Stránky jsou určené odborníkům ve zdravotnictví.
Pondělí 16. červenec 2018 | Svátek má Luboš
  |  Politika  |  Komentáře  |  Finance  |  Kongresy  |  Z regionů  |  Tiskové zprávy  |  Legislativa  |  Rozhovory  |  

INFORMACE

PŘIHLÁŠENÍ
Registrovaný e-mail:
Heslo:
 

Indiánské odpoledne v motolské nemocnici

Foto: Martin Gerold A.G.M.

Indiánské odpoledne v motolské nemocnici

Medical Tribune 15/2017
14.07.2017 16:03
Zdroj: MT
Autor: haš
Ve středu 21. června proběhlo na volném prostranství areálu Fakultní nemocnice v Motole další indiánské odpoledne, které pro dětské pacienty v rámci Indiánských prázdnin připravil kmen Teva, neboli dobrovolníci z řad zaměstnanců této farmaceutické společnosti.

Oblíbená akce, jejímž smyslem je umožnit hospitalizovaným dětem účastnit se programu mimo nemocniční oddělení a posílit i jejich psychiku, se v největší české nemocnici konala již po devatenácté, indiánský tým dobrovolníků tradičního partnera akce do Motola přijel popáté. Za organizací Indiánských prázdnin stojí Klub Interaktivního domu a Mgr. Aleš Kysela, který se zábavného odpoledne též aktivně účastnil.

„Naše opakovaná účast ukazuje, že na tomto typu pomoci může vzniknout pozitivní závislost. Program připravuje tým dobrovolníků z řad našich zaměstnanců, ale jako každý tým musíme mít člověka, který nás všechny řídí a celou akci zastřešuje, což je Lenka Klepáčková. Především jí patří velký dík. Akce je připravována pro celý areál motolské nemocnice, přednostně však pro hospitalizované děti, jimž stav dovoluje opustit nemocniční lůžko a odpoledne se zúčastnit,“ uvedla Milada Sruji, členka indiánského kmene.

Jak dále prozradila hlavní organizátorka akce Lenka Klepáčková, příprava na indiánské odpoledne včetně porad a výroby různých rekvizit trvala přibližně jeden měsíc. Štěstí přálo především výběru termínu, protože počasí bylo opravdu nádherné a čas přijet do Prahy měla i patronka akce, zpěvačka Heidi Janků, jež obstarala hudební kulisu a strhla k tanci především malé pacientky.

„Zážitek, který jsme dětem mohli zprostředkovat, nás všechny naplnil velkou radostí a uspokojením. Myslím, že si dnešní odpoledne užili děti i jejich rodiče. Pro mnohé z nich to byly okamžiky, kdy po dlouhé době viděli své děti zase veselé. Ten tanec, který jsme tady dnes mohli sledovat, byl velmi spontánní.“ Kromě tance bylo hlavním úkolem malých účastníků vyzkoušet si, jak by obstáli v životě jako indiáni, tedy kdyby se řídili jen svými smysly. Děti plnily různé úkoly a sbíraly za ně razítka do svých indiánských pasů, se kterými procestovaly všechna stanoviště. Testovaly svůj zrak, čich, hmat, chuť i zrak, mohly si vyrobit barevné tričko nebo indiánský bubínek a s tím jim pomáhali právě dobrovolníci z indiánského kmene. Děti přišly se svými rodiči, některé i s dobrovolníky z nemocnice, kteří se starají o naplnění jejich volného času.

„Když jsem se této akce účastnila poprvé, byla jsem trochu rozpačitá, protože moje vystoupení pro děti jsou hodně živá a já jsme si uvědomovala, že nemocné děti si nemohou dovolit všechno, co děti zdravé,“ řekla na závěr zpěvačka Heidi Janků. „Ale za tu dobu, co na této akci spolupracuji, jsem se naučila, jak s dětmi pracovat. Když pak vidíte radost v očích dětí, uvědomíte si, že je to to nejmenší, co pro ně můžu udělat. Aby jim bylo alespoň chvilku dobře tam, kde jim lékaři vracejí zdraví.“Copyright © 2000-2018 MEDICAL TRIBUNE CZ, s.r.o. a dodavatelé obsahu (ČTK).
All rights reserved.  Podrobné informace o právech.  Prohlášení k souborům cookie.  

Jste odborný pracovník ve zdravotnictví?

Tyto stránky jsou určeny odborným pracovníkům ve zdravotnictví. Informace nejsou určeny pro laickou veřejnost.

Potvrzuji, že jsem odborníkem ve smyslu §2a Zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů, čili osobou oprávněnou předepisovat léčivé přípravky nebo osobou oprávněnou léčivé přípravky vydávat.
Beru na vědomí, že informace obsažené dále na těchto stránkách nejsou určeny laické veřejnosti, nýbrž zdravotnickým odborníkům, a to se všemi riziky a důsledky z toho plynoucími pro laickou veřejnost.
Pro vstup na webové stránky je potřeba souhlasit s oběma podmínkami.
ANO
vstoupit
NE
opustit stránky