Stránky jsou určené odborníkům ve zdravotnictví.
Úterý 23. duben 2019 | Svátek má Vojtěch
  |  Politika  |  Komentáře  |  Finance  |  Kongresy  |  Z regionů  |  Tiskové zprávy  |  Legislativa  |  Rozhovory  |  

INFORMACE

PŘIHLÁŠENÍ
Registrovaný e-mail:
Heslo:
 

Mají nemocnice dost peněz pro léčbu parkinsoniků?

Foto: archiv Medical Tribune

Mají nemocnice dost peněz pro léčbu parkinsoniků?

11.04.2018 15:30
Zdroj: MT
Autor: nam
Hlubokou mozkovou stimulací se léčí jen dvě procenta pacientů s Parkinsonovou nemocí, ideálně by to mělo být 10 až 15 procent. Většímu rozšíření metody brání peníze. O financování léčby v centrech jsme hovořili s ředitelkou Všeobecné fakultní nemocnice (VFN) v Praze Mgr. Danou Juráskovou, Ph.D., MBA.

Jaké kroky dělá VFN, aby zvýšila rozpočet pro léčení parkinsoniků?

My jako nemocnice, která poskytuje péči pacientům v centrovém režimu, to znamená buď v režimu, kdy se jedná o centra spojená přímo s konkrétním léčivem nebo diagnózou, anebo v režimu spojeném s centrem konkrétních pracovišť, což je zrovna tento případ, to znamená Neurologická klinika a Centrum hluboké mozkové stimulace, standardně vyjednáváme se zdravotními pojišťovnami.

Co to znamená konkrétně pro kliniku?

Klinika dostává od nás na začátku roku výkonový plán, co je s pojišťovnou zatím dojednáno. Má příležitost, a my jsme tomu rádi, s námi diskutovat svoje představy o tom, jak by péče mohla v daném roce vypadat. A pokud se představy liší od toho, jaká je současná dohoda, tak samozřejmě do jednání s pojišťovnou nemocnice vstupuje.

Daří se vám přesvědčit pojišťovny k navýšení a jak potřebu dokládáte?

Musíme vždy vše dokládat, na to jsme už zvyklí. A jsme také zvyklí dokládat čísla. Musíme tedy dokládat dodržení daných pravidel a finančních rozpočtů, na kterých jsme se dohodli s pojišťovnou. V rámci těchto pravidel nemáme zásadní problémy. Nedokážu předjímat, jak jednání pro příští rok dopadne konkrétně pro pacienty s Parkinsonovou nemocí, ale většinově se s pojišťovnami dohodneme, buď tak, jak potřebujeme my, anebo na nějakém rozumném kompromisu.Copyright © 2000-2019 MEDICAL TRIBUNE CZ, s.r.o. a dodavatelé obsahu (ČTK).
All rights reserved.  Podrobné informace o právech.  Prohlášení k souborům cookie.  

Jste odborný pracovník ve zdravotnictví?

Tyto stránky jsou určeny odborným pracovníkům ve zdravotnictví. Informace nejsou určeny pro laickou veřejnost.

Potvrzuji, že jsem odborníkem ve smyslu §2a Zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů, čili osobou oprávněnou předepisovat léčivé přípravky nebo osobou oprávněnou léčivé přípravky vydávat.
Beru na vědomí, že informace obsažené dále na těchto stránkách nejsou určeny laické veřejnosti, nýbrž zdravotnickým odborníkům, a to se všemi riziky a důsledky z toho plynoucími pro laickou veřejnost.
Pro vstup na webové stránky je potřeba souhlasit s oběma podmínkami.
ANO
vstoupit
NE
opustit stránky