Stránky jsou určené odborníkům ve zdravotnictví.
Pondělí 06. červenec 2020 | Dnes je Státní svátek
  |  Politika  |  Komentáře  |  Finance  |  Kongresy  |  Z regionů  |  Tiskové zprávy  |  Legislativa  |  Rozhovory  |  COVID-19  |  

INFORMACE

PŘIHLÁŠENÍ
Registrovaný e-mail:
Heslo:
 

ONLINE Veletrh bioanalytiky a farmacie

foto: JupiterImages

ONLINE Veletrh bioanalytiky a farmacie

Medical Tribune 09/2020
26.05.2020 12:24
Zdroj: MT
Autor: Spolek českých studentů farmacie
V dnešní podivné době se spousta akcí, koncertů, workshopů přesouvá do online podoby. Co ale udělat s plánovaným Veletrhem bioanalytiky a farmacie, který má obvykle účast přes 500 studentů? Jde to také zvládnout online?

Farmacie je obor rozsáhlý a vystudovaný farmaceut nemusí pracovat jen v lékárně, ale má spoustu dalších možností uplatnění od výzkumu přes průmysl, regulatory affairs, market access a klinickou farmacii po státní správu. Veletrhu pracovního uplatnění patří posledních 11 let v kalendáři Spolku českých studentů farmacie a Farmaceutické fakulty v Hradci Králové druhý dubnový týden. Nebylo tomu jinak ani letos. Studenti už se nemohli dočkat, až načerpají inspiraci a motivaci k dalšímu studiu anebo si najdou zaměstnavatele, se kterým spojí po státních zkouškách svoji budoucnost. Na druhou stranu vystavovatelé byli připraveni ukázat to nejlepší, co může jejich společnost nabídnout a proč by si měli studenti a absolventi vybrat právě jejich cestu.

Situace ohledně koronaviru se nevyvíjela dobře a veletrh musel být v klasické podobě stánků vystavovatelů na půdě fakulty zrušen. Myšlenka, že by se veletrh mohl stihnout ještě na konci dubna nebo v květnu, se s postupem času ukázala jako dost naivní. I přes celosvětovou pandemii studenti ale ukončí svoje studium a potřebují vědět, jaké mají možnosti uplatnění, a zároveň farmaceutické společnosti jakožto součást zdravotnického sektoru potřebují zaměstnance. To byly hlavní důvody, proč se organizátoři rozhodli uspořádat akci online.

Ve středu 13. května se tedy konal historicky první ONLINE Veletrh bioanalytiky a farmacie. Do tohoto neobvyklého projektu se zapojilo deset vystavovatelů, kteří plni očekávání z toho, jak bude celá akce probíhat, připravovali propagační materiály tentokrát jen virtuálně. Jelikož studenti stále vypomáhali v lékárnách, aby tak zajistili primární zdravotní péči, byla akce zahájena až v podvečer, kdy se přes platformu Zoom, kterou zprostředkovala Univerzita Karlova, z pohodlí svého domova připojilo něco málo přes sto natěšených návštěvníků. Po úvodním slově organizátorů a dalších technických pokynech byli studenti rozděleni do deseti virtuálních místností, kdy každá patřila jednomu vystavovateli. Vyslechli si krátkou nabídku a představení farmaceutické společnosti a následně byl prostor na dotazy.

Tímto způsobem mohli navštívit vystavovatele z řad lékárenských řetězců (BENU Lékárny, Lékárny Dr. Max, Pilulka, Lékárny IPC), farmaceutického průmyslu a vývoje (Novartis, Fagron, Contipro), marketingu (Grandaliro) i dalších sdružení (Česká odborná společnost klinické farmacie ČLS JEP, Mladí lékárníci). Po dvou hodinách záludných dotazů, jimž museli zástupci farmaceutických společností čelit, se začaly virtuální místnosti pomalu vyprazdňovat a návštěvníci mohli jít spát s hlavou plnou nových užitečných informací. Tímto způsobem se podařilo vytvořit jedinečnou alternativu k prezenčnímu Veletrhu bioanalytiky a farmacie. I přesto doufáme, že ji nebude potřeba využít znovu v dalších letech a veletrh se vrátí do starých kolejí plného koridoru Farmaceutické fakulty, který má svoji unikátní atmosféru. Už se na to všichni moc těšíme.Copyright © 2000-2020 MEDICAL TRIBUNE CZ, s.r.o. a dodavatelé obsahu (ČTK).
All rights reserved.  Podrobné informace o právech.  Prohlášení k souborům cookie.  

Jste odborný pracovník ve zdravotnictví?

Tyto stránky jsou určeny odborným pracovníkům ve zdravotnictví. Informace nejsou určeny pro laickou veřejnost.

Potvrzuji, že jsem odborníkem ve smyslu §2a Zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů, čili osobou oprávněnou předepisovat léčivé přípravky nebo osobou oprávněnou léčivé přípravky vydávat.
Beru na vědomí, že informace obsažené dále na těchto stránkách nejsou určeny laické veřejnosti, nýbrž zdravotnickým odborníkům, a to se všemi riziky a důsledky z toho plynoucími pro laickou veřejnost.
Pro vstup na webové stránky je potřeba souhlasit s oběma podmínkami.
ANO
vstoupit
NE
opustit stránky