Přeskočit na obsah

Rezignace ředitele Dětské psychiatrické nemocnice v Lounech

Ředitel Dětské psychiatrické nemocnice v Lounech předal ministrovi zdravotnictví svou rezignaci. Hlavním důvodem je z pohledu ministerstva zdravotnictví snaha umožnit nové řešení složité personální situace v této instituci.

„Pavel Kráčmer, ředitel DPN Louny, řídil nemocnici šest let a odvedl zde práci, za kterou bych mu chtěl poděkovat. Nyní je však třeba zapracovat na dalším kvalitativním posunu, a především dotažení akreditace pro specializační vzdělávání lékařů v oblasti dětské a dorostové psychiatrie. Pan ředitel mě seznámil se svým pohledem na věc a požádal mě o uvolnění z funkce. Já jeho rozhodnutí respektuji. Je však evidentní, že nové vedení bude muset urychleně začít pracovat na personální stabilizaci nemocnice,“ uvedl po jednání ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.

S nedostatkem personálu se potýká nejen lounská psychiatrická nemocnice, ale celá dětská psychiatrie. „Situace je poměrně složitá, a to zejména kvůli velmi nízkému počtu dětských psychiatrů v terénu. Z důvodu nedostatku personálu se redukují i některá lůžková zařízení. Konkrétně vím o Dětské psychiatrické nemocnici v Opařanech, která dříve přijímala pacienty celorepublikově, ale nyní z důvodu nedostatku lékařů a sester přijímá pouze pacienty z jihočeského regionu. To situaci značně zkomplikovalo, protože např. ve Středočeském kraji v současné době pracujeme jen tři dětští psychiatři na celou tuto oblast. Poptávka po péči v oboru dětské psychiatrie je přitom enormní,“ uvedla před časem v rozhovoru pro Medical Tribune MUDr. Martina Stegerová, která působí jako dětský a dorostový psychiatr v soukromé ambulanci ve městě Kosmonosy.

Nemocnici dočasně povede ředitel Psychiatrické nemocnice Horní Beřkovice Jiří Tomeček. „Jsem opravdu rád, že ředitel Psychiatrické nemocnice Horní Beřkovice Jiří Tomeček souhlasil s tím, že dokud nebude jmenován nový ředitel DPN Louny, tak bude dočasně řídit nemocnici on. V současné situaci jde jednoznačně o nejlepší možné řešení,“ uvedl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.

O uvolnění z funkce požádal Kráčmer. Důvody komentovat nechtěl. „Chci to nechat bez komentáře,“ řekl ČTK.

Dětská psychiatrická nemocnice Louny má pro dlouhodobější hospitalizaci dětí od tří do 18 let k dispozici 50 lůžek. Ministerstvo i po konzultacích s odbory připravuje nové výběrové řízení na ředitele. Jeho hlavním úkolem bude stabilizovat situaci a urychleně začít pracovat na získání akreditace pro specializační vzdělávání.

Zdroj: MT

Sdílejte článek

Doporučené