Stránky jsou určené odborníkům ve zdravotnictví.
Pondělí 01. červen 2020 | Svátek má Laura
  |  Politika  |  Komentáře  |  Finance  |  Kongresy  |  Z regionů  |  Tiskové zprávy  |  Legislativa  |  Rozhovory  |  COVID-19  |  

INFORMACE

PŘIHLÁŠENÍ
Registrovaný e-mail:
Heslo:
 

Miliony ústenek začnou vyrábět na Vysočině

Miliony ústenek začnou vyrábět na Vysočině

27.03.2020 11:21
Zdroj: MT
Autor: red
Do jednoho ze svých čtyř českých výrobních závodů kupuje společnost HARTMANN – RICO dvě nové výrobní linky na ochranné masky a respirátory. Zahájit výrobu ústenek v Česku hodlá co nejdříve. Dosud v tuzemsku firma vyráběla operační krytí a jednorázové operační sety. Ústenky dovážela.

Nové linky řádově za desítky milionů korun budou umístěny ve výrobním závodě HARTMANN – RICO v Havlíčkově Brodě. Plánovaný měsíční objem výroby ochranných masek a respirátorů celkem by měl být 2,5 milionu kusů.

Kritický nedostatek ochranných pomůcek vychází také z faktu, že se nevyrábí na území České republiky, uvádí společnost HARTMANN – RICO. „V souvislosti s aktuální situací na trhu se zdravotnickými ochrannými pomůckami a vývojem nemoci COVID-19 jsme hledali řešení, jak takto nepříznivou situaci ulehčit dostatečným množstvím vhodných produktů, které by se vyráběly v rámci ČR. Ve čtyřech lokalitách vyrábíme jednorázové operační sety a roušky pro operační sály. Využijeme tohoto know-how právě k rozšíření výroby ochranných masek a respirátorů,“ říká Pavel Fuchs, člen představenstva a výrobní ředitel HARTMANN – RICO. „Pevně věříme, že v tak nelehké době získáme podporu všech potřebných institucí a výrobu budeme moci zahájit co nejdříve,“ dodal .

Společnost prosadila tuto investici u vedení skupiny HARTMANN. Podle Fuchse má tento krok kromě byznysového pohledu přesah do společenské odpovědnosti firmy. „Od počátku krize jsme zvažovali různé možnosti. Posílení výroby ochranných masek a respirátorů v České republice byla jednou z alternativ. Povedlo se prosadit tuto variantu a my věříme, že i takto přispějeme k dlouhodobému řešení této mimořádné situace i jistotě pro případné krizové situace v budoucnosti,“ upozorňuje Pavel Fuchs.Copyright © 2000-2020 MEDICAL TRIBUNE CZ, s.r.o. a dodavatelé obsahu (ČTK).
All rights reserved.  Podrobné informace o právech.  Prohlášení k souborům cookie.  

Jste odborný pracovník ve zdravotnictví?

Tyto stránky jsou určeny odborným pracovníkům ve zdravotnictví. Informace nejsou určeny pro laickou veřejnost.

Potvrzuji, že jsem odborníkem ve smyslu §2a Zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů, čili osobou oprávněnou předepisovat léčivé přípravky nebo osobou oprávněnou léčivé přípravky vydávat.
Beru na vědomí, že informace obsažené dále na těchto stránkách nejsou určeny laické veřejnosti, nýbrž zdravotnickým odborníkům, a to se všemi riziky a důsledky z toho plynoucími pro laickou veřejnost.
Pro vstup na webové stránky je potřeba souhlasit s oběma podmínkami.
ANO
vstoupit
NE
opustit stránky