Stránky jsou určené odborníkům ve zdravotnictví.
Čtvrtek 29. říjen 2020 | Svátek má Silvie
  |  Politika  |  Komentáře  |  Finance  |  Kongresy  |  Z regionů  |  Tiskové zprávy  |  Legislativa  |  Rozhovory  |  COVID-19  |  

INFORMACE

PŘIHLÁŠENÍ
Registrovaný e-mail:
Heslo:
 

MZ se diví: kam se poděl lék?

MZ se diví: kam se poděl lék?

10.01.2013 09:40
Zdroj: TV Nova
V Česku už zemřelo na chřipkové onemocnění sedm lidí. Ministerstvo zdravotnictví dokonce zřídilo speciální linku pro lékaře, kteří si nevědí rady s těžkými případy. Nemocnice podle reportáže TV Nova nyní s přípravkem Tamiflu šetří a v lékárnách prý není.
Upozornění: Následující článek vybírá redakce www.tribune.cz v rámci monitoringu médií.
Zdroj média tohoto článku najdete v záhlaví nebo na konci textu.

Ministerstvo zdravotnictví evidovalo 49 hospitalizovaných s chřipkou. A to jistě není konečné číslo.
"Hospitalizovaných přibývá. Musíme být připraveni i na velmi závažný vývoj virových onemocnění, mezi které může patřit i plicní selhání," uvedl náměstek ministra zdravotnictví Ferdinand Polák.

Podle včerejší reportáže TV Nova však v současné chvíli není v distribuci protichřipkový přípravek, jak povtrzují některé fakultní nemocnice.Podle jejich mluvčích mají přípravku Tamiflu jen omezené zásoby. Obávají se, že by nemusely při očekávané epidemii chřipky vystačit.

Ministerstvo zdravotnictví se však opatrnému postupu nemocnic diví a tvrdí, že léku je v Česku dostatek.

"I pro případ, že by vypukla epidemie, tak máme toto pořešeno. Zdravotnická zařízení jsou vybavena tímto lékem a nemáme signály o tom, že by tento lék docházel," uvedla v TV Nova mluvčí ministerstva zdravotnictví Viktorie Plívová.

Podle zjištění redakce TV Nova je však nedostatek Tamiflu v lékárnách. Z 8 lékáren, které byly osloveny, byl lék Tamiflu k dostání pouze v jediné a měli poslední balení.

Jiří Pešina z farmaceutické firmy Roche s.r.o. uvedl, že minulý týden zaznamenali enormní zájem a během týdne vyprázdnili sklady, když do distribuce uvolnili 2800 balení.

Závěrem TV Nova sdělila, že podle výrobce se další várka léku Tamiflu dostane na český trh nejdříve za 3 měsíce, tedy někdy v dubnu, kdy by chřipková epidemie mohla být už u konce.

www.tribune.cz

cinCopyright © 2000-2020 MEDICAL TRIBUNE CZ, s.r.o. a dodavatelé obsahu (ČTK).
All rights reserved.  Podrobné informace o právech.  Prohlášení k souborům cookie.  

Jste odborný pracovník ve zdravotnictví?

Tyto stránky jsou určeny odborným pracovníkům ve zdravotnictví. Informace nejsou určeny pro laickou veřejnost.

Potvrzuji, že jsem odborníkem ve smyslu §2a Zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů, čili osobou oprávněnou předepisovat léčivé přípravky nebo osobou oprávněnou léčivé přípravky vydávat.
Beru na vědomí, že informace obsažené dále na těchto stránkách nejsou určeny laické veřejnosti, nýbrž zdravotnickým odborníkům, a to se všemi riziky a důsledky z toho plynoucími pro laickou veřejnost.
Pro vstup na webové stránky je potřeba souhlasit s oběma podmínkami.
ANO
vstoupit
NE
opustit stránky