Stránky jsou určené odborníkům ve zdravotnictví.
Sobota 16. leden 2021 | Svátek má Ctirad
  |  Politika  |  Komentáře  |  Finance  |  Kongresy  |  Z regionů  |  Tiskové zprávy  |  Legislativa  |  Rozhovory  |  COVID-19  |  

INFORMACE

PŘIHLÁŠENÍ
Registrovaný e-mail:
Heslo:
 

Masarykova univerzita žádá oddlužení nemocnic před transformací

Masarykova univerzita v Brně, zdroj: MU

Masarykova univerzita žádá oddlužení nemocnic před transformací

27.02.2017 07:47
Zdroj: ČTK
Masarykova univerzita v Brně žádá oddlužení fakultních nemocnic před zvažovanou transformací na univerzitní zařízení. Nechce přejímat odpovědnost za předchozí chybně nastavené financování.
Upozornění: Následující článek vybírá redakce www.tribune.cz v rámci monitoringu médií.
Zdroj média tohoto článku najdete v záhlaví nebo na konci textu.

Před oddlužením nevyšle škola své zástupce do rady univerzitní nemocnice.

O stanovisku rektora Mikuláše Beka informovala mluvčí školy Tereza Fojtová.

Vláda projedná zákon o univerzitních nemocnicích 8. března. Pokud norma úspěšně projde legislativním procesem, od ledna příštího roku deset fakultních nemocnic změní novou právní formu. Dvě z nich jsou v Brně. Ministr zdravotnictví Miloslav Ludvík (ČSSD) o plánovaných změnách v pátek jednal s rektory, kteří zákon podpořili, i když podle nich není dokonalý. Bek však už v pátek uvedl, že je nutné nejprve nemocnice stabilizovat.

Na chod univerzitní nemocnice má spolu s ředitelem jmenovaným ministrem zdravotnictví dohlížet rada, kde bude mít vysoká škola dva zástupce, další tři členy bude navrhovat ministerstvo zdravotnictví, po jednom ministerstvo financí a zaměstnanci.

"Jako rektor musím trvat na tom, že univerzita nevyšle své zástupce do rady univerzitní nemocnice, dokud nebudou nejprve oddluženy a vyřešeno jejich financování," zdůraznil Bek. Podle rektora není možné, aby v důsledku transformace univerzita převzala odpovědnost za předchozí chybně nastavené hospodaření ve fakultních nemocnicích.

"Nevidím důvod, proč by měla univerzita hrát roli zlého policajta, který bude za cenu propouštění a rušení celých oddělení napravovat minulé manažerské a politické chyby státu," zdůraznil Bek.Copyright © 2000-2020 MEDICAL TRIBUNE CZ, s.r.o. a dodavatelé obsahu (ČTK).
All rights reserved.  Podrobné informace o právech.  Prohlášení k souborům cookie.  

Jste odborný pracovník ve zdravotnictví?

Tyto stránky jsou určeny odborným pracovníkům ve zdravotnictví. Informace nejsou určeny pro laickou veřejnost.

Potvrzuji, že jsem odborníkem ve smyslu §2a Zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů, čili osobou oprávněnou předepisovat léčivé přípravky nebo osobou oprávněnou léčivé přípravky vydávat.
Beru na vědomí, že informace obsažené dále na těchto stránkách nejsou určeny laické veřejnosti, nýbrž zdravotnickým odborníkům, a to se všemi riziky a důsledky z toho plynoucími pro laickou veřejnost.
Pro vstup na webové stránky je potřeba souhlasit s oběma podmínkami.
ANO
vstoupit
NE
opustit stránky