Stránky jsou určené odborníkům ve zdravotnictví.
Pondělí 20. leden 2020 | Svátek má Ilona
  |  Politika  |  Komentáře  |  Finance  |  Kongresy  |  Z regionů  |  Tiskové zprávy  |  Legislativa  |  Rozhovory  |  

INFORMACE

PŘIHLÁŠENÍ
Registrovaný e-mail:
Heslo:
 

Oddělení sociální péče v ÚVN je nyní Domov Vlčí mák. Pečuje o válečné veterány

ředitel ÚVN profesor MUDr. Miroslav Zavoral, PhD., zdroj: UVN

Oddělení sociální péče v ÚVN je nyní Domov Vlčí mák. Pečuje o válečné veterány

14.02.2017 08:12
Zdroj: MT
Autor: red
V Domově Vlčí mák, na který bylo 13. února přejmenováno Oddělení sociální péče v Ústřední vojenské nemocnici – Vojenské fakultní nemocnici Praha, pečují na 40 lůžkách o válečné veterány.

Vlčí mák jako symbol válečných veteránů připomíná památku všech, kdo nasazovali ve válečných konfliktech životy za lepší budoucnost, uvedl ředitel ÚVN profesor MUDr. Miroslav Zavoral, PhD. V Česku žije kolem 700 druhoválečných a přes 13.000 novodobých veteránů.

Nepřetržitou následnou péči poskytuje oddělení veteránům a jejich partnerům od roku 2007. „Naši klienti se neobejdou bez pravidelné pomoci a péče. Snažíme se je vést k soběstačnosti, docházejí k nám fyzioterapeuti, za veterány chodí dobrovolníci, aby jim zpříjemnili pobyt. Ročně se uskuteční desítky akcí, jako je grilování, návštěva zoo, byli jsme na parníku a v botanické zahradě. Nejstaršímu klientovi je 97 let, průměrný věk našich klientů přesahuje 92 let,“ uvedla vrchní sestra Domova Vlčí mák Jana Zoufalá.

Domov poskytuje ubytování a stravu. Klientům pomáhají pracovníci při osobní hygieně, zprostředkovávají jim kontakt se společenským prostředím. Připravují pro ně sociálně terapeutické činnosti, aktivizační programy pro podporu samostatnosti, udržení či zlepšení stavu. Pomáhají jim také při obstarávání osobních záležitostí. O válečné veterány pečuje nepřetržitě tým, v němž jsou zdravotně-sociální pracovníci, všeobecné sestry, zdravotničtí asistenti, pracovníci v sociálních službách a sanitáři. Ošetřovatelská péče je přizpůsobena individuálním potřebám a zvyklostem, například ranní vstávání a strava.

Ubytování je v jednolůžkových, dvoulůžkových, nebo i nadstandardních pokojích s vlastním sociálním zázemím, kde klienti mohou mít své vybavení, jako obrázky, fotografie a drobný nábytek, aby měli pocit blízkého domácího prostředí.

Pod Domov Vlčí mák patří dva typy služeb: Domov se zvláštním režimem, nositel certifikátu kvality Vážka od České alzheimerovské společnosti, který poskytuje trvalou pobytovou sociální službu klientům starším 65 let s demencemi. Domov pro seniory poskytuje trvalou pobytovou sociální službu klientům starším 55 let se sníženou soběstačností především z důvodu věku či základního onemocnění, jejichž situace vyžaduje pravidelnou pomoc jiné osoby.

Kvalitu péče v ÚVN potvrdilo absolutní vítězství v soutěži Nejlepší nemocnice 2016. „Ústřední vojenská nemocnice - Vojenská fakultní nemocnice Praha je pozitivním příkladem systematické spolupráce managementu a zaměstnanců nemocnic," shrnul Daniel Vavřina, zakladatel HealthCare Institute, o.p.s., jež soutěž pořádá.

Za první místo získala ÚVN lůžko Eleganza 2 od firmy Linet, které využije především k péči o válečné veterány. Lůžko má řadu inovativních funkcí pro komfort pacienta i efektivitu úkonů spojených s ošetřováním. Matrace Precioso představuje špičkové řešení pro prevenci proleženin.Copyright © 2000-2020 MEDICAL TRIBUNE CZ, s.r.o. a dodavatelé obsahu (ČTK).
All rights reserved.  Podrobné informace o právech.  Prohlášení k souborům cookie.  

Jste odborný pracovník ve zdravotnictví?

Tyto stránky jsou určeny odborným pracovníkům ve zdravotnictví. Informace nejsou určeny pro laickou veřejnost.

Potvrzuji, že jsem odborníkem ve smyslu §2a Zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů, čili osobou oprávněnou předepisovat léčivé přípravky nebo osobou oprávněnou léčivé přípravky vydávat.
Beru na vědomí, že informace obsažené dále na těchto stránkách nejsou určeny laické veřejnosti, nýbrž zdravotnickým odborníkům, a to se všemi riziky a důsledky z toho plynoucími pro laickou veřejnost.
Pro vstup na webové stránky je potřeba souhlasit s oběma podmínkami.
ANO
vstoupit
NE
opustit stránky