Stránky jsou určené odborníkům ve zdravotnictví.
Středa 24. duben 2019 | Svátek má Jiří
  |  Politika  |  Komentáře  |  Finance  |  Kongresy  |  Z regionů  |  Tiskové zprávy  |  Legislativa  |  Rozhovory  |  

INFORMACE

PŘIHLÁŠENÍ
Registrovaný e-mail:
Heslo:
 

Další nová naděje protinádorové léčby na obzoru

Další nová naděje protinádorové léčby na obzoru

Medical Tribune 7/2018
16.04.2018 10:26
Zdroj: MT
Autor: red

Na prestižní konferenci AACR (American Association for Cancer Research) 2018 bude společnost Sotio prezentovat předklinická data o SO‑C101, nově vyvíjené metodě léčby nádorových onemocnění.Biotechnologická společnost vlastněná skupinou PPF Group 10. dubna oznámila, že na nadcházející výroční konferenci Americké asociace pro výzkum nádorových onemocnění AACR 2018 bude prezentovat poster s předklinickými daty vyhodnocujícími nově vyvíjený protinádorový přípravek SO‑C101 (RLI‑15). Konference AACR se koná od 14. do 18. dubna 2018 v Chicagu ve státě Illinois.

Poster, který byl schválen odbornou komisí AACR, bude vystaven jako součást sekce Immunomodulatory Agents and Interventions. Souhrnné informace o obsahu prezentace jsou dostupné na webových stránkách AACR.

Předklinická data ukazují několik pozitivních účinků SO‑C101 v oblasti vyvolávání protinádorové imunity, včetně kombinované léčby SO‑C101 s protilátkami anti‑PD1, která u myší vedla v 70 procentech případů ke kompletnímu vymizení nádoru prostaty. SO‑C101 také vyvolává pozitivní aktivaci lymfocytů u opic. Působení přípravku SO‑C101 bylo testováno rovněž v laboratorním prostředí na lidských buňkách, přičemž testy prokázaly jeho silnější účinky ve srovnání s přípravky IL‑2 a IL‑15.O SO‑C101

Přípravek SO‑C101 je vyvíjen ve spolupráci s firmou Cytune Pharma, sesterskou společností Sotio. SO‑C101 (RLI‑15) je fúzní protein IL‑15 a IL‑15Rα. Jedná se o nový imunoterapeutický přístup s potenciálním využitím u řady onkologických onemocnění. V předklinických experimentech se ukázalo, že SO‑C101 stimuluje a vyvolává tvorbu imunitních efektorových buněk, jako jsou cytotoxické buňky T a NK, ale nestimuluje imunoinhibiční regulační T lymfocyty. Experimenty ukázaly, že SO‑C101 je ve srovnání s nemodifikovaným IL‑15 nebo IL‑2 účinnější a je buňkami lépe tolerovaný. SO‑C101 a jiné přípravky na této bázi umožňují realizovat kombinace s dalšími imunoterapeutickými strategiemi, včetně tzv. checkpoint inhibitorů. SOTIO má v plánu zahájit první klinickou studii zařazující pacienty s nádorovými onemocněními na počátku roku 2019.Copyright © 2000-2019 MEDICAL TRIBUNE CZ, s.r.o. a dodavatelé obsahu (ČTK).
All rights reserved.  Podrobné informace o právech.  Prohlášení k souborům cookie.  

Jste odborný pracovník ve zdravotnictví?

Tyto stránky jsou určeny odborným pracovníkům ve zdravotnictví. Informace nejsou určeny pro laickou veřejnost.

Potvrzuji, že jsem odborníkem ve smyslu §2a Zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů, čili osobou oprávněnou předepisovat léčivé přípravky nebo osobou oprávněnou léčivé přípravky vydávat.
Beru na vědomí, že informace obsažené dále na těchto stránkách nejsou určeny laické veřejnosti, nýbrž zdravotnickým odborníkům, a to se všemi riziky a důsledky z toho plynoucími pro laickou veřejnost.
Pro vstup na webové stránky je potřeba souhlasit s oběma podmínkami.
ANO
vstoupit
NE
opustit stránky