Stránky jsou určené odborníkům ve zdravotnictví.
Sobota 07. prosinec 2019 | Svátek má Ambrož a Benjamín
  |  Politika  |  Komentáře  |  Finance  |  Kongresy  |  Z regionů  |  Tiskové zprávy  |  Legislativa  |  Rozhovory  |  

INFORMACE

PŘIHLÁŠENÍ
Registrovaný e-mail:
Heslo:
 

Aktuality

Aktuality

Medicína po promoci 3/2018
02.10.2018 09:20
Zdroj: MT

Nalezen mechanismus, který řídí růst nádorových buněk umelanomu arakoviny jater

Ačkoli melanom a hepatocelulární karcinom progredují velmi odlišně, oba patří k diagnózám, které jsou často fatální. Spojuje je podobná léčba, na kterou vzniká v obou případech rezistence. Skupina německých vědců zjistila, že příčinou je výrazně nižší koncentrace specifické microRNA. Ta za normálních podmínek reguluje expresi proteinu KRAS. U těchto nádorů však kontrola microRNA chybí, a tak vysoké koncentrace proteinu KRAS umožňují neřízený růst buněk a rezistenci. Tým chce nyní v navazujícím výzkumu najít efektivní způsob využití nových poznatků k inhibici růstu nádoru a omezení jeho rezistence.

Zdroj: James Ives pro News Medical, dostupné nahttps://www.news‑medical.net/news/20180829/Researchers‑discover‑mechanism‑that‑steers‑growth‑of‑cancer‑cells‑in‑melanoma‑and‑liver‑cancer.aspxKombinace inhibitorů protonové pumpy saspirinem omezuje progresi Barrettova jícnu

Prospektivní randomizovaná studie fáze III hodnotila bezpečnost a účinnost nízkých nebo vysokých dávek (20 nebo 40 mg dvakrát denně) omezoprazolu v kombinaci s 300 mg aspirinu nebo bez něj. Zahrnuto bylo přes 2 500 pacientů s Barrettovým jícnem, kteří byli sledováni po střední dobu trvání devět let. Cílem byla progrese nemoci nebo mortalita z jakékoli příčiny a kombinace vysokodávkového ezomeprazolu s aspirinem měla ze všech možností nejsilnější protektivní efekt, který převážil nežádoucí účinky podávaných léčiv. Další studie by mohly specifikovat, zda mohou být některé podskupiny léčeny i nižšími dávkami.

Zdroj: Kenneth R. DeVault pro NEJM Journal Watch, dostupné na(nutná registrace): https://www.jwatch.org/NA47246/amp;?query=topic_gerd&jwd=000020018440&jspc=MPDCopyright © 2000-2019 MEDICAL TRIBUNE CZ, s.r.o. a dodavatelé obsahu (ČTK).
All rights reserved.  Podrobné informace o právech.  Prohlášení k souborům cookie.  

Jste odborný pracovník ve zdravotnictví?

Tyto stránky jsou určeny odborným pracovníkům ve zdravotnictví. Informace nejsou určeny pro laickou veřejnost.

Potvrzuji, že jsem odborníkem ve smyslu §2a Zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů, čili osobou oprávněnou předepisovat léčivé přípravky nebo osobou oprávněnou léčivé přípravky vydávat.
Beru na vědomí, že informace obsažené dále na těchto stránkách nejsou určeny laické veřejnosti, nýbrž zdravotnickým odborníkům, a to se všemi riziky a důsledky z toho plynoucími pro laickou veřejnost.
Pro vstup na webové stránky je potřeba souhlasit s oběma podmínkami.
ANO
vstoupit
NE
opustit stránky