Přeskočit na obsah

V projektu Nemocnice ČR nová kategorie Online komunikace nemocnic

Každoroční soutěž o nejlepší českou nemocnici, kterou pořádá HealthCare Institute, o. p. s., se v roce 2018 nově zaměří i na to, jak nemocnice komunikují v online prostředí. Ve spolupráci s partnerem kategorie, největší českou PR agenturou AMI Communications a její divizí AMI Digital, se tak v rámci celostátního projektu Nemocnice ČR budou poprvé hodnotit i webové stránky českých nemocnic na základě použitelnosti, přívětivosti a funkčnosti pro jejich uživatele.

Odborná komise od začátku dubna do konce května ohodnotí webové stránky 155 nemocnic v České republice. Vítězové budou slavnostně vyhlášeni a odměněni na odborné konferenci Efektivní nemocnice 2018, která se uskuteční ve dnech 27.– 28. 11. 2018 v Praze‑Vysočanech.

„Z našich celostátních průzkumů mezi pacienty vyplývá, že je zajímá, která nemocnice či oddělení je nejlepší, a tyto informace hledají na webových stránkách nemocnic. Po odborné diskusi jsme se rozhodli, že bychom rádi pozitivně hodnotili nemocnice, které jdou příkladem, a proto jsme v rámci celostátního průzkumu Nemocnice ČR 2018 nyní společně s partnerem vyhlásili novou kategorii zaměřenou na oblast online komunikace nemocnic,“ říká Daniel Vavřina, zakladatel HealthCare Institute, o. p. s.

PhDr. Marek Stránský, Ph.D., Managing Partner AMI Communications dodává: „Když dnes pacient potřebuje informaci o dané nemocnici, její webové stránky jsou to první, kam se podívá. My chceme vybrat ty nemocnice, jejichž weby jsou nejlepší a nastavit tak laťku pro ostatní. Stát se partnerem kategorie ‚Nejlepší online komunikace nemocnic‘ jsme se rozhodli nejen proto, že jsme komunikační agentura, která má vlastní digitální divizi, ale také dlouhodobé zkušenosti s komunikací ve zdravotnictví.“

Celostátní projekt Nemocnice ČR každým rokem vyhlašuje nejlepší nemocnice ve čtyřech klíčových oblastech: Bezpečnost a spokojenost hospitalizovaných pacientů, Bezpečnost a spokojenost ambulantních pacientů, Bezpečnost a spokojenost zaměstnanců nemocnic a Finanční zdraví nemocnic.

Zdroj: MT

Sdílejte článek

Doporučené

Kočka se čtyřmi ocasy

30. 5. 2023

Knutě, kterou byli celá staletí trestáni námořníci, se říkalo tříocasá kočka, přestože měla až devět pramenů. Někdy si ji provinilci museli uplést…