Sestry zvládnou publikovat na úrovni
Florence se neobrací jen na sestry, ale i na ostatní nelékařské profese ve zdravotnictví. Myslíte si, že je dostatek témat, která dokáží zaujmout jak sestru, tak laboranta nebo třeba optometristu?
Myslím, že ano. Díky velké akceleraci kolem vydávání zákonných norem týkajících se výkonu zdravotnického povolání a vůbec harmonizace s EU vzniká celá řada materiálů, které zajímají nás všechny, a to nejen krátkodobě. Dalším velkým společným tématem je pracovní právo.Všech se také týká sledování kvality ve zdravotnictví nebo pohyb osob a výměna informací v rámci EU. Společné body nalezneme také přímo v péči o pacienta – vždyť tým, který se o nemocného stará, už dávno netvoří jen lékař a sestra. Proč by si měli zdravotníci podle vás Florence předplatit?
Protože pak budou dostávat časopis, ve kterém naleznou užitečné informace pro svou práci a rozvoj své profesní kariéry. I když se nechceme stát odborářským titulem, najdou zde zdravotníci rady, které jim pomohou ve vztahu k jejich zaměstnavateli. A v neposlední řadě pokud bude mít sestra či jiný zdravotník potřebu něco sdělit svým kolegů, má ve Florence partnera, který se jí bude věnovat. V redakční radě Florence přijaly členství špičky českého ošetřovatelství, většinou jde o velmi zaměstnané lidi. Jak chcete zajistit, aby se rada na řízení časopisu skutečně podílela a nepracovala jen formálně?
...
Plnou verzi článku najdete v: Medical Tribune 16/2005, strana 26
Zdroj: