Stránky jsou určené odborníkům ve zdravotnictví.
Pátek 28. únor 2020 | Svátek má Lumír
  |  Politika  |  Komentáře  |  Finance  |  Kongresy  |  Z regionů  |  Tiskové zprávy  |  Legislativa  |  Rozhovory  |  

INFORMACE

PŘIHLÁŠENÍ
Registrovaný e-mail:
Heslo:
 

Komise doporučila na šéfa FN USA exředitele Pohanku, ministr konkurz zrušil

MUDr. Michal Pohanka. Foto: psp.cz

Komise doporučila na šéfa FN USA exředitele Pohanku, ministr konkurz zrušil

18.06.2019 16:37
Zdroj: MT
Autor: ač
AKTUALIZOVÁNO Výběrová komise navrhla ministerstvu zdravotnictví jmenovat novým ředitelem Fakultní nemocnice u svaté Anny v Brně bývalého poslance ČSSD Michala Pohanku. Ministr zdravotnictví místo toho vypíše nové výběrové řízení.

Výběrové řízení, ve kterém Pohanka uspěl, Vojtěch zrušil. „Přihlédnu-li i k tomu, že pan Pohanka již jednou nemocnici vedl a bohužel ne s valným výsledkem, což se podepsalo na její ekonomické kondici, jeho jmenování by bylo pro nemocnici špatným rozhodnutím,“ uvedl ministr.

Michal Pohanka, brněnský sexuolog, byl za Bohumila Fišera v letech 2000 až 2002 náměstkem ministra zdravotnictví. Fišer jej následně jmenoval do funkce ředitele Fakultní nemocnice u svaté Anny v Brně. Tu řídil do roku 2005, kdy se stal 1. náměstkem tehdejšího ministra Davida Ratha. Hospodářský výsledek nemocnice šel rok od roku za jeho působení níže. V roce 2001 dosáhla FNUSA vyrovnaného hospodaření, v roce 2005 skončila v minusu 142 milionů korun. V letech 2006 až 2008 byl Michal Pohanka poslancem. Zvolený byl za ČSSD, ale později z ní vystoupil a při hlasování o důvěře pravicové druhé Topolánkovy vlády umožnil její vznik tím, že na hlasování nepřišel. Pohanka také figuruje v odposleších v kauze uplácení při veřejných zakázkách ve Středočeském kraji, ve které je Rath obviněný. Údajní organizátoři korupce Petr Kott a Kateřina Pancová mluvili v souvislosti s transakcemi o „firmách od Pohanky“.

Současný ředitel Martin Pavlík oznámil svou rezignaci k 30. 6. letos v dubnu. Jako důvod uvedl, že se po pěti letech v manažerské funkci chce věnovat medicíně. „Pokud výběrové řízení vyhrál pan Pohanka, je jeho předností rozhodně to, že zná prostředí a problematiku naší nemocnice,“ řekl agentuře ČTK Pavlík. Podle Zdravotnického deníku získal Pohanka 12 hlasů z dvaceti členů komise.

Čtěte také:


Copyright © 2000-2020 MEDICAL TRIBUNE CZ, s.r.o. a dodavatelé obsahu (ČTK).
All rights reserved.  Podrobné informace o právech.  Prohlášení k souborům cookie.  

Jste odborný pracovník ve zdravotnictví?

Tyto stránky jsou určeny odborným pracovníkům ve zdravotnictví. Informace nejsou určeny pro laickou veřejnost.

Potvrzuji, že jsem odborníkem ve smyslu §2a Zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů, čili osobou oprávněnou předepisovat léčivé přípravky nebo osobou oprávněnou léčivé přípravky vydávat.
Beru na vědomí, že informace obsažené dále na těchto stránkách nejsou určeny laické veřejnosti, nýbrž zdravotnickým odborníkům, a to se všemi riziky a důsledky z toho plynoucími pro laickou veřejnost.
Pro vstup na webové stránky je potřeba souhlasit s oběma podmínkami.
ANO
vstoupit
NE
opustit stránky