Stránky jsou určené odborníkům ve zdravotnictví.
Úterý 19. říjen 2021 | Svátek má Michaela
  |  Politika  |  Komentáře  |  Finance  |  Kongresy  |  Z regionů  |  Tiskové zprávy  |  Legislativa  |  Rozhovory  |  COVID-19  |  

INFORMACE

PŘIHLÁŠENÍ
Registrovaný e-mail:
Heslo:
 

Zastropování ceny stáží se zatím nekoná

Zastropování ceny stáží se zatím nekoná

14.06.2010 20:36
Zdroj: www.tribune.cz
Autor: (ivb)
Ministerstvu zdravotnictví se nepodaří dodržet závazek, které dalo před volbami Mladým lékařům. Slíbilo, že pomocí věstníku ministerstva financí omezí maximální cenu stáží školenců na akreditovaných pracovištích. Redakce Medical Tribune zjistila, že tento slib nesplní...

Jakzměnit financování postgraduálního vzdělávání lékařů k lepšímu? Názory ministerstva zdravotnictví a zástupců sdružení Mladých lékařů se rozcházejí. Jediným bodem, na kterém se obě stranyběhem květnové schůzky dohodly, je možnost zastropování ceny stáží.

Zatímco dnes si cenu stáží mohouakreditovaná pracoviště zvolit podle svých představ, napříště by směla kmenové nemocnici za školence účtovat nejvýše 350 korun na den. Dnes je běžná cena 500-1000 korun za jeden den pobytu školence na akreditovaném pracovišti. Tyto cenypřitom celkové náklady na postrgaduální vzdělávání lékařů velmi zvyšují.

"Požádáme ministerstvo financí, aby v cenovém věstníku zregulovalo cenu na maximálně 350 korun denně,“ slíbila na květnovém setkání s Mladými lékaři náměstkyně Markéta Hellerová s tím, že změnu stihne ministerstvo zdravontictví realizovat ještě v rámci mandátu staré vlády.

Tento závazek Mladým lékařům však ministerstvo zdravotnictví nesplní.Server Medical Tribune zjistil, že ministerstvo financí na žádostzdravontického resortu nereagovalo.

"V návaznosti na jednání MZ se zástupci ČLK, Mladých lékařů….byla stanovena maximální výše částky za absolvovanou praxi ve zdravotnických zařízeních na 350 Kč za den stáže. Ministerstvo zdravotnictvíproto požádalo o spolupráci při cenové regulaci stáží a uveřejnění maximální částky vCenovém věstníku vydávaném ministerstvem financí," napsala Vendula Pírková, ředitelka odboru vědy a vzdělávání MZ na adresu ministerstva financí.

Mluvčí ministerstva financí však tvrdí, žeresort zdravotnictvísice předložil určitý návrh, ale"nejednalo seo návrh na vydání rozhodnutí o cenové regulaci, ale o požadavek o spolupráci v této oblasti,"píše mluvčí MF Jakub Haas a dodává:
"V současné fázi se jedná o posuzování pracovního návrhu, který musí být projednán jak v rámci resortu, tak na meziresortní úrovni (s pravděpodobnou účastí profesních komor a lékařských společností) a nelze předjímat rozhodnutí, jaké právní úpravě bude podléhat, natož spekulovat o datu účinnosti."

Medical Tribune pro vás zjišťuje další informace. Sledujte www.tribune.cz

(ivb), www.tribune.czCopyright © 2000-2021 MEDICAL TRIBUNE CZ, s.r.o. a dodavatelé obsahu (ČTK).
All rights reserved.  Podrobné informace o právech.  Prohlášení k souborům cookie.  

Jste odborný pracovník ve zdravotnictví?

Tyto stránky jsou určeny odborným pracovníkům ve zdravotnictví. Informace nejsou určeny pro laickou veřejnost.

Potvrzuji, že jsem odborníkem ve smyslu §2a Zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů, čili osobou oprávněnou předepisovat léčivé přípravky nebo osobou oprávněnou léčivé přípravky vydávat.
Beru na vědomí, že informace obsažené dále na těchto stránkách nejsou určeny laické veřejnosti, nýbrž zdravotnickým odborníkům, a to se všemi riziky a důsledky z toho plynoucími pro laickou veřejnost.
Pro vstup na webové stránky je potřeba souhlasit s oběma podmínkami.
ANO
vstoupit
NE
opustit stránky