Stránky jsou určené odborníkům ve zdravotnictví.
Středa 27. květen 2020 | Svátek má Valdemar
  |  Politika  |  Komentáře  |  Finance  |  Kongresy  |  Z regionů  |  Tiskové zprávy  |  Legislativa  |  Rozhovory  |  COVID-19  |  

INFORMACE

PŘIHLÁŠENÍ
Registrovaný e-mail:
Heslo:
 

Až udeří mexická chřipka, budou lékaři všem dobří

Až udeří mexická chřipka, budou lékaři všem dobří

15.06.2009 09:24
Zdroj: www.tribune.cz
Autor: MUDr. Tomáš Rozsíval

Blogy MT

Vždycky, když vidím v TV upoutávky na pořad paní Jílkové "Máte slovo", již dopředu se děsím, jakou ostudu tam zase všichni pozvaní provedou.

Tentokráte, kdy hlavními postavami byli hejtman Rath a náměstek Šnajdr, jimž skvěle sekundoval jakýsi bodrý muž z lidu, pan Kraus, mimochodem, zcela desorientovanýpropagandou pana Ratha, mneautoři tohoto talk show opravdu nezklamali.

Skvělá paní Jílková jako obvykle vůbec neví, o čem mluví, a když už mluví, motá páté přes deváté, aby se jí podařilo překřičet nedisciplinované diskutující politiky a občany.

Opravdu bych se styděl v takovém pořadu sdělit národu jediné slovo. Mimochodem, to, co tam prohlašovala paní ředitelka státní nemocnice v Kladně, ji bezesporu připraví o místo skvělého manažera této nemocnice.

Její argumenty, že stát opět naleje, když bude chybět, zajisté velmi ocení ministr financí Janota, ale hlavně úřednický premiér Fišer.

Nicméně řeč měla být o těch nešťastných regulačních poplatcích. Zrovna příští týden má Ústavní soud definitivně říci, jak to bude konečně vypadat.

Leč k tomu se diskutující díky vzájemnému přeřvávání a pochodování po místnosti, usměrňováni bezmocným mácháním rukama paní moderátorky, která nevěděla, že to bude horší, než její zkušenosti v Kotli na TV Nova blahé paměti, vůbec nedostali.

Jediný, kdo si zachoval cosi jako umělý klid, byl jakýsi pan onkologický docent, který ale stejně blábolil o věcech s regulačními poplatky nesouvisejícími a většinu času jenom nevěřícně zíral....

Kdyby tam v klidu seděli dva diskutující, kteří věci rozumí, asi by se nestačili smát do dlaní.

V těchto dnech, kdy WHO zvýšila stupeň ohrožení prasečí chřipkou na celosvětový stupeň pandemie č.6, by museli diskuzi obrátit na zásadní věc.

A sice říci jednoznačně, jaké tedy má být pořadí priorit v tomto zvláštním státě, kde nemáme 10 miliardkorun na zafinancování díry v rozpočtu zdravotnictví, ale přitom se za stamiliardové částky nakupují vojenské letouny, gripeny a 270 miliard se jenom tak přislíbí církvím. Odkud tady chtějí brát peníze?

Jak se paní Jílková pořád sugestivně ptá, odkud že chcete vzít ty chybějící peníze do zdravotnictví?

No vždyť odpověď se nabízí sama. Až na vás udeří celosvětová pandemie prasečí chřipky plnou silou, okamžitě všechny přejdelegrace a začnou vyhledávat cestičky, jak vymámit z lékařů pomoc, léky, atd. Potom teprve přijdou na to, co je v životě každého nejdůležitější. Evropská unie, ani NATO nic podobného nevyřeší.

K tomu budou povoláváni lékaři, kteří se náhle stanou nenahraditelnými. Jakési regulační poplatky? Kdo si na podobné podružnosti vzpomene, když půjde zrovna o jeho život? Aty miliardy na zdravotnictví? Buďte si jisti, že se okamžitě z nějaké té kapitoly a skrytých reserv na tzv. "mrtvoduše" , jak říká Janota, se náhle vynoří, jak bájná Afrodites z mořské pěny.

Když to vezmete v nadneseném slova smyslu, vždyť to zdravotnictví je přece opravdu pro všechny lidi tím nejdůležitějším oborem lidské činnosti. Uvědomte si, že lékaři a sestry doslova pečují o genofond českého národa. A co si za to zasloužili? Raději dále nekomentovat. Za komančů, stejně jako za Klause!

Pokud hodláte zlikvidovat české zdravotnictví takovými šlendriánskými zásahy politiků, jako jsou regulační poplatky, dočkáme se zajisté skvělých zítřků.

Jenže já chci žít ještě pár let skvělý dnešek. A k tomu nepotřebuji žádné armádní zakuklence v Afganistánu, resp.církevní hodnostáře, kteří mohou nabídnout pouze ráj na nebesích, ale na zemi za našeho života jen hrozbu peklem.....

MUDr. Tomáš Rozsíval, www.tribune.czCopyright © 2000-2020 MEDICAL TRIBUNE CZ, s.r.o. a dodavatelé obsahu (ČTK).
All rights reserved.  Podrobné informace o právech.  Prohlášení k souborům cookie.  

Jste odborný pracovník ve zdravotnictví?

Tyto stránky jsou určeny odborným pracovníkům ve zdravotnictví. Informace nejsou určeny pro laickou veřejnost.

Potvrzuji, že jsem odborníkem ve smyslu §2a Zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů, čili osobou oprávněnou předepisovat léčivé přípravky nebo osobou oprávněnou léčivé přípravky vydávat.
Beru na vědomí, že informace obsažené dále na těchto stránkách nejsou určeny laické veřejnosti, nýbrž zdravotnickým odborníkům, a to se všemi riziky a důsledky z toho plynoucími pro laickou veřejnost.
Pro vstup na webové stránky je potřeba souhlasit s oběma podmínkami.
ANO
vstoupit
NE
opustit stránky