Stránky jsou určené odborníkům ve zdravotnictví.
Čtvrtek 22. duben 2021 | Svátek má Evžénie
  |  Politika  |  Komentáře  |  Finance  |  Kongresy  |  Z regionů  |  Tiskové zprávy  |  Legislativa  |  Rozhovory  |  COVID-19  |  

INFORMACE

PŘIHLÁŠENÍ
Registrovaný e-mail:
Heslo:
 

Nemocnice nemohou prý objednávat na operace na příští rok

Nemocnice nemohou prý objednávat na operace na příští rok

08.10.2012 21:41
Zdroj: ČTK
Plánování operací a objednávání pacientů na příští rok není ve většině nemocnic zatím možné. Smlouvy se zdravotními pojišťovnami totiž vyprší koncem roku a nové ještě nemají. Nevědí tedy, jakou budou moci poskytovat péči.
Upozornění: Následující článek vybírá redakce www.tribune.cz v rámci monitoringu médií.
Zdroj média tohoto článku najdete v záhlaví nebo na konci textu.

Plánování operací a objednávání pacientů na příští rok není ve většině nemocnic zatím možné. Smlouvy se zdravotními pojišťovnami totiž vyprší koncem roku a nové ještě nemají. Nevědí tedy, jakou budou moci poskytovat péči.

ČTK to v pondělí sdělil krizový štáb asociace menších nemocnic, odborů, rady postižených a svazu pacientů, který se v pondělí sešel poprvé. Ministerstvo zdravotnictví plánuje zeštíhlení nemocniční sítě a rušení některých zařízení.

Podle krizového štábu neměla na počátku října ani jedna ze 189 nemocnic s pojišťovnami novou smlouvu o tom, na jakou péči od nich v příštím roce dostane peníze. To znemožňuje plánování operací a objednávání pacientů k vyšetřením či zákrokům od ledna, uvedli zástupci štábu. Hrozí tak podle nich, že nebude pak možné nařízené časové lhůty dodržet.

Štáb tvrdí, že Všeobecná zdravotní pojišťovna "podle množících se signálů" chystá výraznější rušení zdravotnických pracovišť, než se původně čekalo. Vyzval odborné lékařské společnosti, aby se k chystaným škrtům v péči vyjádřily.

O síti zdravotnických zařízení by měl jednat v půli října senátní zdravotní výbor. Krizový štáb vyzval zástupce nemocnic, krajů i pacientů, aby na jednání přišli.

ČTKCopyright © 2000-2021 MEDICAL TRIBUNE CZ, s.r.o. a dodavatelé obsahu (ČTK).
All rights reserved.  Podrobné informace o právech.  Prohlášení k souborům cookie.  

Jste odborný pracovník ve zdravotnictví?

Tyto stránky jsou určeny odborným pracovníkům ve zdravotnictví. Informace nejsou určeny pro laickou veřejnost.

Potvrzuji, že jsem odborníkem ve smyslu §2a Zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů, čili osobou oprávněnou předepisovat léčivé přípravky nebo osobou oprávněnou léčivé přípravky vydávat.
Beru na vědomí, že informace obsažené dále na těchto stránkách nejsou určeny laické veřejnosti, nýbrž zdravotnickým odborníkům, a to se všemi riziky a důsledky z toho plynoucími pro laickou veřejnost.
Pro vstup na webové stránky je potřeba souhlasit s oběma podmínkami.
ANO
vstoupit
NE
opustit stránky