Stránky jsou určené odborníkům ve zdravotnictví.
Čtvrtek 22. duben 2021 | Svátek má Evžénie
  |  Politika  |  Komentáře  |  Finance  |  Kongresy  |  Z regionů  |  Tiskové zprávy  |  Legislativa  |  Rozhovory  |  COVID-19  |  

INFORMACE

PŘIHLÁŠENÍ
Registrovaný e-mail:
Heslo:
 

Petice za prachatickou nemocnici pokračuje

Petice za prachatickou nemocnici pokračuje

12.10.2012 08:01
Zdroj: VZP
Na happeningu v areálu nemocnice v Prachaticích podpořil petici za zachování tohoto zdravotnického zařízení mimo jiné i Martin Maxa, Martin France, Marcela Březinová a další. Petiční výbor děkuje za každý další podpis.

Petice za zachování provozu nemocnice vPrachaticích ve stávajícím rozsahu poskytované lékařské péče ze dne 17.9.2012

My, níže podepsaní občané České republiky a obyvatelé Jihočeského kraje, svým podpisem petice žádáme, aby zástupci odpovědných státních a krajských institucí (zejména tedy Všeobecné zdravotní pojišťovny – VZP ČR, Ministerstva zdravotnictví ČR, Jihočeského kraje a managementu nemocnice) učinili veškeré zásadní a neodkladné kroky za zachování provozu nemocnice vPrachaticích ve stávajícím rozsahu poskytované lékařské péče. Neboť:

Nečinnost VZP při jednání o rámcových smlouvách pro následující pětileté období a stávající návrhy omezující úhrady za léčebné výkony dle našeho názoru zcela cíleně směřuje klikvidaci nemocnice vČeském Krumlově a Prachaticích, omezení rozsahu péče ve Strakonicích a Písku a vkonečném důsledku kdestabilizaci celé sítě nemocnic vJihočeském kraji, na jejímž konci bude neodvratné omezení dostupnosti medicínské péče vcelém regionu. Právem každého občana ČR je právo na zdraví, stejně jako právo požadovat dostupnou a kvalitní péči kdekoliv vČeské republice, nikoliv pouze vPraze a jiných velkých městech. Chceme své právo využít a zasadit se o záchranu fungujících a potřebných lékařských zařízení ve správě kraje.

Za všechny, kteří jsou podepsáni pod touto peticí, jednají členové Petičního výboru Za zachování nemocnice vPrachaticích ve stávajícím rozsahu poskytované lékařské péče“. MUDr. Jaroslava Ambrožová, Šmidingerova 628, 38601 Strakonice I, Jaroslava Weberová, Lipovice 39, 384 22 Vlachovo Březí, RNDr. Jana Krejsová, Budovatelská 1048, 383 01 Prachatice

Prachatice 11.10.2012

Tisková zpráva petičního výboru:

Na dnešní schůzce petičního výboru byly sečteny průběžně doručené petiční archy zjednotlivých míst. Podpora občanů je vyšší než jsme doufali. Kdnešnímu dni je pod petici podepsáno 9510 podpisů! Další přicházejí ze všech stran, ještě tento týden bude překročena desetitisícová hranice. Jestliže prachatický okres má cca 50tis. obyvatel, zčehož 10tis. jsou děti a mladiství do 18 let, tak můžeme konstatovat, že již dnes za naší nemocnicí stojí 25% obyvatel našeho regionu! Věříme, že i ostatní občané stojí za svojí nemocnicí.

Na pondělí 8.10.2012 svolal hejtman Zimola další jednání sVZP a svazem zdravotních pojišťoven na Jihočeském kraji. Jednání se konalo, ale opět bez účasti pojišťoven, které se omluvily stím, že stále nejsou dohodnuty!!!

V úterý 9.10.2012 odpoledne se vareálu nemocnice konal Happening na podporu petice za zachování Nemocnice Prachatice. I přes nepříznivé počasí přišlo podpořit nemocnici na 150 lidí. Mimo jiných i Martin Maxa, Martin France, Marcela Březinová, Jiří Zimola či Ivana Stráská. Ktéto příležitosti připravila paní učitelka Miroslava Sommerová výstavku obrázků, které malovali naši dětští pacienti. Za to jí děkujeme. Zmédií i asociace nemocnic jdouinformace, že prý VZP přišla sdaleko výraznějším záměrem zrušit počet oddělení i nemocnic. Asociace česko-moravských nemocnic bije na poplach a vyhlásila celostátní petici. Snahy vlády a pojišťoven považujeme za nekoncepční, co kraj to jiný přístup. Získání nových pětiletých smluv je prioritou a nutností pro fungování nemocnice. Věřte, že tato petice je pro nemocnici důležitá a smysluplná. Naši nemocnici je třeba bránit. Děkujeme za každý Váš podpis. Petice nekončí…Copyright © 2000-2021 MEDICAL TRIBUNE CZ, s.r.o. a dodavatelé obsahu (ČTK).
All rights reserved.  Podrobné informace o právech.  Prohlášení k souborům cookie.  

Jste odborný pracovník ve zdravotnictví?

Tyto stránky jsou určeny odborným pracovníkům ve zdravotnictví. Informace nejsou určeny pro laickou veřejnost.

Potvrzuji, že jsem odborníkem ve smyslu §2a Zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů, čili osobou oprávněnou předepisovat léčivé přípravky nebo osobou oprávněnou léčivé přípravky vydávat.
Beru na vědomí, že informace obsažené dále na těchto stránkách nejsou určeny laické veřejnosti, nýbrž zdravotnickým odborníkům, a to se všemi riziky a důsledky z toho plynoucími pro laickou veřejnost.
Pro vstup na webové stránky je potřeba souhlasit s oběma podmínkami.
ANO
vstoupit
NE
opustit stránky