Stránky jsou určené odborníkům ve zdravotnictví.
Středa 05. srpen 2020 | Svátek má Kristián
  |  Politika  |  Komentáře  |  Finance  |  Kongresy  |  Z regionů  |  Tiskové zprávy  |  Legislativa  |  Rozhovory  |  COVID-19  |  

INFORMACE

PŘIHLÁŠENÍ
Registrovaný e-mail:
Heslo:
 

Penta prodala síť lékařských ambulancí MediClinic

Penta prodala síť lékařských ambulancí MediClinic

28.11.2013 07:04
Zdroj: ČTK
Investiční skupina Penta prodala síť lékařských ambulancí MediClinic, která zahrnuje 140 ordinací po celé republice. Jejími novými majiteli jsou exředitel řetězce lékáren Dr.Max Pavel Vajskebr a prezident Svazu léčebných lázní Eduard Bláha (foto).
Upozornění: Následující článek vybírá redakce www.tribune.cz v rámci monitoringu médií.
Zdroj média tohoto článku najdete v záhlaví nebo na konci textu.

Investiční skupina Penta prodala síť lékařských ambulancí MediClinic, která od roku 2008 poskytuje všeobecnou i specializovanou péči a momentálně zahrnuje 140 ordinací po celé republice. Jejími novými majiteli jsou Pavel Vajskebr a Eduard Bláha, uvedla Penta v tiskové zprávě.

MediClinic poskytuje péči více než stovce tisíc klientů a v roce 2012 vykázala tržby 233 milionů korun. Penta se tuto společnost rozhodla prodat v rámci investiční strategie, která předpokládá postupný odprodej menších firem z jejího portfolia a větší zaměření na projekty s potenciálem vysokého růstu, uvedl investiční ředitel Penty Václav Jirků.

"Pavel Vajskebr a Eduard Bláha jsou osvědčení manažeři, a proto nemáme o další perspektivu MediClinicu obavu," dodal.

Vajskebr šest let působil v investiční skupině Penta. V březnu opustil post generálního ředitele firmy České lékárny, nejdůležitější součásti holdingu lékáren Dr.Max. Bláha zase pracoval pro Pentu jako ředitel lázní v Jáchymově a později i v Luhačovicích, je prezidentem Svazu léčebných lázní České republiky. Má rovněž úzké spojení s MediClinicem, před prodejem předsedal jeho dozorčí radě.

Investiční skupina Penta působí ve více než deseti zemích Evropy a má svoje zastoupení v Praze, Bratislavě, Varšavě a Mnichově. Investuje především do oblasti realit, zdravotnictví, letecké výroby, strojírenství, energetiky, zábavního průmyslu a bankovnictví.Její společnosti zaměstnávají více než 30.000 lidí.

ČTKCopyright © 2000-2020 MEDICAL TRIBUNE CZ, s.r.o. a dodavatelé obsahu (ČTK).
All rights reserved.  Podrobné informace o právech.  Prohlášení k souborům cookie.  

Jste odborný pracovník ve zdravotnictví?

Tyto stránky jsou určeny odborným pracovníkům ve zdravotnictví. Informace nejsou určeny pro laickou veřejnost.

Potvrzuji, že jsem odborníkem ve smyslu §2a Zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů, čili osobou oprávněnou předepisovat léčivé přípravky nebo osobou oprávněnou léčivé přípravky vydávat.
Beru na vědomí, že informace obsažené dále na těchto stránkách nejsou určeny laické veřejnosti, nýbrž zdravotnickým odborníkům, a to se všemi riziky a důsledky z toho plynoucími pro laickou veřejnost.
Pro vstup na webové stránky je potřeba souhlasit s oběma podmínkami.
ANO
vstoupit
NE
opustit stránky