Stránky jsou určené odborníkům ve zdravotnictví.
Čtvrtek 22. duben 2021 | Svátek má Evžénie
  |  Politika  |  Komentáře  |  Finance  |  Kongresy  |  Z regionů  |  Tiskové zprávy  |  Legislativa  |  Rozhovory  |  COVID-19  |  

INFORMACE

PŘIHLÁŠENÍ
Registrovaný e-mail:
Heslo:
 

Laboratoř: Vyhláška ohrožuje naši existenci

Laboratoř: Vyhláška ohrožuje naši existenci

05.12.2012 09:22
Zdroj: AKI spol.s.r.o.
V otevřeném dopise ministerstvu zdravotnictví nesouhlasí s úhradovou vyhláškou privátní brněnská klinická laboratoř, jež míní, že vyhláška v této podobě zakládá nerovné podmínky mezi poskytovateli péče a ohrožují existenci těchto specializovaných pracovišť.
Upozornění: Následující článek vybírá redakce www.tribune.cz v rámci monitoringu médií.
Zdroj média tohoto článku najdete v záhlaví nebo na konci textu.

Doc.MUDr. Leoš Heger,CSc ministr zdravotnictví ČR

Ing Petr Nosek náměstek pro zdravotní pojištění

Věc: připomínka knávrhu úhradové vyhlášky vbodě Hodnota bodu a výše úhrad

Vážení pánové,

Vpříloze 5,par.9,bod 3,5,6 návrhu je uvedeno, že poskytovatelům laboratorní péče sméně než čtyřmi nasmlouvanými odbornostmi se finanční hodnota bodu mění na 0,55 Kč, kdežto u ostatních poskytovatelů se navyšuje o 27%, tedy na 0,70 Kč. Tito ostatní poskytovatelé jsou převážně laboratoře krajských a fakultních nemocnic.

Tento bod tedy zakládá nerovné podmínky mezi poskytovateli péče.

Naše laboratoř je vjihomoravském regionu voboru klinické imunologie /alergologie/biochemie na špičce existujících zařízení co se týká kvality práce ( 2 x akreditovaná ČIA dle ISO 15189 ), personálním vybavení,špičkovém přístrojovém vybavení. Navíc její činnost je koordinována svlastním ambulantním klinickým pracovištěm oborů (SZZ AKI spol. sr.o.) a úspěšně a vJmK ojediněle rozvinula subobor reprodukční imunologie. To nám umožnilo vsoučinnosti se ZP rozvinout ekonomický / odborný projekt voblasti IVF/gynekologie.

Posílili jsme naši konkurenceschopnost nabídkou slev pro ZP v uvedené specializaci – tento krok nám umožnily právě organizační a racionalizační změny vdosud těžkopádném a ekonomicky náročném přístupu, který je uplatňován právě velkými laboratořemi.

Nová ustanovení Vyhlášky …ohrožují přímo existenci takto specializovaných pracovišť, přestože zabezpečují potřebnou péči ekonomičtěji, rychleji a cíleněji nežli mnohá velká pracoviště.

Prim.MUDr Ohnútková Eva, jednatelka

AKI spol. sr.o.

Vinohrady 9 Brno

MUDr Pavel Kuklínek CSc, jednatel

RNDr Radomír Pilný

RNDr Jiří Bursa

RNDr Petr Popov CScCopyright © 2000-2021 MEDICAL TRIBUNE CZ, s.r.o. a dodavatelé obsahu (ČTK).
All rights reserved.  Podrobné informace o právech.  Prohlášení k souborům cookie.  

Jste odborný pracovník ve zdravotnictví?

Tyto stránky jsou určeny odborným pracovníkům ve zdravotnictví. Informace nejsou určeny pro laickou veřejnost.

Potvrzuji, že jsem odborníkem ve smyslu §2a Zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů, čili osobou oprávněnou předepisovat léčivé přípravky nebo osobou oprávněnou léčivé přípravky vydávat.
Beru na vědomí, že informace obsažené dále na těchto stránkách nejsou určeny laické veřejnosti, nýbrž zdravotnickým odborníkům, a to se všemi riziky a důsledky z toho plynoucími pro laickou veřejnost.
Pro vstup na webové stránky je potřeba souhlasit s oběma podmínkami.
ANO
vstoupit
NE
opustit stránky