Stránky jsou určené odborníkům ve zdravotnictví.
Středa 20. březen 2019 | Svátek má Světlana

PŘIHLÁŠENÍ
Registrovaný e-mail:
Heslo:
 

Sestra vyzývá kolegyně: podpořme lékaře!

Sestra vyzývá kolegyně: podpořme lékaře!

12.01.2011 08:53
Zdroj: www.tribune.cz
Autor: Monika Muroňová
Ředitelka VFN a prezidentka České asociace sester Dana Jurásková tento týden prohlásila, že sestry se k protestům připojovat nebudou. Podle Juráskové chápou, že je třeba počkat, až proběhnou reformy zdravotnictví. Monika Muroňová, která pracuje ve Všeobecné fakultní nemocnici, pro Medical Tribune píše: "Souhlasím s protestem lékařů a nechci, aby za mne mluvila prezidentka čehokoliv..."

Naše země žije nyní akcí lékařů DO, pan prezident pronesl projev v duchu "republiku si rozvracet nedáme", zástupkyně nelékařů za nás všechny vyslovila názor, že jsme spokojené a trpělivě vyčkáme na změny. Taky už sem někde něco podobného slyšela, nemluvě o tom, že je mi jasně řečeno co a jak si mám myslet. A to už tady také bylo.

Lékaři jsou označování za vyděrače a je jim předhazován slib...slib,ve kterém není ani zmínka o tom,že by měli léčit zdarma,žít v chudobě a sponzorovat zdravotnictví,zatímco peníze na něj vybrané se jako přetržená přehrada tečou do cizích kapes,kdy peníze nejen na platy zdravotníků, ale také na léčbu jsou používány ke korupci a jiným.Sami lékaři nejlépe ví, jak to chodí.A nebylo by od věci,kdyby to zveřejnili.

I nelékaři mají své problémy s tím, jak je zdravotnictví vedeno, jak bylo zničeno vzdělávání,vymyšleno několik verzí, kdy žádná pořádně nefunguje,vyžadováno vysokoškolské studium, které je jen obecného směru a prakticky sestry nikam neposouvá, protože pro takovou sestru není vlastně náplň práce a specializace,které přinášejí užitek jsou jen dlouhodobými kurzy.

Registrace je jen a pouze hon na kredity, za vlastní a ve vlastním čase, přičemž celá registrace živí přebujelý aparát NCONZO. Oborová organizace se za nás nepostaví a jsou od nich slyšet jen prázdné sliby,to v lepším případě.

Milé kolegyně a kolegové…nikdo za nás nic nevyřeší a tvářit se, že to tak bude je holý nesmysl. Všichni máme co ztratit, ale neměli bychom před tím, co se kolem nás všech děje zavírat oči a tvářit se,že nás se to netýká.

Zapomeňte teď na spory, které tu skterým lékařem máte, to je věc osobní, podpořte lékaře jako profesi, podpořte své kolegy a kolegyně. BUĎME TÝM.

Jsem zdravotní sestra a mám svou práci ráda, pracuji ve zdravotnictví dost dlouho, abych mohla srovnávat a musím říct, že to, co se děje za bezostyšnost v této době nemá hranice.

Souhlasím s protestem lékařů a rozhodně jsem na jejich straně. Nechci,aby za mne mluvila předsedkyně čehokoli.

Monika Muroňová,VFN PrahaCopyright © 2000-2019 MEDICAL TRIBUNE CZ, s.r.o. a dodavatelé obsahu (ČTK).
All rights reserved.  Podrobné informace o právech.  Prohlášení k souborům cookie.  

Jste odborný pracovník ve zdravotnictví?

Tyto stránky jsou určeny odborným pracovníkům ve zdravotnictví. Informace nejsou určeny pro laickou veřejnost.

Potvrzuji, že jsem odborníkem ve smyslu §2a Zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů, čili osobou oprávněnou předepisovat léčivé přípravky nebo osobou oprávněnou léčivé přípravky vydávat.
Beru na vědomí, že informace obsažené dále na těchto stránkách nejsou určeny laické veřejnosti, nýbrž zdravotnickým odborníkům, a to se všemi riziky a důsledky z toho plynoucími pro laickou veřejnost.
Pro vstup na webové stránky je potřeba souhlasit s oběma podmínkami.
ANO
vstoupit
NE
opustit stránky