Stránky jsou určené odborníkům ve zdravotnictví.
Sobota 23. březen 2019 | Svátek má Ivona
  |  Politika  |  Komentáře  |  Finance  |  Kongresy  |  Z regionů  |  Tiskové zprávy  |  Legislativa  |  Rozhovory  |  

INFORMACE

PŘIHLÁŠENÍ
Registrovaný e-mail:
Heslo:
 

ASCO 2011 – i tady se píše historie

ASCO 2011 – i tady se píše historie

Medical Tribune 15/2011
18.06.2011 09:18
Zdroj: Medical Tribune
Autor: lon
Nejvýznamnějším bodem mezinárodního onkologického kalendáře je výroční zasedání American Society of Clinical Oncology. Podle týdeníku Medical Tribune zde letos své webové stránky představil cancerprogress.net, kde jsou interaktivně zobrazeny nejvýznamnější pokroky.

Nejvýznamnějším bodem mezinárodního onkologického kalendáře je bezesporu výroční zasedání American Society of Clinical Oncology (ASCO). Jde o tak velkou akci, že na její pořádání může aspirovat jen několik málo měst s dostatečně velkou kongresovou infrastrukturou. V posledních letech se střídají pouze Orlando a Chicago. Letos se více než třicet tisíc odborníků sjelo do Chicaga, a to ve dnech 3. až 7. června.

V úvodu podobných setkání se obvykle zmiňují dvě nesporná fakta – tím prvním je stále vyšší prevalence onkologických onemocnění. Odhaduje se, že v USA nyní žije přes 12 milionů lidí, jimž byl někdy diagnostikován zhoubný nádor (v ČR 400 000). Druhou skutečností je pak stále vyšší úspěšnost léčby.

„Dnes již dvě třetiny pacientů přežívají od okamžiku stanovení diagnózy pět let a více. Během uplynulých čtyř dekád se podíl nemocných s pětiletým a delším přežitím zvýšil o 18 %,“ uvedl prezident ASCO George W. Sledge, Jr.

Při této příležitosti představil webové stránky cancerprogress. net, kde jsou u jednotlivých solidních nádorů na časových osách interaktivně zobrazeny nejvýznamnější pokroky, k nimž od roku 1970 došlo. „Jde o nástroj, který je připraven k neustálému doplňování. I my píšeme historii, některé informace, poprvé zveřejněné zde v Chicagu, budou dříve nebo později mezi stěžejní milníky zaneseny,“ dodal.

Více než polovina účastníků přijela do Chicaga ze zahraničí. Bylo mezi nimi i několik desítek českých onkologů. Některé z nich jsme oslovili s otázkou, co je na kongresu zaujalo. Tento materiál přinášíme na straně B1. Na závěr jedna dobrá zpráva pro ty, kdo se kongresu nemohli zúčastnit. Následné shrnutí těch nejpodstatnějších sdělení se pod názvem Best of ASCO poprvé koná i v České republice – proběhne v pražském TOP hotelu 10. září.Copyright © 2000-2019 MEDICAL TRIBUNE CZ, s.r.o. a dodavatelé obsahu (ČTK).
All rights reserved.  Podrobné informace o právech.  Prohlášení k souborům cookie.  

Jste odborný pracovník ve zdravotnictví?

Tyto stránky jsou určeny odborným pracovníkům ve zdravotnictví. Informace nejsou určeny pro laickou veřejnost.

Potvrzuji, že jsem odborníkem ve smyslu §2a Zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů, čili osobou oprávněnou předepisovat léčivé přípravky nebo osobou oprávněnou léčivé přípravky vydávat.
Beru na vědomí, že informace obsažené dále na těchto stránkách nejsou určeny laické veřejnosti, nýbrž zdravotnickým odborníkům, a to se všemi riziky a důsledky z toho plynoucími pro laickou veřejnost.
Pro vstup na webové stránky je potřeba souhlasit s oběma podmínkami.
ANO
vstoupit
NE
opustit stránky