Stránky jsou určené odborníkům ve zdravotnictví.
Středa 05. srpen 2020 | Svátek má Kristián
  |  Politika  |  Komentáře  |  Finance  |  Kongresy  |  Z regionů  |  Tiskové zprávy  |  Legislativa  |  Rozhovory  |  COVID-19  |  

INFORMACE

PŘIHLÁŠENÍ
Registrovaný e-mail:
Heslo:
 

Ministerstvo má nové vedení. Odkud náměstci přicházejí?

Ministerstvo má nové vedení. Odkud náměstci přicházejí?

03.02.2014 14:18
Zdroj: www.tribune.cz
Autor: ivb
Ministerstvo zdravotnictví má ode dneška nové vedení. Na místo náměstků přicházejí tři noví lidé. Pozici náměstkyně pro legislativu ode dneška zastává JUDr. Lenka Teska Arnoštová (foto), která je mimo jiné členkou dozorčí rady společnosti CZECHTA Institute o.p.s. Společnost, která vznikla v lednu 2013 a podniká v oblasti projektů v oblasti HTA (hodnocení zdravotnických technologií), zdravotní ekonomiky a farmaekonomiky...

foto: www.praha.eu

S příchodem nového ministra zdravotnictví zůstává ve vedení ministerstvahlavní hygienik MUDr. Vladimír Valenta a náměstek pro ekonomiku ing. Petr Salák.

Další tři oblasti vedení rezortu budou mít nové šéfy. Na pozici náměstka pro zdravotní pojištění nastoupil MUDr. Tom Phillipp ( KDU-ČSL), dosavadní náměstek ředitele Fakultní Thomayerovy nemocnice. Phillipp má zkušenosti spolitikou na lokální úrovni - od roku 1994 je členem Zastupitelstva městské části Praha 12.

Náměstkem pro léčebnou péči se stal současný primář radiodiagnostického oddělení Nemocnice Na Homolce prof. MUDr. Josef Vymazal (nominován za hnutí ANO), který vystřídal dosavadního šéfa MUDr. Ferdinanda Poláka.

Nová náměstkyně v čele nově založené firmy

Zministerstva zdravotnictví odchází také dlouholetý náměstek pro legislativu Martin Plíšek, novou náměstkyní vtéto funkci je JUDr. Lenka Teska Arnoštová. Po několika letech praxe na ministerstvu zdravotnictví nastoupila vzáří 2010 do advokátní kanceláře Havel & Holásek, následně uspěla ve volbách do zastupitelstva hl. m. Prahy, vedle toho působila vdozorčí radě Pražské plynárenské.

Je také členkou dozorčí rady nově vzniklé obecně prospěšné společnosti CZECHTA Institute o.p.s, kterápodle informací obchodního rejstříku vznikla29. ledna 2013.Společnost podniká voblasti zajišťování a realizace výzkumných projektů v oblasti HTA (hodnocení zdravotnických technologií), zdravotní ekonomiky, farmaekonomiky, zajišťování vzdělávacích aktivit voblasti HTA, včetně lektorské činnosti, zabezpečování osvětových a informačních aktivit.

JUDr. Arnoštová je zároveň společníkem firmy Ernst Apotheke s.r.o, která se zabývá poradenskou a účetní činností.

ivb, www.tribune.czCopyright © 2000-2020 MEDICAL TRIBUNE CZ, s.r.o. a dodavatelé obsahu (ČTK).
All rights reserved.  Podrobné informace o právech.  Prohlášení k souborům cookie.  

Jste odborný pracovník ve zdravotnictví?

Tyto stránky jsou určeny odborným pracovníkům ve zdravotnictví. Informace nejsou určeny pro laickou veřejnost.

Potvrzuji, že jsem odborníkem ve smyslu §2a Zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů, čili osobou oprávněnou předepisovat léčivé přípravky nebo osobou oprávněnou léčivé přípravky vydávat.
Beru na vědomí, že informace obsažené dále na těchto stránkách nejsou určeny laické veřejnosti, nýbrž zdravotnickým odborníkům, a to se všemi riziky a důsledky z toho plynoucími pro laickou veřejnost.
Pro vstup na webové stránky je potřeba souhlasit s oběma podmínkami.
ANO
vstoupit
NE
opustit stránky