Stránky jsou určené odborníkům ve zdravotnictví.
Pondělí 20. leden 2020 | Svátek má Ilona
  |  Politika  |  Komentáře  |  Finance  |  Kongresy  |  Z regionů  |  Tiskové zprávy  |  Legislativa  |  Rozhovory  |  

INFORMACE

PŘIHLÁŠENÍ
Registrovaný e-mail:
Heslo:
 

Pražským nemocnicím vyroste konkurence. Postaví jí Agel

Pražským nemocnicím vyroste konkurence. Postaví jí Agel

17.02.2017 08:28
Zdroj: ČTK, Agel
Autor: TZ
Společnost Agel, která v Česku i na Slovensku provozuje zdravotnická zařízení, chce ve východní části Prahy postavit novou nemocnici. Koupila už pro ni pozemek v pražských Malešicích. Investice by měla přesáhnout miliardu korun. Oznámil to předseda představenstva společnosti Agel MUDr. Milan Leckéši (foto).

V současnosti Agel zpracovává projekt. Na dotaz, kdy by nemocnice měla začít fungovat,mluvčí Agelu Radka Miloševská uvedla, že "v řádu několika málo let".

Vybudování nemocnice na zelené louce není v Česku obvyklé, podle Agelu se tak stalo naposledy před více než 30 lety. "Naším záměrem není stavět konkurenci stávajícím nemocničním zařízením. Naopak, náš realizační tým připravuje projekty, podle kterých bude nová nemocnice komplementem ke stávající síti fakultních nemocnic," uvedl předseda představenstva společnosti Agel Milan Leckéši. Kterými specializacemi chce Agel nemocniční síť v metropoli doplnit, neuvedl. Agel v současnosti v hlavním městě provozuje dvě polikliniky.

Nejblíže k lokalitě Malešic, kde má nemocnice vyrůst, leží zřejmě Fakultní nemocnice Královské Vinohrady, která nabízí širokou škálu zdravotní péče. Mluvčí později doplnila, že se pozemek nachází u Malešického parku. Od něj je to do vinohradské nemocnice zhruba tři kilometry.

V Praze je šest velkých nemocnic, jejichž zřizovatelem je ministerstvo zdravotnictví, dále vojenská nemocnice, Nemocnice Na Františku, která patří Praze 1, a Nemocnice Milosrdných sester svatého Karla Boromejského. Lůžková oddělení mají i některá soukromá zařízení a kliniky.

Skupina Agel je největším soukromým poskytovatelem zdravotní péče ve střední Evropě. Kromě České republiky skupina působí od roku 2006 i na Slovensku. Skupina zaměstnává téměř 11.000 lidí. V České republice provozuje kromě 11 nemocnic také polikliniky, síť lékáren, laboratoře, distribuční společnosti a další specializovaná zdravotnická zařízení. V roce 2015 měla skupina konsolidovaný hospodářský výsledek před zdaněním 740,8 milionu korun. V roce 2014 to bylo 630,4 milionu korun.

ČTK

tisková zpráva společnost AGEL:

V současné době se zpracovává realizační projekt nové nemocnice vpražských Malešicích, kde byl zakoupen pozemek určený přímo na výstavbu nemocničního zařízení. Projekt je zasazen do lokality svelkou spádovostí nejen východní části Prahy, přičemž nejbližší stávající nemocnice jsou relativně vzdálené.

Předpokládaná investice přesáhne řádově miliardu korun.

Architektonické řešení jakož i vlastní technické řešení bude vycházet z nejmodernějších trendů světových nemocničních zařízení a zaktuálního know-how nově budovaných evropských nemocnic. Krealizaci projektu byli přizváni kolegové ze zahraničí, kteří mají bohaté zkušenosti srealizací tak komplexních projektů jako je výstavba moderní nemocnice západního stylu.

„Pražané a obyvatelé Středočeského kraje si úplně novou a moderní nemocnici zaslouží. Chceme vybudovat zdravotnické zařízení, díky kterému zásadně zvýšíme kvalitu, diagnostiku, standard poskytované nemocniční péče a výrazně snížíme čekací lhůty,“ uvedl kprojektu Milan Leckéši.Copyright © 2000-2020 MEDICAL TRIBUNE CZ, s.r.o. a dodavatelé obsahu (ČTK).
All rights reserved.  Podrobné informace o právech.  Prohlášení k souborům cookie.  

Jste odborný pracovník ve zdravotnictví?

Tyto stránky jsou určeny odborným pracovníkům ve zdravotnictví. Informace nejsou určeny pro laickou veřejnost.

Potvrzuji, že jsem odborníkem ve smyslu §2a Zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů, čili osobou oprávněnou předepisovat léčivé přípravky nebo osobou oprávněnou léčivé přípravky vydávat.
Beru na vědomí, že informace obsažené dále na těchto stránkách nejsou určeny laické veřejnosti, nýbrž zdravotnickým odborníkům, a to se všemi riziky a důsledky z toho plynoucími pro laickou veřejnost.
Pro vstup na webové stránky je potřeba souhlasit s oběma podmínkami.
ANO
vstoupit
NE
opustit stránky