Stránky jsou určené odborníkům ve zdravotnictví.
Středa 12. srpen 2020 | Svátek má Klára
  |  Politika  |  Komentáře  |  Finance  |  Kongresy  |  Z regionů  |  Tiskové zprávy  |  Legislativa  |  Rozhovory  |  COVID-19  |  

INFORMACE

PŘIHLÁŠENÍ
Registrovaný e-mail:
Heslo:
 

Změny v úhradách zdravotnických pomůcek pro diabetiky

Změny v úhradách zdravotnických pomůcek pro diabetiky

Medical Tribune 11/2019
30.05.2019 09:56
Zdroj: MT
Autor: nam
Pacientům s diabetem přináší novela zákona o veřejném zdravotním pojištění č. 282/2018 Sb. výrazné zlepšení dostupnosti zdravotnických prostředků. Už od ledna mají děti do 18 let věku plně hrazené senzory a zařízení pro kontinuální monitoraci glykémie 144 dnů v roce.

Bez doplatku jsou u všech zdravotních pojišťoven, nejen u VZP jako dřív. Pro zbývající období roku mají pacienti nárok na senzory s doplatkem 25 procent, počítáno podle nejlevnější varianty. Další změny nastanou od 1. prosince 2019. Diabetici budou mít možnost získat úhradu až 500 jehel ke dvěma inzulinovým perům za rok, nyní jich dostávají pouze 200. Pacienti v intenzifikovaném inzulinovém režimu získají bez doplatku 1 500 proužků do glukometru namísto současných 1 000. Pacienti s diabetem 2. typu v péči praktických lékařů, léčení perorálními antidiabetiky (PAD), budou čerpat z veřejného zdravotního pojištění úhradu 100 proužků do glukometru za rok. Pokud budou v péči diabetologické ambulance, mohou čerpat až 400 proužků ročně. Glukometry bude moci lékař v diabetologické ambulanci předepsat jednou za šest let, nyní je to za deset let. Nejočekávanější změnou je změna doplatků u senzorů pro kontinuální monitoraci a flash glucose monitoring (FreeStyle Libre). V indikovaných případech bude možné získat senzory pro celoroční používání bez doplatku – nyní jsou pro osoby nad 18 let s doplatkem nad 900 Kč. U senzorů bude roční úhrada řešena celkovou maximální částkou bez DPH, nyní je omezen počet hrazených senzorů. Nově budou moci senzory pro kontinuální monitoraci glykémie předepisovat kromě lékařů diabetologických center i ostatní diabetologické ambulance, pokud získají osvědčení od České diabetologické společnosti ČLS JEP.

Čtěte také:


Copyright © 2000-2020 MEDICAL TRIBUNE CZ, s.r.o. a dodavatelé obsahu (ČTK).
All rights reserved.  Podrobné informace o právech.  Prohlášení k souborům cookie.  

Jste odborný pracovník ve zdravotnictví?

Tyto stránky jsou určeny odborným pracovníkům ve zdravotnictví. Informace nejsou určeny pro laickou veřejnost.

Potvrzuji, že jsem odborníkem ve smyslu §2a Zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů, čili osobou oprávněnou předepisovat léčivé přípravky nebo osobou oprávněnou léčivé přípravky vydávat.
Beru na vědomí, že informace obsažené dále na těchto stránkách nejsou určeny laické veřejnosti, nýbrž zdravotnickým odborníkům, a to se všemi riziky a důsledky z toho plynoucími pro laickou veřejnost.
Pro vstup na webové stránky je potřeba souhlasit s oběma podmínkami.
ANO
vstoupit
NE
opustit stránky