Stránky jsou určené odborníkům ve zdravotnictví.
Středa 24. únor 2021 | Svátek má Matěj
  |  Politika  |  Komentáře  |  Finance  |  Kongresy  |  Z regionů  |  Tiskové zprávy  |  Legislativa  |  Rozhovory  |  COVID-19  |  

INFORMACE

PŘIHLÁŠENÍ
Registrovaný e-mail:
Heslo:
 

Profesor Vojta by s nakládáním se svým odkazem nesouhlasil

Foto: Shutterstock

Profesor Vojta by s nakládáním se svým odkazem nesouhlasil

13.03.2017 07:12
Zdroj: MT
Autor: MUDr. Petr Bouzek
Máme u nás Radu pro reklamu, která podle svého prohlášení vznikla za účelem prosazování samoregulace reklamy. Hlavním cílem Rady pro reklamu je zajišťovat a prosazovat na území České republiky čestnou, legální, pravdivou, a decentní reklamu. Nemám pocit, že by její vliv byl nějak významný.

Často se setkávám s reklamou, která překračuje hranici etiky, a to hodně. Například sleduji na internetu zprávy o nějakých velmi zlých věcech a tu mi tam náhle naskočí reklama, ať se povozím v novém autě nebo si koupím nějakou zcela zbytečnou věc. Také se mi reklama najednou objeví přes celou obrazovku a já musím pracně dohledávat, kde je to tlačítko, kterým se uzavře. To tlačítko není vždy nahoře vpravo, jak jsme zvyklí, autoři reklamy jej schválně dávají jinam. Televizi už ani nesleduji, protože po záplavě reklam a upoutávek si už ani nepamatuji, na co jsem se to vlastně díval.

Nyní jsem rozčarován reklamní kampaní České spořitelny „Když ve vás někdo věří, dokážete víc“, která se zaštiťuje jménem našeho lékařského velikána prof. Vojty. Česká spořitelna to vysvětlujte takto: „Na počátku stála myšlenka naučit lidi hospodařit a zajistit jim přístup k prosperitě. Toto poslání, které Česká spořitelna naplňuje již téměř 200 let, se odráží také v našem novém spotu. Tak jako rodiče věřili metodě profesora Vojty, i my totiž vkládáme důvěru do našich klientů a necháváme se inspirovat jejich životními příběhy.“

Opravdu nevím, co má odkaz pana profesora Vojty společného s hospodařením, prosperitou a ukládáním peněz na účet v bance. Profesor Vojta se k nové reklamní kampani nevyjádří, zemřel před 17 lety. Ale svolení museli dát jeho potomci. Určitě za pěkný peníz. Sedmnáct let není 70. Tady vidím jediné pojítko s jeho jménem a prosperitou. Dost pochybuji, že by s takovým nakládáním svého odkazu sám profesor Vojta souhlasil.Copyright © 2000-2021 MEDICAL TRIBUNE CZ, s.r.o. a dodavatelé obsahu (ČTK).
All rights reserved.  Podrobné informace o právech.  Prohlášení k souborům cookie.  

Jste odborný pracovník ve zdravotnictví?

Tyto stránky jsou určeny odborným pracovníkům ve zdravotnictví. Informace nejsou určeny pro laickou veřejnost.

Potvrzuji, že jsem odborníkem ve smyslu §2a Zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů, čili osobou oprávněnou předepisovat léčivé přípravky nebo osobou oprávněnou léčivé přípravky vydávat.
Beru na vědomí, že informace obsažené dále na těchto stránkách nejsou určeny laické veřejnosti, nýbrž zdravotnickým odborníkům, a to se všemi riziky a důsledky z toho plynoucími pro laickou veřejnost.
Pro vstup na webové stránky je potřeba souhlasit s oběma podmínkami.
ANO
vstoupit
NE
opustit stránky