Stránky jsou určené odborníkům ve zdravotnictví.
Pondělí 20. leden 2020 | Svátek má Ilona
  |  Politika  |  Komentáře  |  Finance  |  Kongresy  |  Z regionů  |  Tiskové zprávy  |  Legislativa  |  Rozhovory  |  

INFORMACE

PŘIHLÁŠENÍ
Registrovaný e-mail:
Heslo:
 

Koupí BENU další síť lékáren?

Koupí BENU další síť lékáren?

Medical Tribune 17/2019
30.08.2019 11:34
Zdroj: MT
Autor: ač
BENU zažádalo o povolení spojení s Fajn lékárnami, které patří do portfolia fondu Potysz Health. Oznámil to Úřad pro ochranu hospodářské soutěže, jehož posouzení takové spojení firem podléhá.

BENU coby lékárenská dvojka na českém trhu má získat možnost přímo výlučně kontrolovat společnost DIFFERENT PHARMA a.s., které patří Fajn lékárny. Když fond Potysz Health před několika lety síť Fajn lékáren zakládal, sliboval si od toho synergie se svým hlavním byznysem. Tím je síť ordinací praktických lékařů Moje Ambulance a další ambulantní služby.

„Pro naše lékárny hledáme strategického partnera v oblasti farmacie pro úzkou spolupráci,“ uvedl Marek Potysz, zakladatel a ředitel pro strategii fondu Potysz Health.

BENU loni (firma účtuje za období 1. 2. – 31. 1.) vykázala čistý obrat 5,2 miliardy korun, proti předchozímu období téměř o miliardu více. Zisk měla loni 187 milionů korun (po zdanění). Ke konci ledna 2019 provozovala 162 lékáren, o rok dříve 137 lékáren. Další lékárny má jako franšízy, aktuálně společnost uvádí celkem 228 lékáren s hlavičkou BENU. BENU patří společnosti Phoenix, lékárenský velkoobchod, která patří mezi největší české distributory.

Different pharma, která provozuje jedenáct Fajn lékáren, měla v roce 2018 čistý obrat 85 milionů korun a skončila ve ztrátě 24 milionů korun.

Menší řetězce jsou pro lékárenské obry lákavé. Dr. Max loni koupil 11 lékáren sítě Na zdraví, kterou vybudovala investiční skupina DRFG.

2525 lékáren
bylo v Česku ke konci roku 2018
446 lékáren
provozuje síť Dr. Max
228 lékáren
patří do sítě BENU včetně frančíz

Čtěte také:


Copyright © 2000-2020 MEDICAL TRIBUNE CZ, s.r.o. a dodavatelé obsahu (ČTK).
All rights reserved.  Podrobné informace o právech.  Prohlášení k souborům cookie.  

Jste odborný pracovník ve zdravotnictví?

Tyto stránky jsou určeny odborným pracovníkům ve zdravotnictví. Informace nejsou určeny pro laickou veřejnost.

Potvrzuji, že jsem odborníkem ve smyslu §2a Zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů, čili osobou oprávněnou předepisovat léčivé přípravky nebo osobou oprávněnou léčivé přípravky vydávat.
Beru na vědomí, že informace obsažené dále na těchto stránkách nejsou určeny laické veřejnosti, nýbrž zdravotnickým odborníkům, a to se všemi riziky a důsledky z toho plynoucími pro laickou veřejnost.
Pro vstup na webové stránky je potřeba souhlasit s oběma podmínkami.
ANO
vstoupit
NE
opustit stránky