Stránky jsou určené odborníkům ve zdravotnictví.
Středa 08. červenec 2020 | Svátek má Nora

PŘIHLÁŠENÍ
Registrovaný e-mail:
Heslo:
 

Jak lékař za péči o pacienty finančně potrestán byl

foto: Shutterstock.com

Jak lékař za péči o pacienty finančně potrestán byl

03.05.2015 16:01
Zdroj: www.tribune.cz
Autor: MUDr. Vladimír Gregor
MUDr. Vladimír Gregor, praktický lékař pro dospělé ve Strážnici na Hodonínsku, píše pro Medical Tribune svou zkušenost s poslední revizí Všeobecné zdravotní pojišťovny. "Revizní lékařka mi vyčetla, proč posíláme sestry domácí péče k beznadějným případům, z jakého důvodu sestry domácí péče rehabilitují staré lidi po mozkových příhodách, proč rozcvičují u starých lidí končetiny po zlomeninách, operacích s totální endoprotézou?"

Jsem praktický lékař pro dospělé vměstečku Strážnice. 24. června 2014 mou ordinaci poctila návštěvou MUDr.Kiliánová se svou asistentkou Bc. Macegovou za účelem provedení revize zaměřené na indikace, vedení dokumentace vrámci poskytování Domácí péče zdravotními sestrami ktomu účelu náležitě erudovanými.

Je mi téměř 63 let, a tudíž jsem už revizních aktivit zažil bezpočet. Jak jistě víte, není to nikdy radostná událost. Faktem však je, že dosud všechny probíhaly korektně, revidující lékaři se chovali slušně. Závěrem sepsali souhrnnou zprávu seventuálními zjištěnými nedostatky a poskytli mně prostor kzaujetí mého stanoviska kprůběhu revize a vytknutým nedostatkům, pokud byly zjištěny.

MUDr. Kiliánové a její asistence Bc. Macegové jsme vyhradili místnost, vyžádaly si deset ambulantních karet zdravotních záznamů – a posléze začaly revidovat. Já se zdravotní sestrou jsme pokračovali vordinaci.

Po asi 45 minutách jsem se já i sestra šli ubezpečit, že je vše vpořádku. Vstoupili jsme do místnosti, kde na nás dýchla třeskutá atmosféra ještě dřív, než jsme vyslovili první slova. Vlastně to ani dost dobře nebylo možné, poněvadž MUDr.Kiliánová spustila záplavu svých „argumentací“.

Vyjímám podstatné - revizní lékařka spustila, jak je prý možné, že posíláme sestry domácí péče kbeznadějným případům, zjakého důvodu sestry domácí péče rehabilitují staré lidi po mozkových příhodách, proč rozcvičují u starých lidí končetiny po zlomeninách, operacích stotální endoprotézou, jak je možné, že posíláme sestry domácí péče píchat injekce analgetik přes víkend, kčemu doma aplikujeme infuze u starých lidí?

Za taková slova by se měl stydět i laik, avšak lékař by za takovou „argumentaci“ měl býtpotrestán!

Kdo byl naopak potrestán, jsem byl já. Za péči o pacienty, kterým jsem pomohl, mne čekala sankce, které dodnes nemohu uvěřit. Za administrativní nedostatky u 10 revidovaných karet mi revidující lékařka mi udělila sankci 51.000 Kč!

Dozvěděl jsem se to až letos v březnu, podal jsem ihned námitku na ústředí do Brna MUDr. Salcman Kučerové, která případ dala kprošetření Ing.Procházkovi. Jeho závěr byl, že pracovnice VZP nepochybily. 9. dubna píši další důraznou námitku stím, že ona lékařka prováděla stejným, možná i horším způsobem revizi vagentuře Domácí péče u MUDr. Přemysla Dorra a hlavní sestry Domácí péče Rie Otrubové vHodoníně. Ti podali stížnost a iniciovali smírčí řízení, kde se jasně prokázala nekompetentnost MUDr.Kiliánové.

Máte i vy osobní zkušenosti s regulacemi ze strany zdravotních pojišťoven?
Napište nám!
online@tribune.cz


Já mám však přes opakované důrazné námitky stále vúčetnictví sankci VZP za onu „revizi“ oněch neuvěřitelných
51 tisíc Kč. Vážné zdravotní problémy mně nedovolují smírčí řízení.

Jsem přesvědčen o tom, že revize zdravotních pojišťoven negativně dopadají i na ostatní lékaře, kteří ale nemají sílu nebo odvahu se pod svým jménem bránit.

MUDr. Vladimír Gregor, www.tribune.cz
Copyright © 2000-2020 MEDICAL TRIBUNE CZ, s.r.o. a dodavatelé obsahu (ČTK).
All rights reserved.  Podrobné informace o právech.  Prohlášení k souborům cookie.  

Jste odborný pracovník ve zdravotnictví?

Tyto stránky jsou určeny odborným pracovníkům ve zdravotnictví. Informace nejsou určeny pro laickou veřejnost.

Potvrzuji, že jsem odborníkem ve smyslu §2a Zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů, čili osobou oprávněnou předepisovat léčivé přípravky nebo osobou oprávněnou léčivé přípravky vydávat.
Beru na vědomí, že informace obsažené dále na těchto stránkách nejsou určeny laické veřejnosti, nýbrž zdravotnickým odborníkům, a to se všemi riziky a důsledky z toho plynoucími pro laickou veřejnost.
Pro vstup na webové stránky je potřeba souhlasit s oběma podmínkami.
ANO
vstoupit
NE
opustit stránky