Stránky jsou určené odborníkům ve zdravotnictví.
Čtvrtek 22. duben 2021 | Svátek má Evžénie
  |  Politika  |  Komentáře  |  Finance  |  Kongresy  |  Z regionů  |  Tiskové zprávy  |  Legislativa  |  Rozhovory  |  COVID-19  |  

INFORMACE

PŘIHLÁŠENÍ
Registrovaný e-mail:
Heslo:
 

Odbory a zaměstnavatelé kritizovali řízení zdravotnictví

Odbory a zaměstnavatelé kritizovali řízení zdravotnictví

21.12.2012 08:43
Zdroj: ČTK
Zdravotnictví není podle názoru odborářů a zaměstnavatelů kvalitně manažersky řízeno. Nelíbí se jim především současný stav, kdy řada zdravotnických zařízení nemá podepsány smlouvy se zdravotními pojišťovnami.

Zdravotnictví není podle názoru odborářů a zaměstnavatelů kvalitně manažersky řízeno. Nelíbí se jim především současný stav, kdy řada zdravotnických zařízení nemá podepsány smlouvy se zdravotními pojišťovnami.

Na tiskové konferenci to ve čtvrtek po jednání tripartity uvedl prezident Svazu průmyslu a dopravy Jaroslav Hanák i předseda Českomoravské konfederace odborových svazů Jaroslav Zavadil.

Další jednání tripartity je naplánováno podle nich na 21. února.

"Zdravotnictví chybí kvalitní manažerské řízení, spíše tam vůbec není," uvedl Hanák. "Situace je skutečně vážná, smlouvy nejsou podepsány, zdravotnictví není dobře řízeno," řekl Zavadil. Podle něj celá situace ve zdravotnictví směřuje k řízené péči.

Hanák kritizoval i finanční situaci ve zdravotnictví, kde se podle něj s penězi nenakládá hospodárně. "Pan ministr (zdravotnictví Leoš Heger) je složitá osobnost, jeho styl projednávání je velmi zvláštní a byli jsme hodně kritičtí.

Jestliže stát nechce přidat ani korunu, tak musí umět hospodařit. Nelze vše dělat plošně, jak to pan ministr dělá. Neumíme výběrová řízení na nákup léků, máme nadmíru kapacit," uvedl.

Ministryně práce a sociálních věcí Ludmila Müllerová (TOP 09), která na dnešní tripartitě zastupovala vládu, řekla, že jednání bylo velmi korektní. "Došli jsme v řadě případů i ke shodě," uvedla.

Tripartita nyní měla na programu například i jednání o podpoře ekonomického růstu, o finanční ústavě nebo finanční gramotnosti. Diskuzi o ústavě a gramotnosti přesunuli zaměstnavatelé, odbory a vláda až na únorové jednání.

ČTKCopyright © 2000-2021 MEDICAL TRIBUNE CZ, s.r.o. a dodavatelé obsahu (ČTK).
All rights reserved.  Podrobné informace o právech.  Prohlášení k souborům cookie.  

Jste odborný pracovník ve zdravotnictví?

Tyto stránky jsou určeny odborným pracovníkům ve zdravotnictví. Informace nejsou určeny pro laickou veřejnost.

Potvrzuji, že jsem odborníkem ve smyslu §2a Zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů, čili osobou oprávněnou předepisovat léčivé přípravky nebo osobou oprávněnou léčivé přípravky vydávat.
Beru na vědomí, že informace obsažené dále na těchto stránkách nejsou určeny laické veřejnosti, nýbrž zdravotnickým odborníkům, a to se všemi riziky a důsledky z toho plynoucími pro laickou veřejnost.
Pro vstup na webové stránky je potřeba souhlasit s oběma podmínkami.
ANO
vstoupit
NE
opustit stránky