a intersticiem. Až 40…
Trendem je provádět intervence pokud možno bez použití rentgenového záření, ale zároveň potřebujeme vidět podstatně větší detail během zákroku, kde…
Regenerace tělesných i duševních sil, paměť, kreativita, imunita, metabolismus či odplavování toxických látek – to vše je významně ovlivněno spánkem.…
Ačkoli je známo, že kvalitní spánek je nezbytný pro zdraví našeho organismu, spíme stále méně a problémy se spánkem narůstají. I proto každoročně…
V letošním lednovém vydání časopisu Carcinogenesis upozorňuje šéfredaktor prof. Curtis C. Harris v ohlédnutí se za rokem 2020 mj. na dvě významné…
Již v roce 2018 vydal americký FDA prohlášení, ve kterém mimo jiné vyzval farmaceutický průmysl k výzkumu nádorového mikroprostředí. Jedná se totiž,…
Na nedostatek praktické výuky a klinických dovedností v posledních desetiletích poukazují snad všechny generace mediků. Výjimkou nejsou ani současní…
Teprve praxe ukáže, kolika vhodným pacientům se podaří REGN‑COV2 podat, říká přednosta Kliniky infekčních chorob FN Brno prof. MUDr. Petr Husa, CSc.
Odhad růstu příjmů do systému veřejného zdravotnictví pro příští rok není optimistický. V roce 2022 by celkové příjmy mohly růst meziročně jen o 1,77…
První tři případy COVID‑19 byly v Česku oznámeny loni 1. března. Díky okamžitě zahájeným restrikcím se stala ČR v prvních fázích boje s novým…
Domluvené úhrady za zdravotní služby nestačí spravedlivě pokrýt náklady na zdravotní služby a na zvýšené odměny za mimořádné nasazení pracovníků.…
Aktuální problematice očkování proti onemocnění COVID-19 v ordinacích praktických lékařů se věnoval i VII. kongres praktických lékařů Společnosti…
Dosud zakoupené množství přípravků s monoklonálními protilátkami, které se zkouší ve využití proti závažnému průběhu COVID-19, by podle odhadu…
Každý den máme covid pozitivních 10 až 14 tisíc pacientů. Až jedna čtvrtina z nich by se měla rekrutovat k podání monoklonálních protilátek, uvádí…
„Data potvrzují, že pacienti s poškozením ledvin, kteří vyžadují dialýzu nebo transplantaci, mají suverénně nejvyšší mortalitu spojenou s onemocněním…
U vážných duševních poruch skupiny SMI (schizofrenní a afektivní poruchy) je zvýšená kumulace všech nepříznivých faktorů prostředí. Pokud se…
Rezervy pojišťoven dojdou dříve, než se očekávalo. Výbor si vyžádal od ministerstev zdravotnictví a financí analýzu, z čeho půjdou uhradit zdravotní…
Ačkoli biologickou léčbou lze dosáhnout i úplného zhojení kůže a zmírnit projevy onemocnění na minimum, dostává se jí jen necelým pěti procentům…
Geriatr a imunolog prof. George A. Kuchel, MD CM, FRCP, ředitel UConn Center on Aging, University of Connecticut, a vedoucí geriatr UConn Health je…
Začátkem února ukončila Agentura pro zdravotnický výzkum ČR (AZV) hodnocení čtyřletých projektových návrhů ve Veřejné soutěži pro rok 2021 (VES 2021)…
„Považujeme tak trochu za zázrak, že se nám v ČR podařilo udržet program transplantací plic i v průběhu koronavirové pandemie, ačkoli v omezenější…
Čím déle trval socialistický experiment na lidech, tím bolestnější byl pro jeho oběti návrat do demokratických poměrů. Studie HAPIEE, kterou provedl…
Dlouholetý přednosta I. interní kardioangiologické kliniky Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně prof. MUDr. Jiří Vítovec, CSc., FESC, oslavil v únoru…
Letošního 27. března se dožívá osmdesátin dlouholetý předseda České angiologické společnosti ČLS JEP MUDr. Karel Roztočil, CSc. Při této příležitosti…
Jedním z oborů, pro který epidemie COVID‑19 zapůsobila jako akcelerátor, je tvorba nanotechnologií. A Česká republika představuje zemi, která má v…
„V posledních pěti letech se možnosti léčby pacientů s relabující či refrakterní akutní myeloidní leukémií posunuly výrazně vpřed. Nedávno schváleným…
Onemocnění COVID‑19 způsobilo od začátku roku 2020 přes 115 milionů případů onemocnění a více než 2,5 milionu úmrtí na celém světě (1). Od jeho…
Průběžná analýza „real‑world“ studie potvrzuje dlouhodobou účinnost profylaktické léčby přípravkem FEIBA NF u pacientů s hemofilií A či B a…
Další z pravidelných webinářů z cyklu diabetologové online se 15. února zaměřil na pokroky v léčbě diabetu. Diskutovaným tématem byla chytrá…
Dýchání je jeden z nejčastěji prováděných pohybů, říká docentka Mgr. Kateřina Neumannová, Ph.D., z Katedry fyzioterapie Fakulty tělesné kultury…
Pacienti žádají ivermektin. Neregistrovaný přípravek nakoupila Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně pro dvacet tisíc pacientů. Vědecké podklady pro…
První ročník konference LIFMAT – Moderní technologie řízení životního stylu (Lifestyle management therapy) proběhne virtuálně. Doba je…
Od podzimu se u nás testují dobrovolníci na přítomnost protilátek proti COVID‑19. Ačkoli oficiální výsledky hovoří o cca 1,3 milionu nakažených,…
Dlouho připravovaná rozsáhlá novela zákona o veřejném zdravotním pojištění se dostala na pořad Sněmovny a poslanci ji v příštích dnech začnou…
Léků, u nichž se v souvislosti s epidemií COVID‑19 hovoří o možném potenciálu, jsou stovky, jednoznačné důkazy o jejich účinnosti však (až na výjimky…
„Naše laboratoř se dlouhodobě zajímá o vývoj vakcín aktivujících T lymfocyty a nyní intenzivně pracujeme i na jedné proti onemocnění COVID‑19,“ říká…
Program CaverDock brněnských vědců zjišťuje účinnost léčivých látek mj. na SARS‑CoV‑2. Od doby pandemie veřejně volný přístup k programu využily…
Bezmoc, vztek, strach i pláč patří k častým problémům, s nimiž se v současné náročné situaci zdravotníci obracejí o pomoc. Mnoho z nich ale i přes…
V souvislosti s pandemií COVID‑19 se s duševním onemocněním potýká již téměř každý třetí dospělý a lze předpokládat, že s prodlužující se dobou…
Medical Tribune je značkou kvality pro noviny určené lékařům a zdravotníkům v mnoha zemích světa – obdobné tituly vycházejí např. v Německu, Rakousku, Švýcarsku, v sousedním Polsku či Maďarsku.
Medical Tribune v České republice vychází již od roku 2005, a to v periodicitě 26 čísel za rok. V duchu svého názvu chtějí noviny skutečně poskytovat tribunu všem, kdo mají lékařské a zdravotnické veřejnosti co sdělit – především lékařům a zdravotníkům samotným, ale i politikům, ekonomům, právníkům a dalším.
Medical Tribune jako jediné noviny o lékařské vědě, klinické medicíně a zdravotnictví u nás nejsou – navzdory svému anglickému názvu – překladovým titulem. Jejich obsah vytváří výhradně domácí profesionální redakce tvořená lékaři, zdravotními sestrami a novináři. Ti spolu s širokým okruhem spolupracovníků z různých oblastí medicíny nabízejí široký záběr na témata lékařské vědy a klinické medicíny i organizace, řízení a financování zdravotnictví doma i v zahraničí.
Medical Tribune dosahuje nákladu 20 000 výtisků a čte ji nejméně 40 000 čtenářů. Při dvacetitisícovém nákladu a indexu čtenosti 2,3 tvoří čtenářskou obec 46 000 lékařů, lékárníků a ostatních zdravotníků.
Roku 2017 vznikl ve spolupráci s Medical Tribune úspěšný projekt minutyMT.
Medical Tribune je dostupná každému – nízkou cenou časopisu a ještě výhodnějším předplatným chceme umožnit přístup k časopisu doslova každému; pro lékaře na odpočinku i pro studenty medicíny máme ještě další slevy.
Aktuální číslo: | 14/2021 |
Datum vydání: | 26.6.2021 |
Periodicita: | 20 čísel ročně |
Rozsah: | 24–36 stran |
Detailní informace včetně cen inzerce naleznete v MediaKitu ke stažení pro jednotlivé tituly:
Ceník pro personální inzerci najdete v samostatném mediakitu řádkové inzerce pro rok 2025.
.
Kontakt na obchodní oddělení jednotlivých titulů naleznete zde.
Technické požadavky na inzertní podklady v Remedia najdete na zde nebo na samostatných webových stránkách Remedia.cz.
Čtenáři: Soukromí i nemocniční lékaři, všeobecní i specialisté, lékárníci, stomatologové, ostatní zdravotničtí pracovníci, představitelé státní správy a samosprávy atd.
Náklad: 20 000 výtisků
Periodicita: 20 čísel ročně
Rozsah: 24-40 stran
Distribuce: Zasílání na adresy předplatitelů, distribuce na odborných kongresech, konferencích, seminářích a výstavách
Formát: 297×440 mm (novinový formát)
Provedení: barevnost 4/4 CMYK
Technická specifikace inzerce Medical Tribune
Při vytváření dokumentu PDF používejte Acrobat Distiller nebo export z InDesignu v nastavení na maximální kvalitu výstupu, v ideálním případě v nastavení PDF-X/1a. Dokument musí být vycentrován, kompozitní CMYK, nesmějí být použity přímé barvy a dokument musí být včetně pasovacích značek. U inzerátů na spad je třeba přidat 4 mm pro ořez. U dvoustránkových inzerátů je vhodné dodat každou stranu jako samostatný dokument.
EPS, PS
Veškerá písma použitá v dokumentu musejí být buď převedena do křivek nebo sbalena přímo v souboru EPS, resp. PS. Dokument musí být vycentrován, kompozitní CMYK, nesmějí být použity přímé barvy a dokument musí být včetně pasovacích značek. U inzerátů na spad je třeba přidat 4 mm pro ořez. U dvoustránkových inzerátů je vhodné dodat každou stranu jako samostatný dokument.
Texty
Akceptované formáty: holý text (TXT, ASC apod. - např. Poznámkový blok Notepad ve Windows), DOC (pouze pro MS Word až do verze Office 2007), RTF.
Obrázky
Rastrové - TIF, JPG, EPS, PSD - použité rozlišení musí být minimálně 300 dpi pro použití ve velikosti 1 : 1, nastavení CMYK. V případě použitých textů, log apod. by mělo být rozlišení alespoň 500 dpi. Při použití JPG komprese musí být nastavena maximální kvalita.Upozornění: Neakceptujeme obrázky stažené z webu, případně JPG s nízkou kvalitou.
Vektorové - AI, EPS pro PC i Mac - použitá písma musejí být převedena do křivek, případně přibalena k dokumentu (pouze písma pro PC). Použité barvy musejí být v nastavení CMYK.
Zlomové dokumenty
Pouze InDesign do verze CS3. Veškerá použitá písma musejí být přibalena k dokumentu. Veškeré použité obrázky musejí být přibaleny a platí pro ně výše uvedená pravidla.Podklady na filmech nepřijímáme! Inzerent plně ručí za správnost a bezchybnost předaných podkladů i za obsah inzerátu.
Harmonogram Medical Tribune 2025
|
1/25 |
2/25 |
3/25 |
4/25 |
5/25 |
6/25 |
7/25 |
uzávěrka: |
6. 1. |
3. 2. |
24. 2. |
17. 3. |
31. 3. |
22. 4. |
5. 5. |
distribuce: |
14. 1. |
11. 2. |
4. 3. |
25. 3. |
8. 4. |
29. 4. |
13. 5. |
|
|||||||
|
8/25 |
9/25 |
10/25 |
11/25 |
12/25 |
13/25 |
14/25 |
uzávěrka: |
19. 5. |
2. 6. |
16. 6. |
14. 7. |
4. 8. |
1. 9. |
15. 9. |
distribuce: |
27. 5. |
10. 6. |
24. 6. |
22. 7. |
12. 8. |
9. 9. |
23. 9. |
|
|||||||
|
15/25 |
16/25 |
17/25 |
18/25 |
19/25 |
20/25 |
|
uzávěrka: |
29. 9. |
13. 10. |
27. 10. |
10. 11. |
24.11. |
8. 12. |
|
distribuce: |
7. 10. |
21. 10. |
4. 11. |
18. 11. |
2. 12. |
16. 12. |
Čtenáři: Všeobecní lékaři, internisté, specialisté různých oborů medicíny
Náklad: 8 000 výtisků
Periodicita: Dvouměsíčník + speciální vydání
Distribuce: Zasílání na adresy předplatitelů, distribuce na odborných kongresech, konferencích, seminářích a výstavách
Formát: 209×286 mm
Provedení: barevnost 4/4 CMYK, vazba V2
Technická specifikace podkladů k inzerci v Medicíně po promoci
Detailní informace včetně cen inzerce naleznete v MediaKitu.
Harmonogram 2025
|
1/2025 |
2/2025 |
3/2025 |
4/2025 |
uzávěrka: |
14.3. |
13.6. |
15.10. |
8.12. |
distribuce: |
27.3. |
27.6. |
30.10. |
22.12. |
Čtenáři: Všeobecní lékaři, specialisté různých lékařských oborů, farmaceuti, studenti
Náklad: 5 000 výtisků
Periodicita: Dvouměsíčník
Distribuce: Adresné zasílání jednotlivým předplatitelům.
Formát: 210 × 297 mm
Provedení: barevnost 4/4 CMYK, vazba V2
Harmonogram 2025
|
č. 1 |
č. 2 |
č. 3 |
č. 4 |
č. 5 |
č. 6 |
uzávěrka: |
28.2. |
11.4. |
13.6. |
14.8. |
10.10. |
10.12. |
distribuce: |
17.3. |
29.4. |
27.6. |
28.8. |
24.10. |
29.12. |
Pokud chcete zadat inzerci, musíte se přihlásit.