Stránky jsou určené odborníkům ve zdravotnictví.
Pátek 22. září 2017 | Svátek má Darina

PŘIHLÁŠENÍ
Registrovaný e-mail:
Heslo:
 

Tradiční čínská medicína - věda, nebo podvod na pacientech?

Foto: www.fnhk.cz

Tradiční čínská medicína - věda, nebo podvod na pacientech?

20.03.2017 16:39
Zdroj: MT
Autor: MUDr. Jozefa Kuntscherová
MUDr. Jozefa Kuntscherová ve svém komentáři upozorňuje na skutečnost, že způsob provozování tradiční čínské medicíny ve FN v Hradec Králové svědčí o politickém a obchodním projektu, který je současně i určitým druhem podvodu páchaným na pacientech.

V pořadu Reportéři ČT jsem dne 13. 3. t.r. shlédla reportáž o provozování tzv. tradiční čínské medicíny (TČM) ve Fakultní nemocnici v Hradci Králové a o plánech na výstavbu kliniky TČM na pozemku tohoto zdravotnického zařízení. Doporučuji odborné veřejnosti a všem zájemcům o tuto problematiku seznámit se s touto reportáží (Akupunktura za stání peníze, pozn. red.) Přináší důkazy o tom, že tvrzení o výzkumu TČM je zavádějící.

Pokud by mělo jít skutečně o výzkum akupunktury a čínské bylinné léčby, tak by stačilo nabídnout stejně výhodné podmínky, jaké má hradecké pracoviště TČM (jen na plat každého, zde působícího čínského léčitele přispívá česká strana 80 000 Kč měsíčně, což je samo o sobě "fackou" do tváře každého českého lékaře) naším neurologickým klinikám, fyziologickým a farmakologickým ústavům a pracovištím akademie věd. Ty by se takového výzkumu za použití moderních funkčních zobrazovacích metod činnosti mozku jistě úspěšně zhostily. Ukázalo by se patrně, že při akupunktuře vzniká ohnisko dominantního podráždění v mozku (v Pavlovově pojetí) a v důsledku toho inhibice oblastí jiných. Určitý stupeň tlumení bolesti tímto mechanizmem je možný právě tak, jako i jinými podněty vyvolávajícími dominantní podráždění (viz např. nevnímání bolesti ve stavu intenzivní emoce apod.) Západní medicína akupunkturu zkoumala a zkoumá. Bohatá literatura je k dispozici. Specifické působení se prokázat nepodařilo.

Tak jak se TČM provozuje ve Fakultní nemocnici v Hradec Králové i další plány v tomto směru svědčí o projektu politickém a obchodním a o svého druhu podvodu páchaném na našich pacientech.Copyright © 2000-2017 MEDICAL TRIBUNE CZ, s.r.o. a dodavatelé obsahu (ČTK).
All rights reserved.  Podrobné informace o právech.  Prohlášení k souborům cookie.  

Jste odborný pracovník ve zdravotnictví?

Tyto stránky jsou určeny odborným pracovníkům ve zdravotnictví. Informace nejsou určeny pro laickou veřejnost.

Potvrzuji, že jsem odborníkem ve smyslu §2a Zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů, čili osobou oprávněnou předepisovat léčivé přípravky nebo osobou oprávněnou léčivé přípravky vydávat.
Beru na vědomí, že informace obsažené dále na těchto stránkách nejsou určeny laické veřejnosti, nýbrž zdravotnickým odborníkům, a to se všemi riziky a důsledky z toho plynoucími pro laickou veřejnost.
Pro vstup na webové stránky je potřeba souhlasit s oběma podmínkami.
ANO
vstoupit
NE
opustit stránky