Stránky jsou určené odborníkům ve zdravotnictví.
Středa 27. květen 2020 | Svátek má Valdemar
  |  Politika  |  Komentáře  |  Finance  |  Kongresy  |  Z regionů  |  Tiskové zprávy  |  Legislativa  |  Rozhovory  |  COVID-19  |  

INFORMACE

PŘIHLÁŠENÍ
Registrovaný e-mail:
Heslo:
 

Jižní Morava chce memorandum o společném postupu ve zdravotnictví

foto: Shutterstock.com

Jižní Morava chce memorandum o společném postupu ve zdravotnictví

06.06.2016 05:39
Zdroj: ČTK
Jihomoravský kraj chce iniciovat společnou dohodu státem zřizovaných fakultních nemocnic, krajských nemocnic a nemocnic zřizovaných městy. Vznikne tak memorandum, které předloží ministerstvu zdravotnictví a zdravotním pojišťovnám.
Upozornění: Následující článek vybírá redakce www.tribune.cz v rámci monitoringu médií.
Zdroj média tohoto článku najdete v záhlaví nebo na konci textu.

Při příležitosti návštěvy premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) ve Fakultní nemocnici u sv. Anny v Brně to řekl jihomoravský hejtman Michal Hašek (ČSSD).

"Chceme, aby tady byla jasná dohoda například o investicích jak do rozšiřování jednotlivých nemocnic, tak o koordinaci pořizování přístrojového vybavení. Hovoříme o investičně náročných věcech typu magnetických rezonancí a dalších investic v desítkách milionů korun," uvedl Hašek.

Dohoda by podle něj měla nastat jak na akutní lůžkové péči, tak na následných lůžkách, případně na lůžkách ošetřovatelské péče a lůžkách sociálně zdravotních.

Premiér Sobotka si v Brně dopoledne prohlédl Mezinárodní centrum klinického výzkumu Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně FNUSA-ICRC, spolu s ním si zařízení prošel i velvyslanec USA v ČR Andrew H. Schapiro.

"Je to takový náš kontakt s budoucností. Pokud Česká republika má mít do budoucna šanci, tak se musí orientovat na vědu, výzkum, aplikovaný výzkum a realizaci výsledků aplikovaného výzkumu v praxi," uvedl Sobotka.

Podle něj bude stát finančně centrum podporovat i během příštích pěti let.

Mezinárodní centrum klinického výzkumu Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně funguje od roku 2011. "Hmatatelnými výstupy výzkumných aktivit jsou desítky aplikovaných výsledků výzkumu - patentů, užitných vzorů a prototypů," sdělil ředitel svatoanenské nemocnice Martin Pavlík.Copyright © 2000-2020 MEDICAL TRIBUNE CZ, s.r.o. a dodavatelé obsahu (ČTK).
All rights reserved.  Podrobné informace o právech.  Prohlášení k souborům cookie.  

Jste odborný pracovník ve zdravotnictví?

Tyto stránky jsou určeny odborným pracovníkům ve zdravotnictví. Informace nejsou určeny pro laickou veřejnost.

Potvrzuji, že jsem odborníkem ve smyslu §2a Zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů, čili osobou oprávněnou předepisovat léčivé přípravky nebo osobou oprávněnou léčivé přípravky vydávat.
Beru na vědomí, že informace obsažené dále na těchto stránkách nejsou určeny laické veřejnosti, nýbrž zdravotnickým odborníkům, a to se všemi riziky a důsledky z toho plynoucími pro laickou veřejnost.
Pro vstup na webové stránky je potřeba souhlasit s oběma podmínkami.
ANO
vstoupit
NE
opustit stránky