Stránky jsou určené odborníkům ve zdravotnictví.
Středa 12. srpen 2020 | Svátek má Klára
  |  Politika  |  Komentáře  |  Finance  |  Kongresy  |  Z regionů  |  Tiskové zprávy  |  Legislativa  |  Rozhovory  |  COVID-19  |  

INFORMACE

PŘIHLÁŠENÍ
Registrovaný e-mail:
Heslo:
 

Diplomy za kurz Administrativní pracovník ve zdravotnictví předány

Zdroj: IPVZ

Diplomy za kurz Administrativní pracovník ve zdravotnictví předány

10.07.2020 19:22
Zdroj: MT
Autor: miš
Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch předal 10. července 2020 diplomy absolventům vzdělávacího programu IPVZ – Administrativní pracovník ve zdravotnictví.

Cílem vzdělávacího programu Institutu pro postgraduální vzdělávání ve zdravotnictví (IPVZ) je snížit zátěž zdravotnických pracovníků administrativou, aby se mohli věnovat své hlavní pracovní náplni – péči o pacienty. Proto IPVZ vytvořil projekt pro absolventy středních škol s maturitou, v němž se naučí administrativním činnostem spojeným se zdravotnictvím. Význam tohoto počinu zdůraznil osobně ministr zdravotnictví Adam Vojtěch tím, že jim osobně 10. července 2020 předal diplomy.

Zdravotnictví se stále potýká s nedostatkem zdravotnického personálu, přičemž pracovníci jsou podstatnou část své pracovní doby vytíženi administrativními pracemi, jejichž objem stále narůstá. Jedná se například o nakládání se zdravotnickou dokumentací včetně archivace, skartace, hlášení nežádoucích událostí, zadávání dat do registrů apod. Tyto činnosti jsou nedílnou součástí provozu zařízení poskytující zdravotní péči jak v ambulantní, tak nemocniční sféře.

„Profesionálně vedená administrativa uvolňuje ruce zdravotnickým profesionálům, kteří se místo toho mohou věnovat své hlavní pracovní náplni – péči o nemocné. Proto jsme tento kurz zavedli a já jsem strašně rád, že mohu pogratulovat prvním absolventům,“ okomentoval projekt ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.

O vzdělávací program je velký zájem, v současnosti jsou termíny vypsané do konce roku téměř obsazené.Copyright © 2000-2020 MEDICAL TRIBUNE CZ, s.r.o. a dodavatelé obsahu (ČTK).
All rights reserved.  Podrobné informace o právech.  Prohlášení k souborům cookie.  

Jste odborný pracovník ve zdravotnictví?

Tyto stránky jsou určeny odborným pracovníkům ve zdravotnictví. Informace nejsou určeny pro laickou veřejnost.

Potvrzuji, že jsem odborníkem ve smyslu §2a Zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů, čili osobou oprávněnou předepisovat léčivé přípravky nebo osobou oprávněnou léčivé přípravky vydávat.
Beru na vědomí, že informace obsažené dále na těchto stránkách nejsou určeny laické veřejnosti, nýbrž zdravotnickým odborníkům, a to se všemi riziky a důsledky z toho plynoucími pro laickou veřejnost.
Pro vstup na webové stránky je potřeba souhlasit s oběma podmínkami.
ANO
vstoupit
NE
opustit stránky