Stránky jsou určené odborníkům ve zdravotnictví.
Neděle 26. září 2021 | Svátek má Andrea
  |  Politika  |  Komentáře  |  Finance  |  Kongresy  |  Z regionů  |  Tiskové zprávy  |  Legislativa  |  Rozhovory  |  COVID-19  |  

INFORMACE

PŘIHLÁŠENÍ
Registrovaný e-mail:
Heslo:
 

Benešovskou nemocnici povede Mrva, nahradí Vytisku

Benešovskou nemocnici povede Mrva, nahradí Vytisku

20.02.2017 19:35
Zdroj: ČTK
Benešovskou nemocnici povede od 1. března lékař pražské letecké záchranky Roman Mrva. Nahradí Oldřicha Vytisku, který zařízení vedl před tím, než se uskutečnil otevřený konkurs. Mrva uspěl v konkurzu, dnes ho vybrala sedmičlenná odborná komise a následně potvrdilo představenstvo nemocnice.
Upozornění: Následující článek vybírá redakce www.tribune.cz v rámci monitoringu médií.
Zdroj média tohoto článku najdete v záhlaví nebo na konci textu.

Mrva působí také jako lékař středočeské i pražské záchranné služby.

Středočeský kraj je zřizovatelem pěti nemocnic: v Kladně, Kolíně, Příbrami, Mladé Boleslavi a Benešově.

Do výběrového řízení se přihlásili čtyři uchazeči. "Sestava byla silná. Komise mohla vybírat z velmi vyrovnaných kandidátů. Očekávám od nového pana ředitele, že přispěje k dalšímu rozvoji benešovské nemocnice," uvedl krajský náměstek pro zdravotnictví Martin Kupka (ODS).

Roman Mrva dříve působil v benešovské nemocnici mezi lety 2006 a 2008 na pozicích náměstka ředitele pro léčebně preventivní péči, technického ředitele a v dalších funkcích. "Chtěl bych se zaměřit na rozvoj zdravotnických týmů. Rád bych co nejrychleji vybudoval centrální příjem a posílil kredit nemocnice u veřejnosti," popsal dnes své plány.

Nové vedení bude mít od 1. března také kladenská nemocnice, kde Petr Polouček nahradí ve funkci Vladimíra Lemona, který nemocnici vedl téměř pět let. Polouček uspěl v konkurzu, který vypsalo hejtmanství. Důvodem ke změně ředitele bylo dlouhodobé ztrátové hospodaření nemocnice. Ze stejného důvodu byl loni odvolán i ředitel mladoboleslavské nemocnice, kterým se stal Ladislav Řípa. Jeho předchůdce byl řízením nemocnice jen pověřen.Copyright © 2000-2021 MEDICAL TRIBUNE CZ, s.r.o. a dodavatelé obsahu (ČTK).
All rights reserved.  Podrobné informace o právech.  Prohlášení k souborům cookie.  

Jste odborný pracovník ve zdravotnictví?

Tyto stránky jsou určeny odborným pracovníkům ve zdravotnictví. Informace nejsou určeny pro laickou veřejnost.

Potvrzuji, že jsem odborníkem ve smyslu §2a Zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů, čili osobou oprávněnou předepisovat léčivé přípravky nebo osobou oprávněnou léčivé přípravky vydávat.
Beru na vědomí, že informace obsažené dále na těchto stránkách nejsou určeny laické veřejnosti, nýbrž zdravotnickým odborníkům, a to se všemi riziky a důsledky z toho plynoucími pro laickou veřejnost.
Pro vstup na webové stránky je potřeba souhlasit s oběma podmínkami.
ANO
vstoupit
NE
opustit stránky