Stránky jsou určené odborníkům ve zdravotnictví.
Středa 21. duben 2021 | Svátek má Alexandra
  |  Politika  |  Komentáře  |  Finance  |  Kongresy  |  Z regionů  |  Tiskové zprávy  |  Legislativa  |  Rozhovory  |  COVID-19  |  

INFORMACE

PŘIHLÁŠENÍ
Registrovaný e-mail:
Heslo:
 

Lékárníci vstupují do symbolické stávky

Logo České lékárnické komory

Lékárníci vstupují do symbolické stávky

18.10.2017 16:14
Zdroj: ČLnK
Autor: Tisková zpráva
Lékárníci ve středu 18. října zavřou symbolicky lékárny na 30 minut od 10.30 do 11.00, aby upozornili na ohroženou dostupnost lékárenské péče. Ministr zdravotnictví odmítl dorovnat příjmy lékárníků v úhradové vyhlášce pro rok 2018 jako ostatním zdravotníkům.

V návrhu ministerstva zdravotnictví se v drtivé většině navýšily finanční prostředky pouze do lůžkových oddělení, přestože jsou finanční prostředky potřebné a především mnohem efektivnější v ambulantním sektoru. Proto se lékárníci připojují v protestu k praktickým lékařům i ambulantním specialistům, aby upozornili na zvůli státních úředníků a na netransparentní systém financování zdravotnictví. Vznik úhradové vyhlášky nemůže být poplatný momentálním politickým tlakům a zájmům, ale musí respektovat odborný konsenzus.

“Nechápeme, jak může takto jednostranně rozhodovat člověk z pozice ministra, který je jako bývalý a budoucí ředitel fakultní nemocnice ve střetu zájmů. Ani jedna z našich připomínek nebyla zapracována. Není možné, aby o úhradové vyhlášce rozhodoval jeden člověk, nikoli odborný poradní orgán ministerstva,” řekl k situaci PharmDr. Lubomír Chudoba, prezident České lékárnické komory.

Během tří let byly v České republice zavřeny desítky tzv. jedinečných lékáren a dalších 600 je existenčně ohroženo. Podle České lékárnické komory není možné ohrožovat dostupnost zdravotní péče na venkově nesystémovým postupem ministerstva zdravotnictví.

Lékárníci požadují:
  1. dorovnání příjmu prostřednictvím úhradové vyhlášky jako ostatním zdravotníkům,
  2. principiální změnu financování lékárenské péče,
  3. spravedlivý přístup ministerstva zdravotnictví ke všem typům zdravotnických zařízení.


Copyright © 2000-2021 MEDICAL TRIBUNE CZ, s.r.o. a dodavatelé obsahu (ČTK).
All rights reserved.  Podrobné informace o právech.  Prohlášení k souborům cookie.  

Jste odborný pracovník ve zdravotnictví?

Tyto stránky jsou určeny odborným pracovníkům ve zdravotnictví. Informace nejsou určeny pro laickou veřejnost.

Potvrzuji, že jsem odborníkem ve smyslu §2a Zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů, čili osobou oprávněnou předepisovat léčivé přípravky nebo osobou oprávněnou léčivé přípravky vydávat.
Beru na vědomí, že informace obsažené dále na těchto stránkách nejsou určeny laické veřejnosti, nýbrž zdravotnickým odborníkům, a to se všemi riziky a důsledky z toho plynoucími pro laickou veřejnost.
Pro vstup na webové stránky je potřeba souhlasit s oběma podmínkami.
ANO
vstoupit
NE
opustit stránky