V Olomouckém krajimají virtuální polikliniku
„Naším cílem je koordinovaná péče o více než sto tisíc pacientů lékaři, kteří jsou v naší síti zapojeni,“ uvedla pro Hranický deník Dana Moravčíková z družstva Moravských lékařů, které projekt zaštiťuje. „Rozšířili jsme proto ordinační hodiny tak, aby péče byla dostupná od 7 do 19 hodin.“ Lékaři zainteresovaní do projektu nyní pracují na propojení svých ambulantních softwarů, aby mohli navzájem sdílet informace o pacientech. Zprovoznili již také bezplatnou telefonní linku 800 505 155, na které operátor pacienta spojí s pracovištěm majícím právě službu. Lékař poté volajícího buď přijme a vyšetří, nebo jej v případě méně závažných potíží objedná na dohodnutý termín.
Pacientovi se tak dostane ambulantní péče i v době, kdy jeho lékař zrovna neordinuje – a přitom se nemusí přeregistrovávat k jinému lékaři. Virtuální poliklinika poskytne v akutních případech pomoc i pacientům, jejichž lékař není v projektu přímo zapojen.
Myšlenka založit družstvo lékařů vznikla na Moravě již loni v létě. Jeho členové proto odmítají tvrzení, že projekt virtuální polikliniky by byl jejich reakcí na rozjezd projektu Moje ambulance, který otevřel svou pobočku v Olomouci letos na jaře.
Zdroj: