Stránky jsou určené odborníkům ve zdravotnictví.
Sobota 04. duben 2020 | Svátek má Ivana
  |  Politika  |  Komentáře  |  Finance  |  Kongresy  |  Z regionů  |  Tiskové zprávy  |  Legislativa  |  Rozhovory  |  COVID-19  |  

INFORMACE

PŘIHLÁŠENÍ
Registrovaný e-mail:
Heslo:
 

Šnajdr a další exposlanci ODS žádají po státu každý čtyři milióny

Šnajdr a další exposlanci ODS žádají po státu každý čtyři milióny

22.01.2014 09:22
Zdroj: novinky.cz
Za nezákonné stíhání policií, které loni zastavil Nejvyšší soud, žádá bývalý náměstek ministra zdravotnictví a předseda správní rady VZP Marek Šnajdr spolu s dalšími exposlanci ODS Petrem Tluchořem a Ivanem Fuksou po zhruba čtyřech miliónech korun. Informaci přinesl server novinky.cz.
Upozornění: Následující článek vybírá redakce www.tribune.cz v rámci monitoringu médií.
Zdroj média tohoto článku najdete v záhlaví nebo na konci textu.

Nárok vznesli vůči ministerstvu spravedlnosti.

„Tu informaci mohu potvrdit. Datum podání není náhodné, je to přesně půl roku po prvním rozhodnutí Nejvyššího soudu, že naše stíhání je nezákonné,“ potvrdil Právu Tluchoř.

Za den ve vazbě pět tisíc

Požadovaná suma zahrnuje materiální i morální újmu, kterou měli bývalí politici v souvislosti s kauzou tzv. trafik za složení poslaneckých mandátů utrpět. Zatímco první část tvoří hlavně náklady na právní služby a ušlý zisk po dobu pobytu ve vazbě, nemajetková újma zohledňuje i medializaci případu a zničené politické kariéry. Měsíční pobyt ve vazbě ohodnotili právníci částkou pět tisíc korun za každý den ve vězení.

„Naši právní zástupci popsali a v návrhu podložili celou řadu vážných pochybení orgánů činných v trestním řízení,“ sdělil Právu další z exposlanců Šnajdr. „Státní zastupitelství a policie navíc jednali jak během zásahu, tak následně při informování v médiích způsobem porušujícím princip presumpce neviny, čímž zcela zbytečně, a možná záměrně, tuto újmu dále znásobili,“ dodal Šnajdr.

Josef Koukal, Právo

další podrobnosti na novinky.czCopyright © 2000-2020 MEDICAL TRIBUNE CZ, s.r.o. a dodavatelé obsahu (ČTK).
All rights reserved.  Podrobné informace o právech.  Prohlášení k souborům cookie.  

Jste odborný pracovník ve zdravotnictví?

Tyto stránky jsou určeny odborným pracovníkům ve zdravotnictví. Informace nejsou určeny pro laickou veřejnost.

Potvrzuji, že jsem odborníkem ve smyslu §2a Zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů, čili osobou oprávněnou předepisovat léčivé přípravky nebo osobou oprávněnou léčivé přípravky vydávat.
Beru na vědomí, že informace obsažené dále na těchto stránkách nejsou určeny laické veřejnosti, nýbrž zdravotnickým odborníkům, a to se všemi riziky a důsledky z toho plynoucími pro laickou veřejnost.
Pro vstup na webové stránky je potřeba souhlasit s oběma podmínkami.
ANO
vstoupit
NE
opustit stránky