Stránky jsou určené odborníkům ve zdravotnictví.
Sobota 19. září 2020 | Svátek má Zita
  |  Politika  |  Komentáře  |  Finance  |  Kongresy  |  Z regionů  |  Tiskové zprávy  |  Legislativa  |  Rozhovory  |  COVID-19  |  

INFORMACE

PŘIHLÁŠENÍ
Registrovaný e-mail:
Heslo:
 

Slovenská ATE odmítá pochybnosti o nízké ceně své nabídky

ilustrační foto: JupiterImages

Slovenská ATE odmítá pochybnosti o nízké ceně své nabídky

07.12.2016 18:45
Zdroj: ČTK
Slovenská firma Air-Transport Europe (ATE), jejíž vítězství v tendru na provozovatele letecké záchranné služby v Ústí nad Labem v pondělí ministerstvo zdravotnictví zrušilo, odmítá pochybnosti o nízké ceně své nabídky.

Podle mluvčí ATE Zuzany Hopjakové jsou tvrzení konkurence, která výsledek napadla u antimonopolního úřadu, neprofesionální a účelová. Firma dosud nedostala od ministerstva oficiální informaci o zrušení výsledku tendru. Připravuje se ale na převzetí stanoviště v Olomouci, které má podle podepsané smlouvy od ledna provozovat.

Antimonopolní úřad už v listopadu zakázal ministerstvu předběžným opatření podpis smlouvy s ATE na provoz ústecké základny. Pochybnosti ÚOHS se týkaly nízké ceny nabídky. ATE podle Hopjakové při kalkulaci vycházela z rozdílného rozsahu služby, který musí provozovatel v ČR a na Slovensku zajistit. Na Slovensku musí firma na rozdíl od ČR zajistit i zdravotnickou posádku vrtulníku, její výcvik a vybavení. Rozdílné náklady jsou podle mluvčí také například v provozování a údržbě hangárů, prostor pro posádky i heliportů.

"Na základě tohoto porovnání považujeme tvrzení konkurence týkající se dumpingové ceny za neopodstatněné, zavádějící a vysoce nekvalifikované. Bylo by zajímavé porovnat cenovou nabídku všech uchazečů o jednotlivá střediska," uvedla Hopjaková. Nepoměr v ceně mezi stávajícím provozovatelem a nabídkami účastníků soutěže ze Slovenska a Rakouska může podle ní svědčit o tom, že letecká záchranná služba byla v ČR dosud předražená.

ATE, která ve své domovské zemi působí od roku 1991 a v současnosti zajišťuje nepřetržitou leteckou záchrannou službu ze sedmi základen, se nechce k průběhu výběrového řízení, ani k jeho průtahům vyjadřovat. Firma čeká na stanovisko Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS), který tendr na podnět konkurenční firmy DSA posuzuje, a další postup ministerstva. "Zatím nám nebylo doručeno žádné oficiální rozhodnutí ministerstva zdravotnictví o zrušení vítěze na provozování letecké záchranné služby v Ústeckém kraji," napsala ČTK Hopjaková.

Na dotaz, zda firma uvažuje o nějakých krocích v případě, že by ÚOHS její vítězství zrušil, mluvčí uvedla: "V závislosti na postupu ÚOHS a definitivním rozhodnutí ministerstva připravíme příslušnou analýzu a zvolíme potřebné kroky a postupy, abychom obhájili svoji nabídku a koneckonců i svoje dobré jméno."

ÚOHS zkoumá výsledek tendru i v případě olomouckého stanoviště. Kvůli podepsané smlouvě ale zřejmě nehrozí, že by zakázal plnění zakázky. ATE počítá s tím, že bude od ledna se svým záchranářským vrtulníkem z Olomouce létat. Na převzetí základny tým ATE podle mluvčí pracuje.Copyright © 2000-2020 MEDICAL TRIBUNE CZ, s.r.o. a dodavatelé obsahu (ČTK).
All rights reserved.  Podrobné informace o právech.  Prohlášení k souborům cookie.  

Jste odborný pracovník ve zdravotnictví?

Tyto stránky jsou určeny odborným pracovníkům ve zdravotnictví. Informace nejsou určeny pro laickou veřejnost.

Potvrzuji, že jsem odborníkem ve smyslu §2a Zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů, čili osobou oprávněnou předepisovat léčivé přípravky nebo osobou oprávněnou léčivé přípravky vydávat.
Beru na vědomí, že informace obsažené dále na těchto stránkách nejsou určeny laické veřejnosti, nýbrž zdravotnickým odborníkům, a to se všemi riziky a důsledky z toho plynoucími pro laickou veřejnost.
Pro vstup na webové stránky je potřeba souhlasit s oběma podmínkami.
ANO
vstoupit
NE
opustit stránky