Stránky jsou určené odborníkům ve zdravotnictví.
Neděle 20. červen 2021 | Svátek má Květa
  |  Politika  |  Komentáře  |  Finance  |  Kongresy  |  Z regionů  |  Tiskové zprávy  |  Legislativa  |  Rozhovory  |  COVID-19  |  

INFORMACE

PŘIHLÁŠENÍ
Registrovaný e-mail:
Heslo:
 

LabTestsOnline - můžete s klidem doporučit svým pacientům

LabTestsOnline - můžete s klidem doporučit svým pacientům

Medical Tribune 22/2009
17.08.2009 10:11
Zdroj: MT
Autor: red
Projekt LabTestsOnline - příručka informací o laboratorních testech pro širokou veřejnost - vznikl před sedmi lety v USA a expandoval do celého světa. V České republice zahájil tento mezinárodní, nekomerční a odborně garantovaný projekt provoz v říjnu 2008, píše týdeník Medical Tribune.

Projekt LabTestsOnline - příručka informací o laboratorních testech a dalších medicínských oblastech online pro širokou veřejnost - vznikl před sedmi lety v USA a velmi rychle expandoval do celého světa. V zemi původu navštěvuje jeho stránky více než milion čtenářů měsíčně, s otevíráním nových jazykových verzí v Evropě toto číslo vzrostlo na 1,6 milionu lidí za měsíc a stále se zvyšuje. V České republice zahájil tento mezinárodní, nekomerční a odborně garantovaný projekt provoz 10. října 2008 při příležitosti oslav 50. výročí založení České společnosti klinické biochemie ČLS J. E. Purkyně díky mezinárodní spolupráci AACC (Americké asociace klinické chemie - zakladatelky příručky LabTestOnline), EDMA (Evropské asociace výrobců a diagnostik in vitro), CZEDMA (České asociace výrobců a dodavatelů diagnostik in vitro) a ČSKB (České společnosti klinické biochemie).


LabTestsOnline.cz je nejmladší evropskou mutací. Za necelých devět měsíců existence si právem vydobyla své místo u českých pacientů i lékařů a objevilo se na ní více než 50 000 návštěvníků, což podle statistik představuje téměř 6 % české populace online. Nyní česká verze LabTestsOnline -průvodce po světě laboratorního vyšetření rozšířila svou nabídku laboratorních testů v češtině na 240, čímž pokrývá již téměř celé spektrum (90 %) běžně ordinovaných laboratorních vyšetření.

Správnost a odbornou úroveň české verze garantují přední odborníci a česká verze zohledňuje podmínky českého zdravotnictví. Návštěvník dostane na webu LabTestsOnline nejen vysvětlení jednotlivých zkratek laboratorních vyšetření, ale dozví se také, proč a kdy se nechat vyšetřit, zda je nutné před vyšetřením dodržovat určitý dietní režim a jak vlastně vypadají výsledky, které laboratoř vydává. Velmi podrobně a pro laika srozumitelně je tu popsáno, co se vyšetřuje a co výsledek vyšetření znamená. V kapitole Časté otázky se čtenář seznámí s nejčastějšími otázkami pacientů a odpověďmi na ně.

Výsledky krevních testů pacientů se v nemocnicích podílejí na 70-80 % rozhodování lékaře o určení diagnózy a dalším léčení, ale pro většinu laiků zůstávají jednotlivé testy jen tajemnými čísly či údaji a jejich význam jim uniká. Jsou to právě vyšetření krve, která mnohdy potvrdí, zda v těle pacienta probíhá onemocnění a pomohou rozhodnout o vhodné léčbě. Z jejich výsledků je lékař informován, zda a jak bylo léčení úspěšné, a pomáhají mu určit, jaký bude dalšípostup.

Porozumění významu jednotlivých vyšetření hraje zásadní roli nejen v průběhu léčení, kdy má pacient v lékaři rádce a partnera, ale také v prevenci, kdy si každý za své jednání a chování odpovídá sám a nese si důsledky svého rozhodnutí: "Držet, či nedržet dietu? Co mi ve skutečnosti hrozí, když mám jen zvýšenou koncentraci cholesterolu? Co výsledek vyšetření znamená a co riskuji do budoucna?" apod. Teprve s dostatkem informací může začít správně uvažovat třeba o správném a zdravém životním stylu a také dodržovat léčbu předepsanou lékařem.Copyright © 2000-2021 MEDICAL TRIBUNE CZ, s.r.o. a dodavatelé obsahu (ČTK).
All rights reserved.  Podrobné informace o právech.  Prohlášení k souborům cookie.  

Jste odborný pracovník ve zdravotnictví?

Tyto stránky jsou určeny odborným pracovníkům ve zdravotnictví. Informace nejsou určeny pro laickou veřejnost.

Potvrzuji, že jsem odborníkem ve smyslu §2a Zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů, čili osobou oprávněnou předepisovat léčivé přípravky nebo osobou oprávněnou léčivé přípravky vydávat.
Beru na vědomí, že informace obsažené dále na těchto stránkách nejsou určeny laické veřejnosti, nýbrž zdravotnickým odborníkům, a to se všemi riziky a důsledky z toho plynoucími pro laickou veřejnost.
Pro vstup na webové stránky je potřeba souhlasit s oběma podmínkami.
ANO
vstoupit
NE
opustit stránky