Stránky jsou určené odborníkům ve zdravotnictví.
Úterý 19. říjen 2021 | Svátek má Michaela
  |  Politika  |  Komentáře  |  Finance  |  Kongresy  |  Z regionů  |  Tiskové zprávy  |  Legislativa  |  Rozhovory  |  COVID-19  |  

INFORMACE

PŘIHLÁŠENÍ
Registrovaný e-mail:
Heslo:
 

NKÚ na podnět poslanců zkontroluje Vojenskou zdravotní pojišťovnu

NKÚ na podnět poslanců zkontroluje Vojenskou zdravotní pojišťovnu

20.02.2017 18:43
Zdroj: ČTK
Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) zkontroluje, jak Vojenská zdravotní pojišťovna vybírá a spravuje vybrané pojistné na zdravotní pojištění. Kolegium úřadu tak rozhodlo na podnět poslanců z kontrolního výboru, kteří ho podali kvůli současné situaci v pojišťovně.
Kolegium NKÚ využilo podnět poslanců při přípravě plánu kontrolní činnosti v následujícím období, uvedla mluvčí NKÚ Olga Málková.

Pojišťovnou, která má asi 700.000 pojištěnců, loni zmítaly spory o její vedení. Přeli se především členové správní rady za ministerstva spravovaná hnutím ANO a za ministerstvo zdravotnictví, které spravuje ČSSD. Situací v pojišťovně se v polovině loňského prosince zabýval sněmovní výbor pro zdravotnictví, kde podle jeho člena Jiřího Štětiny (Úsvit) zazněly obavy, že pojišťovna je ve špatném stavu. Poté se pojišťovnou zabýval kontrolní výbor, který schválil podání podnětu k NKÚ.

Správní rada Vojenské zdravotní pojišťovny loni na podzim odvolala dlouholetého ředitele pojišťovny Karla Šteina, kterého policie stíhá kvůli nehospodárnému nakládání s penězi. Do výběrového řízení na nového ředitele se přihlásilo 12 uchazečů. Jasno o novém řediteli má být do konce února.

Kolegium úřadu při rozhodování o poslaneckém podnětu zohlednilo podle mluvčí mimo jiné finanční významnost VoZP, identifikovaná rizika, jako je třeba správa pohledávek nebo smluvní vztahy s poskytovateli zdravotních služeb, a také skutečnost, že poslední kontrolu v této pojišťovně uskutečnil NKÚ před devíti lety.

Úřad v minulosti zkontroloval například výběr peněz ze zdravotního pojištění v České národní zdravotní pojišťovně, Všeobecné zdravotní pojišťovně a České průmyslové zdravotní pojišťovně.Copyright © 2000-2021 MEDICAL TRIBUNE CZ, s.r.o. a dodavatelé obsahu (ČTK).
All rights reserved.  Podrobné informace o právech.  Prohlášení k souborům cookie.  

Jste odborný pracovník ve zdravotnictví?

Tyto stránky jsou určeny odborným pracovníkům ve zdravotnictví. Informace nejsou určeny pro laickou veřejnost.

Potvrzuji, že jsem odborníkem ve smyslu §2a Zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů, čili osobou oprávněnou předepisovat léčivé přípravky nebo osobou oprávněnou léčivé přípravky vydávat.
Beru na vědomí, že informace obsažené dále na těchto stránkách nejsou určeny laické veřejnosti, nýbrž zdravotnickým odborníkům, a to se všemi riziky a důsledky z toho plynoucími pro laickou veřejnost.
Pro vstup na webové stránky je potřeba souhlasit s oběma podmínkami.
ANO
vstoupit
NE
opustit stránky