Stránky jsou určené odborníkům ve zdravotnictví.
Úterý 19. říjen 2021 | Svátek má Michaela
  |  Politika  |  Komentáře  |  Finance  |  Kongresy  |  Z regionů  |  Tiskové zprávy  |  Legislativa  |  Rozhovory  |  COVID-19  |  

INFORMACE

PŘIHLÁŠENÍ
Registrovaný e-mail:
Heslo:
 

Výrobce kloubních náhrad Beznoska letos očekává růst vývozu

foto: JupiterImages

Výrobce kloubních náhrad Beznoska letos očekává růst vývozu

19.01.2016 23:34
Zdroj: ČTK
Výrobce kloubních náhrad Beznoska letos očekává zvýšení vývozu, v posledních letech kvůli exportu roste ročně přibližně o deset procent. Hrubý zisk společnosti loni činil podle předběžných údajů 27 milionů korun.
Upozornění: Následující článek vybírá redakce www.tribune.cz v rámci monitoringu médií.
Zdroj média tohoto článku najdete v záhlaví nebo na konci textu.

Firma v letošním roce plánuje investice přesahující deset milionů korun, a to do rozšíření výrobních prostor a obnovy vozového parku. ČTK to řekl jednatel společnosti Petr Milata. Beznoska má nyní víc než sto zaměstnanců.

Tržby společnosti, mezi jejíž odběratele patří většina českých nemocnic, minulý rok činily 176 milionů korun. Konečné číslo se ještě může mírně lišit kvůli doúčtování některých položek. Zatímco export by měl podle jednatele růst, na tuzemském trhu Beznoska počítá se stagnací. "Plánujeme přijmout cirka čtyři pracovníky do výroby," uvedl Milata.

Společnost vyváží například na Slovensko a do států bývalého Sovětského svazu. Klienty by v letošním roce mohla být také zdravotnická zařízení v Portugalsku nebo Číně.

Výroba ortopedických implantátů začala v Kladně v roce 1969, první náhradní kyčelní kloub byl v Kladně vyroben v roce 1972. O dvacet let později byl podnik privatizován. Do roku 1996 měla firma v ČR v podstatě monopol na výrobu umělých kloubů. Produkce v posledních letech stále roste. Od roku 1972 firma vyrobila 400.000 náhrad kyčelních kloubů a 50.000 náhrad kolenních kloubů. Firma vyrábí umělé kyčelní klouby i pro psy.

ČTKCopyright © 2000-2021 MEDICAL TRIBUNE CZ, s.r.o. a dodavatelé obsahu (ČTK).
All rights reserved.  Podrobné informace o právech.  Prohlášení k souborům cookie.  

Jste odborný pracovník ve zdravotnictví?

Tyto stránky jsou určeny odborným pracovníkům ve zdravotnictví. Informace nejsou určeny pro laickou veřejnost.

Potvrzuji, že jsem odborníkem ve smyslu §2a Zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů, čili osobou oprávněnou předepisovat léčivé přípravky nebo osobou oprávněnou léčivé přípravky vydávat.
Beru na vědomí, že informace obsažené dále na těchto stránkách nejsou určeny laické veřejnosti, nýbrž zdravotnickým odborníkům, a to se všemi riziky a důsledky z toho plynoucími pro laickou veřejnost.
Pro vstup na webové stránky je potřeba souhlasit s oběma podmínkami.
ANO
vstoupit
NE
opustit stránky