Stránky jsou určené odborníkům ve zdravotnictví.
Úterý 21. květen 2019 | Svátek má Monika
  |  Politika  |  Komentáře  |  Finance  |  Kongresy  |  Z regionů  |  Tiskové zprávy  |  Legislativa  |  Rozhovory  |  

INFORMACE

PŘIHLÁŠENÍ
Registrovaný e-mail:
Heslo:
 

Aplikace a studie FLOODLIGHT Open přispěje k porozumění RS

Aplikace a studie FLOODLIGHT Open přispěje k porozumění RS

Medical Tribune 24/2018
26.11.2018 10:29
Zdroj: MT
Autor: red

ECTRIMS 2018: Lepší monitorování a porozumění patří k cílům aplikace a studie FLOODLIGHT Open. Trvalé každodenní sledování nemocného s roztroušenou sklerózou (RS) lépe umožní vyhodnotit jeho stav a průběh choroby než klinický nález při jedné či dvou návštěvách neurologa za rok.FLOODLIGHT Open je otevřená studie, do níž se může zapojit jakýkoli pacient. V současnosti je ve studii sledováno přes 400 nemocných, ale společnost Genentech plánuje v následujícím pětiletém období zařazení 10 000 pacientů z celého světa. Každý, kdo se chce dozvědět o aplikaci a studii více nebo se zaregistrovat, může navštívit webovou stránku studie nebo stáhnout aplikaci FLOODLIGHT na iTunes. Aplikace je zdarma, ale vyžaduje iPhone se systémem iOS 11.0 nebo novějším. Předpokládá se, že do konce roku bude aplikace dostupná v Google Play pro Android.

Spuštění programu FLOODLIGHT Open bylo založeno na pozitivních výsledcích pilotní studie (NCT02952911), jejíž výsledky byly uveřejněny na nedávném 34. kongresu Evropského výboru pro léčbu a výzkum roztroušené sklerózy (ECTRIMS), který se konal v říjnu 2018 v Berlíně.

Údaje ze sledování potvrzují, že ze souboru 61 pacientů, kteří dokončili pilotní studii v květnu 2018, celkem 76,5 procenta aktivně vyplnilo dotazník a splnilo jednoduché úkoly a 83,2 procenta se podrobilo pasivnímu sledování chůze a pohybu po celý den. Účastníci vyjádřili spokojenost s programem: průměrné skóre spokojenosti 73,3 ze 100.

Pilotní studie rovněž vyhodnotila, zda testy prováděné prostřednictvím aplikace umožňují sledovat chůzi, funkci ruky a kognici pacienta, a to v testu pěti otáček (rychlost otáčení), v testu sevření ruky a v testu „chytrého telefonu“ Symbol Digit Modalities Test (SDMT). Tyto testy jsou považovány za ekvivalenty konvenčních klinických měření: rychlost chůze na 25 stop, test s devíti otvory a ústní test kognice.

Tyto tři oblasti – chůze, funkce ruky a kognice – jsou zásadní jak pro pacienty s RS, tak pro poskytovatele péče, protože pomáhají verifikovat jak stav nemoci, tak reakci na léčbu.

Trvalé sledování pacientů s RS ve všech zvolených kritériích je přínosem i pro hodnocení stavu v ordinaci neurologa při pravidelné kontrole. Pacienti, často trpící poruchami kognitivních funkcí, si nepamatují vše, mnohé detaily zapomenou a možná ani sami nevyhodnotí určitý jev jako symptom RS.

FLOODLIGHT umožňuje lidem sledovat ovlivnění průběhu onemocnění pomocí vlastního IT zařízení, a to bez rozdílu u všech forem RS. FLOODLIGHT má však větší ambice: shromažďovat data od značného počtu pacientů, která mají potenciál prohloubit poznatky o RS a jejím průběhu v reálném čase a reálném prostředí.


Zdroj: ECTRIMS 2018 a MS News TodayCopyright © 2000-2019 MEDICAL TRIBUNE CZ, s.r.o. a dodavatelé obsahu (ČTK).
All rights reserved.  Podrobné informace o právech.  Prohlášení k souborům cookie.  

Jste odborný pracovník ve zdravotnictví?

Tyto stránky jsou určeny odborným pracovníkům ve zdravotnictví. Informace nejsou určeny pro laickou veřejnost.

Potvrzuji, že jsem odborníkem ve smyslu §2a Zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů, čili osobou oprávněnou předepisovat léčivé přípravky nebo osobou oprávněnou léčivé přípravky vydávat.
Beru na vědomí, že informace obsažené dále na těchto stránkách nejsou určeny laické veřejnosti, nýbrž zdravotnickým odborníkům, a to se všemi riziky a důsledky z toho plynoucími pro laickou veřejnost.
Pro vstup na webové stránky je potřeba souhlasit s oběma podmínkami.
ANO
vstoupit
NE
opustit stránky