Stránky jsou určené odborníkům ve zdravotnictví.
Pátek 03. červenec 2020 | Svátek má Radomír
  |  Politika  |  Komentáře  |  Finance  |  Kongresy  |  Z regionů  |  Tiskové zprávy  |  Legislativa  |  Rozhovory  |  COVID-19  |  

INFORMACE

PŘIHLÁŠENÍ
Registrovaný e-mail:
Heslo:
 

Krátce

Krátce

Pharma Tribune 1
02.04.2019 08:45
Zdroj: MT
Autor: red

Recyklací k úsporám. Ve čtyřech nemocnicích akutní péče ve Velké Británii sdružených v Abertawe Bro Morgannwg University Health Board běží od loňského srpna projekt recyklace léků. Nemocnice najaly čtyři farmaceutické asistenty, kteří dohlížejí na opětovné zařazování neúplných načatých balení léčiv k budoucímu využití. Skupina díky projektu jen za první půlrok ušetřila 249 000 britských liber. „Očekává se, že projekt dosáhne svého tříletého cíle v oblasti úspor, tedy 300 000 britských liber, během prvního roku své existence,“ uvádí Pharmaceutical Journal. Projekt podpořila stotisícovým úvěrem velšská vláda.Schválen lék na relabující RS za dva miliony. Americká FDA schválila přípravek siponimod společnosti Novartis pro léčbu dospělých pacientů s relabujícími formami roztroušené sklerózy, včetně sekundární progresivní roztroušené sklerózy s aktivním onemocněním, remitentní‑relabující roztroušené sklerózy a klinicky izolovaného syndromu. Agentura Reuters uvedla, že Novartis bude siponimod nabízet na americkém trhu za 88 000 dolarů za rok, tedy v přepočtu dva miliony korun. V Evropské unii očekává firma schválení siponimodu koncem letošního roku.ABDA žádá jednotné ceny léků. I z e‑shopů. Německá spolková asociace farmaceutických asociací ABDA vítá záměr vlády na zavedení celostátních prodejních cen léků na předpis. Zároveň ale požadují udělat v plánu lékové politiky, který v polovině března předložil ministr Jens Spahn, určité změny. ABDA to prohlásila po zasedání představenstva sdružení. „Jsme rádi, že se federální vláda jednoznačně zavázala k celostátní nabídce léčiv. Existují však i body, které je třeba ještě zlepšit. Stejná cena musí platit i pro pacienty s privátním pojištěním, kteří si objednají léky na předpis od zahraničních zásilkových společností,“ uvedl Friedemann Schmidt, prezident ABDA.Nedostupnost léků v USA ovlivňuje péči. Tým z chicagské univerzity provedl průzkum mezi manažery nemocničních lékáren ve Spojených státech zaměřený na postupy přidělování léků při výpadcích v dodávkách. Výsledky publikoval JAMA Internal Medicine. Ve výzkumu odpovídalo přes sedm stovek nemocničních lékárníků a všichni z nich potvrdili, že se v uplynulém roce setkali s nedostatkem léku. 69 procent respondentů se za rok potýkalo s nejméně 50 výpadky. Jeden ze tří lékárníků uvedl, že nemocnice musí dávat léky na příděl a odpírat je některým pacientům, kteří je potřebují. Jak rozdělit zbývající léky, rozhodovali zhruba v polovině nemocnic samotní lékaři a lékařské týmy, v dalších tato rozhodnutí provádějí komise.Copyright © 2000-2020 MEDICAL TRIBUNE CZ, s.r.o. a dodavatelé obsahu (ČTK).
All rights reserved.  Podrobné informace o právech.  Prohlášení k souborům cookie.  

Jste odborný pracovník ve zdravotnictví?

Tyto stránky jsou určeny odborným pracovníkům ve zdravotnictví. Informace nejsou určeny pro laickou veřejnost.

Potvrzuji, že jsem odborníkem ve smyslu §2a Zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů, čili osobou oprávněnou předepisovat léčivé přípravky nebo osobou oprávněnou léčivé přípravky vydávat.
Beru na vědomí, že informace obsažené dále na těchto stránkách nejsou určeny laické veřejnosti, nýbrž zdravotnickým odborníkům, a to se všemi riziky a důsledky z toho plynoucími pro laickou veřejnost.
Pro vstup na webové stránky je potřeba souhlasit s oběma podmínkami.
ANO
vstoupit
NE
opustit stránky