Stránky jsou určené odborníkům ve zdravotnictví.
Úterý 07. červenec 2020 | Svátek má Bohuslava
  |  Politika  |  Komentáře  |  Finance  |  Kongresy  |  Z regionů  |  Tiskové zprávy  |  Legislativa  |  Rozhovory  |  COVID-19  |  

INFORMACE

PŘIHLÁŠENÍ
Registrovaný e-mail:
Heslo:
 

Čeští a slovenští dermatovenerologové sobě

Čeští a slovenští dermatovenerologové sobě

Derma Tribune 1/2019
31.05.2019 12:58
Zdroj: MT
Autor: lon
Sedm českých a dvě slovenské kliniky se spojily při práci na unikátní české publikaci Klinická dermatovenerologie. Jde o největší učebnici, která v tuzemsku v tomto oboru kdy vznikla.

Křest jejího prvního dílu proběhl v pátek 24. května během konference My Dermatology v reprezentativních prostorách Rudolfovy galerie na Pražském hradě. Její hlavní editorkou je prof. MUDr. Jana Hercogová, CSc.„První popud k této práci mi dala maminka, která je sama pediatričkou. Ta mnoho let říkala: ‚Ty tvoje kongresy jsou sice pěkné, ale kde je ta kniha?‘ Prostor se mi uvolnil, když jsem před třemi lety skončila s funkcí prezidentky Evropské dermatovenerologické akademie. Tehdy přišel opravdový impuls, když mě oslovila naše bývalá primářka: ‚Nechceš konečně napsat tu učebnici, ať to je na jednom místě všechno pohromadě? My ti pomůžeme.‘ Kolegové z kliniky mi opravdu pomohli, ale nestačilo to. Postupně přibývali další autoři z Česka i ze Slovenska. Nakonec je spoluautorů přes sedmdesát. Všichni jsme se podělili o to, co jsme se během let péče o pacienty naučili, a tak je dílo skutečně komplexní. Jen první díl má přes 900 stránek. Obsahuje některé kapitoly, které v dřívějších učebnicích vůbec nebyly,“ řekla o vzniku publikace prof. Hercogová.

Křtu nově představené tříkilové knihy se jako čestný host účastnil i prof. Klaus Wolff, emeritní profesor vídeňské dermatologické kliniky. „Klaus je člověk, který může za to, že neprodávám léky. Až při studijním pobytu na jeho klinice jsem poznala, jak je dermatologie krásná. Ukázal mi, jak se má dělat, jak se má učit a jak se máme chovat ke svým pacientům. Dvousvazková kniha Dermatologie v interní medicíně, které byl prof. Wolff editorem, byla pro mě vzorem při práci na naší publikaci,“ uvedla prof. Hercogová.

„Říká se, že život je kompletní, když člověk zplodí syna, zasadí strom a postaví dům. Pro nás, kdo se věnujeme vědě, k tomu patří ještě přivést na svět takovou zásadní učebnici, jako je ta, kterou dnes poprvé držíme v ruce,“ řekl prof. Wolff, který zároveň převzal čestné členství České akademie dermatovenerologie.

Dále čtěteCopyright © 2000-2020 MEDICAL TRIBUNE CZ, s.r.o. a dodavatelé obsahu (ČTK).
All rights reserved.  Podrobné informace o právech.  Prohlášení k souborům cookie.  

Jste odborný pracovník ve zdravotnictví?

Tyto stránky jsou určeny odborným pracovníkům ve zdravotnictví. Informace nejsou určeny pro laickou veřejnost.

Potvrzuji, že jsem odborníkem ve smyslu §2a Zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů, čili osobou oprávněnou předepisovat léčivé přípravky nebo osobou oprávněnou léčivé přípravky vydávat.
Beru na vědomí, že informace obsažené dále na těchto stránkách nejsou určeny laické veřejnosti, nýbrž zdravotnickým odborníkům, a to se všemi riziky a důsledky z toho plynoucími pro laickou veřejnost.
Pro vstup na webové stránky je potřeba souhlasit s oběma podmínkami.
ANO
vstoupit
NE
opustit stránky