Stránky jsou určené odborníkům ve zdravotnictví.
Sobota 19. září 2020 | Svátek má Zita
  |  Politika  |  Komentáře  |  Finance  |  Kongresy  |  Z regionů  |  Tiskové zprávy  |  Legislativa  |  Rozhovory  |  COVID-19  |  

INFORMACE

PŘIHLÁŠENÍ
Registrovaný e-mail:
Heslo:
 

Středočeský kraj má obavy z dalšího provozu letecké záchranky

Letecká záchranná služba Ústeckého kraje

Středočeský kraj má obavy z dalšího provozu letecké záchranky

12.12.2016 19:35
Zdroj: ČTK
Středočeský kraj má obavy z dalšího provozu letecké záchranné služby kvůli problémům s tendrem na severu Čech. Náměstek hejtmanky pro zdravotnictví Martin Kupka (ODS) a ředitel krajské záchranné služby Martin Houdek vyzvali ministra zdravotnictví Miloslava Ludvíka (ČSSD) k okamžitému řešení situace
Upozornění: Následující článek vybírá redakce www.tribune.cz v rámci monitoringu médií.
Zdroj média tohoto článku najdete v záhlaví nebo na konci textu.

Ministerstvo zdravotnictví nemohlo uzavřít smlouvu s vítěznou firmou na provozování letecké záchranné služby v Ústeckém kraji, protože tendr u antimonopolního úřadu napadla konkurenční společnost. Následně rozhodnutí o vítězi výběrového řízení ministerstvo zrušilo a rozhodlo o vytvoření nové komise, která vítěznou firmu vybere. Muselo se proto najít náhradní řešení, jak Ústecký kraj na počátku roku obsloužit. Vedení ministerstva se dohodlo s policií, že minimálně v lednu bude služba zajišťována z Prahy. Nyní létají vrtulníky z Prahy do Ústeckého kraje v nočních hodinách.

"Od Nového roku by v tomto regionu měly zasahovat vrtulníky ze sousedních krajů. To ale znamená, že ty potom nebudou k dispozici ve svých domovských regionech. Reálně je tak ohroženo fungování významné části integrovaného záchranného systému na celém území ČR," obává se Kupka. Houdek poukázal na to, že velká část zásahů letecké záchranné služby z Prahy míří právě na vytížené silnice ve středních Čechách. Jde podle něj celkově o 80 až 90 procent všech vzletů z Prahy. Počet zásahů je v porovnání s okolními regiony vysoký, letos jich bylo již 600.

"Nedovedu si představit, že by po 1. lednu 2017 měla pražská letecká záchranka zasahovat i v severních Čechách. Doletět například k nehodě v Ústí nad Labem bude trvat více než půl hodiny. Započteme-li návrat zpět a nezbytnou manipulaci, bude pak v takovém případě letecká záchranná služba na téměř dvě hodiny zcela vyblokovaná. Každý si asi dovede představit, jaké riziko to představuje," řekl Houdek.Copyright © 2000-2020 MEDICAL TRIBUNE CZ, s.r.o. a dodavatelé obsahu (ČTK).
All rights reserved.  Podrobné informace o právech.  Prohlášení k souborům cookie.  

Jste odborný pracovník ve zdravotnictví?

Tyto stránky jsou určeny odborným pracovníkům ve zdravotnictví. Informace nejsou určeny pro laickou veřejnost.

Potvrzuji, že jsem odborníkem ve smyslu §2a Zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů, čili osobou oprávněnou předepisovat léčivé přípravky nebo osobou oprávněnou léčivé přípravky vydávat.
Beru na vědomí, že informace obsažené dále na těchto stránkách nejsou určeny laické veřejnosti, nýbrž zdravotnickým odborníkům, a to se všemi riziky a důsledky z toho plynoucími pro laickou veřejnost.
Pro vstup na webové stránky je potřeba souhlasit s oběma podmínkami.
ANO
vstoupit
NE
opustit stránky