Stránky jsou určené odborníkům ve zdravotnictví.
Čtvrtek 05. srpen 2021 | Svátek má Kristián

PŘIHLÁŠENÍ
Registrovaný e-mail:
Heslo:
 

Ideální strategie léčby RS: indukční terapie, nebo eskalace?

Ideální strategie léčby RS: indukční terapie, nebo eskalace?

09.10.2019 11:00
Zdroj: MT
Autor: red
Jak optimalizovat dlouhodobý přínos léčby RS bylo jedno z nejvýznamnějších témat konference ECTRIMS 2019. Ve fascinující debatě Alasdair Coles prosazoval strategii indukční terapie.

Ve fascinující debatě Alasdair Coles prosazoval strategii indukční terapie. Indukční terapie vede podle Colese k dlouhodobé specifické imunitní toleranci, a tak představuje ideální léčebnou strategii RS. Svá tvrzení podpořil přesvědčivými daty z reálné klinické praxe vypovídající o tom, že pulz alemtuzumabu účinněji oddaluje dobu nástupu trvalé disability než eskalační strategie, a to v průběhu 16 let. Připustil však, že potřeba mnohonásobných léčebných pulzů alemtuzumabu představuje značné bezpečnostní riziko. To znamená, že jsme stále ještě vzdáleni cíli: ideální indukční terapii.

Emanuelle Waubant poté hájila přínosy a bezpečnost eskalační terapie, přičemž doložila značné bezpečnostní riziko současných léků pro indukční terapii. Konstatovala, že eskalace léčby představuje rozumnější přístup. Současně navrhla zahájení léčby GA nebo IFN-β, a to vzhledem k jejich účinnosti u většiny nově diagnostikovaných pacientů a jejich příznivému bezpečnostnímu profilu. Došla k závěru, že léčba by mohla být eskalována na terapie s vyšší účinností, pokud by pacienti nereagovali na terapii první linie.Copyright © 2000-2021 MEDICAL TRIBUNE CZ, s.r.o. a dodavatelé obsahu (ČTK).
All rights reserved.  Podrobné informace o právech.  Prohlášení k souborům cookie.  

Jste odborný pracovník ve zdravotnictví?

Tyto stránky jsou určeny odborným pracovníkům ve zdravotnictví. Informace nejsou určeny pro laickou veřejnost.

Potvrzuji, že jsem odborníkem ve smyslu §2a Zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů, čili osobou oprávněnou předepisovat léčivé přípravky nebo osobou oprávněnou léčivé přípravky vydávat.
Beru na vědomí, že informace obsažené dále na těchto stránkách nejsou určeny laické veřejnosti, nýbrž zdravotnickým odborníkům, a to se všemi riziky a důsledky z toho plynoucími pro laickou veřejnost.
Pro vstup na webové stránky je potřeba souhlasit s oběma podmínkami.
ANO
vstoupit
NE
opustit stránky